2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
canım daha çok senin vücudunla ilgili bişey iç karnın genişse (eskiler kabı geniş derler) karnın daha geç daha az oluyo darsa daha büyük oluyo tabi bebişin kilosuda etkiliyodur

Simdi kufur yicem ama 2.trimester cok guzel geldi bana mideye ne yollasan aliyo uyku desen yastiklari saga sola tikistirdin mi mis gibi ve cam silip perde yikayacak sonra kahve alip yuruyuse cikacak kadar enerji var illa ki agriyo sagim solum ama yatinca geciyo sukur masallah diyeyim nazar degdircem kendi kendime oglus tekme atiyo gunluk birbirimizi darlama rutinimiz var falan mutluyum yani ben bi 4 5 hafta once sorsalar bi daha asla hamile kalmam derdim simdi ikinciyide nasipse arayi acmadan yaparim diyorum hamilelik kafasi vurdu yada beni

Kız sabahtan beri temizlik yapıyorum çamaşır suyu burnumdan kokusu şuan hiç gitmiyor

Tetanoz aşısı yaptıranlar kaçıncı haftada yaptırdınız beni henüz sağlık ocağı aramadı
ben 19 hafta bitti yaptırdım canım istersen sen bir ara sağlık ocağını
Ben bugun gitttim bana bebegini hisetiginde gel demisti iki haftadir hisediyorum
Bugun gittim igne yok dediler kan tahlili icinde yarin gel ac karna

Yerim onu dötünüüü evet evet özelde cok belli oluyorrr ayy insan özlüyor bee

Tetanoz aşısı yaptıranlar kaçıncı haftada yaptırdınız beni henüz sağlık ocağı aramadı
beni sağlık ocağı hiç aramıyor ( ben kan tahlili yaptırmaya gittim dün , bana 8 marta randevu verdi yani 23.haftama yeni girmişken (22 haftalıkken :))

canım çok şükür benim de 18 hafta bittikten sonra daha iyi oldum çok şükür, nazar değmesin kusmalarım da geçti. geçmez dedim ama geçti.

canım çok şükür benim de 18 hafta bittikten sonra daha iyi oldum çok şükür, nazar değmesin kusmalarım da geçti. geçmez dedim ama geçti.
İnsan yasarken o bulanti ve bas donmelerini Allahim hic bitmicek mi bu diyo da cok sukur bitiyo. Bide Rabbim oyle yaratmis o kadar cabuk unutuyo ki insan kotu kisimlari tekrar gebelik dusunebiliyo yoksa akilli isi degil

1. aşı içinmi 22 haftalığa randevu verdiler
Banada oyle verdiler. 22.haftada bu arada kimi arkadas bulamamis tetanoz asisini. Sen deprem bolgesinde bulursun canim cogu depremzedeler icin tedarik edilmis asilarin. Doktoruma sormustum ama yaptirmak zorunda degilsin cocuk dogunca ona yapilir demisti. Bagisiklik kazansin diye tamamen bide dogum esnasinda bi komplikasyon olmamasi icin ama cok mu onemli hamileyken yaptirmak hayir. Ola ki bulamazsaniz panik olmayin yani

canım dediğin gibi tedarik edilmiş ben oldum tabiki olamazsak dünyanın sonu değil ama çok aksilik yaşadım şu noktaya kadar inşallah doğumda ve doğumdan sonra aksilik yaşamam çok korkuyorum yine çocuğumu doğduğu gün küveze alsınlar istemiyorum şimdiden çok tesirginim 3 lü yaptıramadım böyle giderse aytıntılıda yaptıramicam çok çok tedirginim ve kız olduğu için ve kaybettiğim bebeğimde kız olduğu için çok korkuyorum inşallah hepimizde bu süreci sorunauz bir şekilde atlatırız

Yerim onu dötünüüü evet evet özelde cok belli oluyorrr ayy insan özlüyor bee
valla doğumu özelde yapıcam diye sık gidemiyorum randevuya muayene çok pahalı geliyo bana, bi yandan birikim bi yandan alışveriş yapmaya çalışıyorum diye 1,5 ayda falan gidiyorum. özelde 11 haftada burnuna kadar gördüm devlette 15 haftada kafasıyla göbeği yuvarlak olarak görünüyodu çok şaşırdım.

canım içini ferah tut, 3lü yaptıramaman isabet olmuş hep yanlış çıkıyo ben hiçbirini yaptırmadım. ayrıntılıyı bekliyorum öbür ay sonu yaptırıcam. ayrıntılı için randevu mu bulamadın? imkanın varsa özele bak ve her özel aynı fiyat değil ben birkaç yer duydum 2 bin 2500 civarı ama gittiğim hastanede 1200 mesela, Allah kızını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin korkma stres yaramıyo bize

beni sağlık ocağı hiç aramıyor ( ben kan tahlili yaptırmaya gittim dün , bana 8 marta randevu verdi yani 23.haftama yeni girmişken (22 haftalıkken :))
beni de sağ olsunlar çok ilgililer hemşire her seferinde ben sana mesaj atıcam diyo 5 ay oldu, tetanoz aşısını burdan öğrendim ona sinirlendim. dün doktora mesaj attım ben aşıyı netten öğrendim sağ olsun hemşire mesaj atmadı hiç diye. geldiniz tahlilleri yaptık usg gösterdiniz diyo bana lütuf gibi söylüyo ve onları da kendim gidip istedim öyle çağırma takip falan yok. ağzıma geleni söyleyip engelledim değiştiricem doktoru ama bizim sağlık ocağına güvenmem ben varsa devlet hastanesinde olucam aşıyı 9una randevu aldım

canım depremden dolayı bulamadım normalde maraş merkeze yada elbistana gönderiyolardı şimdi belki bir ihtimal kayseride bulabilirmişiz ve oğlumla falan gitme şansımız yok malesef sanırım buralarda yakın zamanda faaliyete geçmicek o yüzden mümkün görünmüyo dedim bu durumlar olmasa doktorum sevkle bile gönderirdi daha önceki gebeliklerimdede gittiğim bi doktordu ama şu durumda yapacak bişey yok gibi görünüyo

Sağlık ocağında yaptırdım. Ama bu aşının etkinliği 10 yılmış sanırım. Senin önceki gebeliğinde yapıldıysa belki de gerek yoktur bi araştır istersen.
Yaptim canim dogumdan sonrada cagirdalar ozamanda yapmistim
Kendi doktoruma soruyum bunu normalde asi yapmalarini oneriyolar

Merhaba kızlar bende biraz kendimden bahsedeyim size biliyorsunuz plasenta düşüklüğü var bende ayakta fazla duramıyorum sırt üstü yatamıyorum bebeğim asla rahat bırakmıyor sırt üstü yatınca yanlarıma yatmaktan artık hissetmiyorum yanlarımı yürüyüş de yapamıyorum yaklaşık 4 aydır bildiğiniz ev hapsindeyin dışarı çıkıp yürümeyi okadar çok özledim ki anlatamam size
Benim de aşılarım mart ayında başlıyor bende çok kararsızım olup olmamak konusunda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…