2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Yaa kiyamam goz acip kapayincaya kadar alirsin insallah bebegini kucagina su gibi gecsin su donem senin icin insallah alerjinde vardi yanlis hatirlamiyosam ilac sorunu yasiyosum Allah kolaylik versin
Evet alerjim de var progestan proluton kan ilacı ve demir ilaçlarını kullanamıyorum malesef sadece magnezyum kullanabiliyorum

Evet alerjim de var progestan proluton kan ilacı ve demir ilaçlarını kullanamıyorum malesef sadece magnezyum kullanabiliyorum
Cok mu gerekli acaba kan ve demir ilaclari cunku benim doktorumda baslamadi bana belki depoda yeterli goruyolarsa baslamiyolardir eksiklik gibi dusunme. Progestan sıkıntı tabi ki.

Cok mu gerekli acaba kan ve demir ilaclari cunku benim doktorumda baslamadi bana belki depoda yeterli goruyolarsa baslamiyolardir eksiklik gibi dusunme. Progestan sıkıntı tabi ki.
Yoo çok şükür hiçbirini eksiklik gibi düşünmüyorum benim doktorum riskli hamilelikler üzerine okumuş ve progestanı okadar sıkıntı yapmamamı söyledi günde 3 litre su iç suyun iyileştirme kuvveti daha fazla dedi tek sıkıntım MS hastasıyım atak geçirmeden bu hamileliği sağlıklı bir şekilde bitirmek

Evet su su su uzerine basa basa soyluyolar. Hatta sonrasi icin arkadasim riskli bi gebelik gecirdi o donemde de bol su dediler baska bisey demediler hatta emzirme donemide doktoru sacma sapan sut yapar diye bir suru sey yediriyolar insanlara guzel sutun formulu su icmek ve emzirmek diye basa basa soylemisti aklimizda olsun. Cok gecmis olsun umarim keyifli bi gebelik gecirirsin sonrasi icin

İnşallah hayırlısı bakalım yaşayıp göreceğim neler olacağını
Teşekkür ederim canım

Benim doktorumda hic birsey baslamadi ne vitamin ne demir ilaci ve ikiz gebelik benim, ben de burda herkesin kullandigini gorünce doktor niye baslamadi diyip duruyodum kendi kendime

Benim doktorumda hic birsey baslamadi ne vitamin ne demir ilaci ve ikiz gebelik benim, ben de burda herkesin kullandigini gorünce doktor niye baslamadi diyip duruyodum kendi kendime
Decavit diye bir multivitamin aliyorum o kadar onuda teee gebeligin basinda verdiler. Dun kontrolum vardi bacaklarimda agri oluyo neden acaba vitaminsizlikten mi dedim huzursuzluk olur sen merak etme o kemiginden iliginden alir yine alir bebek vitaminsiz kalmaz dedi bu durumda olan bize oluyo ama senin ikiz bence bir sor yinede en azindan bi aciklama yapar

Hamilelikte aldığımız Vitaminler anneye takviye
İlkinde decavit ve gyno ferro kullanıyordum hem çok kabız yaptı hem de her içtiğim de kusmayı tetikliyorlardı
Böyle olunca almadım, doktora da söyledim. Bebeğe zararı yok sen kendin için içiyorsun onu demişti.
Doğum yaptım. Ve iki gün sonra doktor kontrolüne gittiğimde bu ne hal hayalet gibi olmuşsun hemen vitamin başlayalım sana demişti
yani giden benden gitmiş bebek sağlıklı oluyor emerken de karnındayken de
Zayıflayan halsiz düşen biz oluyoruz

Bende daha bu hafta kan ilacına başladım.kan ve demir seviyem düşmüş diye verdiler.
Aile hekimi sana da bu haftalarda test yapması lazım onda ki kan seviyesine göre verirler belki

Günaydın kızlar benim karnımın sağ tarafında sabahtan beri bı ağrı var geçmiyo niye olmuş olabilir yaşayan var mı daha önce rahatsız edici bı ağrı

Ya bizim burada tetanoz aşısı yokmuş. Hepsi deprem bölgesine gönderildi dedi doktor. Gelirse arayacağım seni dedi numaramı aldı. inşallah gelir bir an önce vakti geçmeden

Dudak soyulmasi yasayan var mi? Bu gebelikten mi yoksa atesim mi cikiyo fark etmiyorum anlamadim ama uyandigimda parca pincik dudaklarim

Dudak soyulmasi yasayan var mi? Bu gebelikten mi yoksa atesim mi cikiyo fark etmiyorum anlamadim ama uyandigimda parca pincik dudaklarim
Gebeliğimin başından beri dudak soyulmam var ne yazık ki ne yaptıysam geçiremedim gebeliğime has bir özelliktir diye düşünüp takılmıyorum artık

Genel olarak kuruluk çok yaşanıyor. Ben pehlivan gibi oldum kendimi yağlayıp kremlemekten. Benimde topuklarım berbat hale geldi kuruluktan kısacık sürede. Günde 1 bazen 2 kez tüm vücudumu yüzümden topuğuma dek nemlendiriyorum. 2 kez de çatlak yağı sürüyorum. Sabah kremlendim şimdi bile bacaklarım kupkuru.

Gebeliğimin başından beri dudak soyulmam var ne yazık ki ne yaptıysam geçiremedim gebeliğime has bir özelliktir diye düşünüp takılmıyorum artık
Yani su iciyorum sende iciyosundur. Susuzluktan degil orasi kesinde anlamadim bir turlu kaniyo devamli dudaklarim

Poponu kaşı, poponu kaşı. Çok kıskandım seni şu an. Ben hala kötüyüm hala okuldan geldikten sonra sızmamak için direniyorum, hala ne yesem midem bulanıyor. Daha 10 dakika önce öğle yemeğinde yediğim her şeyi çıkardım. Üstüne bir de gaz sancıları ve mide yanmaları eklendi. Eşime bu çocuk ilk ve son, benden uzak dur diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…