2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Mrb arkadaşlar sizin fikrinize ihtiyacım var siz olsanız iki aylık bebeği memlekete götürür müsünüz yoksa hamile iken mi memlekete gidp ailenizi görürsünüz?? Çok kararsızım şimdi mi gitsem doğumdan iki ay sonra mı ?
Annemler beni 40 günlükken otobüsle götürmüş 18saatlik yola, o yüzden ben de götürebilirim diye düşünüyorum doğumdan sonra arabayla :)

Uçak yolculuğu mu kendi arabanız ile mi, ben 20 günlük iken 5 saatlik kendi arabamız ile kayınvalidemlere gitmiştim, 5 aylık iken de uçak yolculuğu ile kendi ailemin yanına gitmiştim (uçakta bol bol emzirmek gerekiyor çocugun kulaklar zarar görmemesi için)
Uçakla gidiyorum kulaklara zararı mi var bilmiyordum

Gece sağa sola dönmekte ben de çok zorlanıyorum canım bacak ağrısından duramıyorum gece uykumdan uyanıp belki bir saat geri uyuyamıyorum öteki tarafın ağrısı geçince oraya yatıp tekrar uyuyorum belimde de yururken özellikle ve ayakta durunca batma tarzı şiddetli ağrı oluyo doktorum belimdeki platine bağlıyo karnım büyümeye başladığı için oluyo diyo magnezyum verdi ama eskiden hiç bu tarz ağrım olmazdı yeni olan bir ağrı bu benim için de ben kan sulandırıcı kullanmıyorum kalsiyum d vit de kullanmıyorum inşallah sende de kemik erimesi gibi bir sorun yapmamıştır
Yaaa umarım kemik erimesi değildir ağrısı hiç önemli değil. Kemik erimesi de öyle ha deyince oluyo mu onu da bilmiyorum, normal bi süreç mi onu da bilmiyorum. Bu arada geçmiş olsun sen nasıl oldun kanaman azaldı mı?

Yaaa umarım kemik erimesi değildir ağrısı hiç önemli değil. Kemik erimesi de öyle ha deyince oluyo mu onu da bilmiyorum, normal bi süreç mi onu da bilmiyorum. Bu arada geçmiş olsun sen nasıl oldun kanaman azaldı mı?
Kanamam durdu çok şükür evdeyim taburcu oldum yatıyorum psikolojim de biraz olsun düzeldi eve gelince. Ha diyince olmaz bence de ya sen yine de bol bol kalsiyum al kemiklerimizin güçlü olması önemli bu dönemde yeterince kalsiyum almayınca bebek kemiklerimizden alıyo ilerleyen yıllarda yaşlanınca oluyo kemik erimesi

benim bu hafta başında yürümemi zorlayacak derecede ağrım oluştu, sonra biraz azaldı derken gece sağıma soluma dönmekte zorlandım. özellikle sol bacağımı kaldırdığımda çok ağrıyor. gece vücudumu hiç kaldırmadan olduğum yerde dönmeye çalışıyodum. oturduğum zamanda da sırayla sağıma ya da soluma oturuyorum çünkü bi süre sonra acımaya başlıyor. kan sulandırıcı 3 aydan sonra kemik erimesine yol açabiliyor. ben bu durumu ona bağlıyorum ama daha doktorumla konuşmadım. kan sulandırıcı kullanıp kemik ağrısı, bel ağrısı vs. çeken var mı? doktorunuz kan sulandırıcıya özel takviye önerdi mi? özellikle d vitamini ve kalsiyum kullanıyo musunuz?
Ben ilk gebeligimdede kullandım 9 ay bundada kullaniyorum. Suan kestik kanamayı tetikliyor diye ama tekrar baslicam. Oyle agrim falan olmadi benim hic kan sulandirici kaynakli.

Mrb arkadaşlar sizin fikrinize ihtiyacım var siz olsanız iki aylık bebeği memlekete götürür müsünüz yoksa hamile iken mi memlekete gidp ailenizi görürsünüz?? Çok kararsızım şimdi mi gitsem doğumdan iki ay sonra mı ?
Götürebilirsin bebegin dogumda bunda ne sakinca varkim hamileyken daha sıkıntılı. Bebis dogar rahat rahat gidersin😍

Erkek anaları siz ne düşünüyorsunuz isim.
Benim beğendiğimi eşim beğenmiyor onun beğendiğini ben :mad:
Benim eşim karan ismini istiyo soyadımız kalkan çok Ka Ka olacak gibi geliyo kulağıma benim beğendiğim isimleri de eşim beğenmiyo evet ben deniz koymak istiyodum hep ama ikna edemiyorum unisex isim istemiyomuş🥺

Slm kizceler aşılarını zi oldunuz mu bugün sağlık ocağına gittim ilk asimi oldum hazır olmuşken kalp atışınida dinledim 😍😍😍
Ben aradım sordum canım aşı olmadigini söylediler depremden dolayı 20 haftayı bitirince tekrar ara o zaman gelmiş olursa çağırırız seni dediler bekliyorum o yüzden korkuyorum da aşı bulunmayacak diye sen de istanbuldasın sanırım dimi

Benim eşim karan ismini istiyo soyadımız kalkan çok Ka Ka olacak gibi geliyo kulağıma benim beğendiğim isimleri de eşim beğenmiyo evet ben deniz koymak istiyodum hep ama ikna edemiyorum unisex isim istemiyomuş🥺
Benimki de her isme bi yorumu var.Benim de onun söylediklerine yorumum var.
Karan da çok popüler arkadaşımın bebeği Karan çok güleç yüzlü bi çocuk hiç somurttuğunu görmedim.
Biz evlendik bi kaç ay hamile kalamadım.Ege kıyılarına gezmeye gittik Çanakkale'den itibaren.
Çok sevdik köylerini bile.
Oralarda dalga geçmiştim ben buradan dönüşte hamileymişim çocuğun adını Kuzey Ege koyarım artık diye.
Hamile kalmışım gerçekten.:oops:
Şimdi ara ara aklıma geliyor bu delilik ama 2 isim koymak istemiyorum asla.

X