2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlarrrr hadi bebislere aldıklarınızı paylaşın eksik olan unuttuğumuz bişey varsa not edelim zamanla tamamlayalım insallah birbirimizden görüp malum sürekli zam geliyor eskiden son ayda alışveriş yapılırdı şimdi altından kalkamayiz diye herşeyi ufak ufak alıp bebiş doğana kadar taksitlerini bitirmeye çalışıyoruz

Canim çok geçmis olsun benimde plesentam asagidaydi Dr %60ini kapatıyor ama çıkar korkma demişti elhamdülillah dün muayene oldum çıkmış artık unut o sorunu dedi inşallah seninde çıkar kuzum
İnşallah canım sana neler önerdiler bu süreçte neler yaptın ne kadar sürdü çıkması birazcık anlatır mısın

Biz bebek arabası park yatak ana kucağı kanguru aldık canım onun dışında yenidoğan için 7 8 parça kıyafet 6 ay için 4 5 kıyafet aldık biraz da bez aldık yenidoğan için olanlar yeter sanırım başka bişey almadık bebek odasına dolap almayı düşünüyoruz bı de bebek halısı falan eksik hala çok şey var bence

İnşallah canım sana neler önerdiler bu süreçte neler yaptın ne kadar sürdü çıkması birazcık anlatır mısın
Canım doktorumun bana dediği şey korkma endişe etme çıkar bizim korktuğumuz boylu boyunca kapaması. Sadece çok fazla kendini yorma spor yapma çok çarşı pazar gezdiginde kendini yordugunda lekelenme olabilir kanama boyutuna gelirse direk gel kaşıntı olursa mutlaka haberim olacak dedi. Bizim yapabilecegimiz dışarıdan birşey yok canım Rabbime kalmış, benim ki 17+5ti dün hamd olsun çıkmış. Senin kaç haftalık bebiş

Benimki daha büyük ya 19+3üm şu an ultrasonda bebek 20+2 çıktı bana da ayakta kalmak yok mümkün olduğunca uzan spor yürüyüş yok dedi boylu boyunca kapatıyo demedi aşağıda biraz bebek hareketiyle o daha da aşağı iniyodur o zaman kanama yapiyodur dedi

Benim ikinci bebiş oglandan kalma bebek arabamız var, park yatak aldım graco marka indirimden 2500 TL'ye aldim, oğlumun odası olduğu için dolabın yarısını minige ayırdım, oto koltuğu buldum letgoda şansıma sıfır ve fiyatı çok düşük bir rakamdı markaya göre 650 TL'ye aldım (joie i gemm 2). Ana kucağı aldım joie wish onuda e bebek indiriminden aldım 530 TL'ye geldi. Eltim bebek çantası verdi yoyko marka saolsun. Sevibebe reflü yatagi aldım, Yine e bebek indirimden 6 al beş öde zıbın aldım yeni dogan 6 adet 3 ay 6 adet, bir tane hastane çıkışı aldım 5 illerden, 4 tane patikli alt, üç çift çorap, Molfix yeni doğan bebek bezi bir paket, baby me bebek pamuğu iki paket, alt değiştirme ortusu bir paket aldım kıyafet olarak daha almayı düşünmüyorum hemen kuculdukleri için bebeğin kilo alımına göre dogdugunda alırım insallah

Eklentiler

• IMG_20230216_175010.jpg
    125,1 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG-20230214-WA0010.jpeg
    114,4 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG-20230214-WA0008.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 90
  • 16772342902175588333888302407471.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 92
  • 16772343403649208130622383700490.jpg
    133,5 KB · Görüntüleme: 94
Doktorum genelde 20 haftadan sonra çıkıyor demişti canım hemen strese girme dua et bol bol çıkar inşallah benim ilk oğlumda da böyleydi 20 haftamda detaylida söylemişti doktorum plesentan aşağıda diye onda daha geç çıktı yukarı ama ikisinde de çok şükür kanama yaşamadım

Yaaaaa bende tilkiliii alt aldım aynısını almısızzz

Ben kanama da yaşadım ya geçen hafta kanamam oldu baya sonra hastanede yattım bı hafta da rapor verdiler bugün için kontrole çağırdılar gittim böyle dedi doktor lekelenme olunca hemen gel dedi olmasın diye progestan verdi

Çok geçmiş olsun son olsun inşallah canım rabbim çıkmasını nasip etsin sen çok dikkat et günlük hayatında yorma kendini progestan iyi gelir merak etme

Kime sorsam islak mendil stokla dedi bende öyle yaptım en son cantalarımı aldım resimdeki o bezleride tredyolda flas indirim vardı ordan aldım 3 no ama zaten alınacak dedim bir no da var cekemedim ama o slepy molfix cok önerildi islak mendillerin hepsi yenidogan molfix simdi ingtgramdan puset minderi örtüsü agızlık mendili emzirme yaslıgı diktirdim bugun o gelicek güzel gelirse sizede tavsiye edebilirim o sayfayı

Eklentiler

• image.jpg
    156,2 KB · Görüntüleme: 91
  • image.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 92
  • image.jpg
    140,5 KB · Görüntüleme: 94
  • image.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 93
  • image.jpg
    199,9 KB · Görüntüleme: 95
Hepsi birbirinden güzel güle güle kullansın miniğin ben hiç ıslak mendil almadım almayida düşünmüyorum oglanda hep muslugun altında yıkadım, ciste de bebek pamuğu kullandım ıslak mendil kullandığım zaman hep tahriş ederdi bende almiyordum bunda da kullanmak istemiyorum şampuan yada sabun da almayı düşünmüyorum duru su ile yıkamak daha gerekli dediler bebeğin vücudundaki doğduğu zamanki katman varya onu koruyormus ne kadar geç gitse o kadar iyiymiş, ayy ortuyle yastığı çok merak ettim atarsın gelince ben de yastıktan almak istiyorum ama sosyal medya kullanmıyorum mecbur e bebekten alicam örtüye de karar veremedim benim pusetin tentesi tam kapanabiliyor çünkü

Atarım tabi güzel yapmıssınlarsa
En güzeli yıkamak yapabiliyorsan tabi ben aldım ilk bebegim neyi nasıl yaparım bilmiyorum bi dogsunda ikincide ona göre hareket edicem

Kızlar buarada baby me leke çıkarıcı spreyi varmis çok iyi diye yorumlar okudum kaka lekelerini falan tertemiz cikariyormus hatta kendi kıyafetlerinde ki lekeler için kullanan yetişkinler bile var aklınızda olsun bende alicam inşallah

Atarım tabi güzel yapmıssınlarsa
En güzeli yıkamak yapabiliyorsan tabi ben aldım ilk bebegim neyi nasıl yaparım bilmiyorum bi dogsunda ikincide ona göre hareket edicem
Hahah benim de ilk zamanlarimi hatırlıyorum öyle komiktim ki çok korkardım sonra alıştım şap şap iki dk da yıka kurula misss zaten yaz bebesi musluğu aç su ısısı ayarlanirken bebisin altını soy o sırada, omzuna da havlusunu koy, bebeği kolunun iç tarafına yatır yüz üstü popişi şap şap yıka ohh mis hemen omzundaki havlusunu sar poposuna bitti

Öyle bi kolay anlattın ki benim de korkulu rüyam yıkamak bebeği düşürmekten korkuyorum kayıverir gibi geliyo ama tabi hiç bebek tutmadım belki balık gibi kayan bişey değildir elden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…