Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar merhabaaa. Bacaklarında adet ağrısı gibi ağrı olan var mı? Regl olacak gibi bacaklarımda uyuşma ve ağrı var sabahtan beri yalancı sancı tarzında da değil gel git yapmıyor sabit bir şekilde bacaklarım ağrıyor nedense. Yeni güncelleme mi acaba 🙄

Kızlar merhabaaa. Bacaklarında adet ağrısı gibi ağrı olan var mı? Regl olacak gibi bacaklarımda uyuşma ve ağrı var sabahtan beri yalancı sancı tarzında da değil gel git yapmıyor sabit bir şekilde bacaklarım ağrıyor nedense. Yeni güncelleme mi acaba 🙄
Adet dönemine denk gelince olabiliyor. Acaba normalde adet olacağın zamana mı geldi

Kızlar ya suyumuzun geldiğini anlarız dimi, son zamanlarda böyle bir korku saldı içimi doktorum anlarsın o akıntı gibi değil dedi ama şimdi havalar da ısınınca terliyoruz da bilemedim
Anlarsın kuzu merak etme çiş yapıyosun dusun kalkıyosun ve o çişin çok az halı durmuyo gıbı ıste o an anlıyosun suyun geldıgını benım ılk dogumumda uykudan uyandırdı bı pat sesı sankı bılmıyorum wc gıttım kalktı bı baktım durmuyo bu ahaaaanda suyum geldı dedım :))))))

Kızlar selam. 30+3 hafta oldum. Bebeğin hareketlerini tekme olarak değilde dalgalanma olarak izliyor ve görüyorum normal mi bu sizde nasıl durumlar? Birde takı yastığı alacakmısınız

Bugün tam 31+0 olduk, dün geceden beri bebiş çok sakin normalde geceleri ve sabahları hareketli olurdu bir tedirginlik oldu bende 🥺🥺
olabılıyo cnm mesela ben buyuk tuvalete cıkmadıgım zamn oluyo 2 gun o sıra bebek cok az hareket edıyo o bıle fark ettırıyo hareketını kabızlık problemım var bırde artık bebeklerın uyku duzenı olusmaya basladı onceden gece baya hareketlı olurdu benımkı artık uyudugum zaman oda uyuyo sabahları kaldırıyo ıse gıderken benı :))))))))))))))))))))

Kızlar kontrolden çıktım bugün tam 29+0 ım bebek 1.5 kilo olmuş 40 cm dedi doktor 29+5 ile uyumlu dedi çok şükür her şey yolundaymış artık kontroller 15 te bire düştü ayrıca sağlık ocağı aradı rutin kan tahlili verdim bir de sabahtan sonucu yarın çıkacakmış inşallah o da güzel gelir bu aralar kontrolleri olan arkadaşlarım inşallah hepimiz güzel sonuçlarla döneriz 🙏🏼💐 bu da benim sıpa çok rahatsız oldu ultrasondan yüzünü ekşitti hep 🤭

Eklentiler

• IMG_6876.jpeg
    IMG_6876.jpeg
    88,2 KB · Görüntüleme: 74
Kızlar selam. 30+3 hafta oldum. Bebeğin hareketlerini tekme olarak değilde dalgalanma olarak izliyor ve görüyorum normal mi bu sizde nasıl durumlar? Birde takı yastığı alacakmısınız
Evet canım normal. Biraz daha büyürken bunları görceksin doğum yaklaştıkça zor, tadını çıkar 🥹

kızlar nasılsiniz☺️☺️ tam sıcaklara girdik herkes buzuyla geziyor 😅bebislerimize kavuşmaya az kaldı ben çok heyecanlıyım 🥰🤍 sezeryan olacaklar drunuz kaç haftalikken uygun gördü? benim 38. hafta diyor duruma göre değişir tâbi muayenelere göre netleşecek🙏🏻
Benim her iki gebeliğimde biri 38+1 diğeri 31+5 te almışlardı bebeği. Bunda kaçta alır bilmiyorum 😊

31+1 de alınan bebeğinizle alakalı problem yaşadınız mı küvez sağlık problemi? Neden erken alındı acaba

Tecrübeli hamişlerim merhaba, 23+1'de detaylı ultrason kontrolüm vardı bebeğim 23+0'dı haftasıyla gayet uyumlu 550 gr 28 cm bir bebekti. Bu detaylı ultrason yapan perinatologun ölçüm cihazı.

Bir de benim doktorum değişti ve klinik açtı ben de oraya hafta sonu kontrole gittim, gittiğimiz kontrolde ben sanki 685 gr duydum diye hatırlıyorum, az önce renkli fotoğrafının arkasında rapor olduğunu gördüm. Bi baktım 24+5 haftalık olduğu gün ölçülen değerleri 23+2 ile uyumlu ve bebeğim sadece 585 gr olmuş yani bu hesaba göre 10 gün geriye atmış gelişimini.

Ultrason cihazları bu kadar fark ettirir mi kızlar? Doktoruma yazdım hemen ultrason cihazı, ölçen doktor fark ettirir patolojik bir gerilik yok bebeğinde için rahat edecekse hafta sonu tekrar gel dedi ama hafta sonu gelene kadar endişeden daha fazla kudurmamak adına ben böyle bir şey yaşayan var mı sormak istedim.

Kızlar bebişin ayakları midemde oturunca sürekli batıyor normal mi bu çok zorlanıyorum oturunca 🥲 Bu zamana kadar hep ayaklar aşağıdaydı bu hafta doktor kontrolünde ayaklar yukarda baş aşağıda dedi bir daha döner mi acaba

Tecrübeli hamişlerim merhaba, 23+1'de detaylı ultrason kontrolüm vardı bebeğim 23+0'dı haftasıyla gayet uyumlu 550 gr 28 cm bir bebekti. Bu detaylı ultrason yapan perinatologun ölçüm cihazı.

Bir de benim doktorum değişti ve klinik açtı ben de oraya hafta sonu kontrole gittim, gittiğimiz kontrolde ben sanki 685 gr duydum diye hatırlıyorum, az önce renkli fotoğrafının arkasında rapor olduğunu gördüm. Bi baktım 24+5 haftalık olduğu gün ölçülen değerleri 23+2 ile uyumlu ve bebeğim sadece 585 gr olmuş yani bu hesaba göre 10 gün geriye atmış gelişimini.

Ultrason cihazları bu kadar fark ettirir mi kızlar? Doktoruma yazdım hemen ultrason cihazı, ölçen doktor fark ettirir patolojik bir gerilik yok bebeğinde için rahat edecekse hafta sonu tekrar gel dedi ama hafta sonu gelene kadar endişeden daha fazla kudurmamak adına ben böyle bir şey yaşayan var mı sormak istedim.
Benim de böyle farklılıklar oluyordu farklı doktor farklı cihaz değişiyormuş bende doktoruma sormuştum

X