2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim de eşim diyabetli canım onunkinden ölçüyorum normal çıkıyor ama birkaç gün daha sık ölçeceğim inş sorun yoktur
Canım bazı şekerler düşük çıktıkça olctukce yine olabiliyor.Seker testiyle anlayabilirsin.Benimkide ölçüyorum düşük çıkıyor ama seker testi yaptık yüksek çıkmış.Kontrole gidiyorum şuan.2 hafta yazacağım şekerimi ölçüp yüksekse iğne kullanacağım.😔

Kızlar acil bu durumu bilenlerden yardım ıstiyorum nolur birşeyler söyleyin benden 2 gün boyunca baş parmağım kadar pıhtılar geldi şimdi ise adet kanaması gibi ara ara gelen kırmızı kan var sizce neden böyle oluyor bilginiz var mı pazar günü doktora gittim kalp atışı var demişti bebeğin
Hareket etmesi var mı bebeğinin?

Kızlar 18+1im hem özele hem devlet Hastanesi'ne gittim ikiside bebeğin eşinin asagida olduğunu ve dinlennem gerektiğini o zaman yukarı çıkma ihtimali olabileceğini söyledi daha önce başına gelen ve düzelen varmı acaba
Canim benim de plasentam asagidaydi 12. haftamda hatta kanama da yasadim ama 19. haftamda doktor normal dedi. Bol bol su ic dinlen, insallah yukari cikar seninkisi de ama daha erken merak etme zamanin var

Cnm bizim hastanede her raporu heyette gönderiyor kanser hastalarıni bile bospver niye taktin ki giderdin heyete bitti gitti bu kdr niye uzuldun ben gttm hakem heyetine ne yasadigimi ben blyrm zaten. Umrumda değil keşke iyi olsamda almasam rapor dimi bosver
Sorun bizim hastanede her raporun gitmemesi yapılan haksızlık benim raporum başka hastaneden alındı diye gönderildi ama aynı yerde çalıştığım insanlar uyuşturucu kullanıp ise gelemeyecek durumda olup başka hastaneden hatta şehir dışından telefonla rapor aldığında onların raporu gönderilmiyo onlardan korkulduğu için. Ayrıca bizim hastanede başka hastaneden rapor almak da yasak değil klinik şefim bile isteye yaptığı kötülük bu değer miydi dersen bunlara tabi ki degmezdi ama yıllardır yaptığı o kadar çok haksızlık var ki bana şimdi minicik bebeğim için aldığım için raporda başıma böyle birşey gelmesi beni inanılmaz kızdırdı sinirimden ağladım da ağladım şimdi sakinim kanamam da bitti şükür inşallah biraz olsun vicdanı sızlamıştır onun da. Şimdi benim yarın öbür gün yine rapor almam gerekirse kendi doktorumdan o zaman önceden heyete gitmiş olması raporumun daha büyük sorun olur mu onu bilmiyorum kendi hastanemde bana vermicekler çünkü rapor biliyorum yatış yapacak kadar ciddi olduğunu düşünseler de taburcu ederken birkaç gün verip yollayacaklar

Kızlar günaydın 🌞
Güneş kremi bakıyorum şimdi de doktorum remolent önerdi. Daha önce kullanan var mi hiç? Ya da sizler hangi güneş kremini kullanıyorsunuz?

Merhaba kızlar bende temmuz annesi olacağım nasip olursa şuan 17+2 haftalik gebeyim ve tüp bebekle gebe kaldim. Doktorum bana 12. Haftada erkeğe benziyor dedi dün kontrolde ters duruyor çok zor görmek ama kız bu bebek dedi. Bende ikilem yaşamaktansa dün özel bir muayenehanesi olan bir doktor var yüksek kalite ultrason cihazlarla bakıyor ve ayrıntılı bakıyor bebeğin damarlarına kadar görüyor ona gittik. Ama cinsiyetle ilgili hicbirsey sormadık o herseyine baktıktan sonra biliyorsunuzdur heralde bebeğiniz erkek dedi ben tekrar şok dedim kız bebek dediler bize dedim doktor güldü hayır kesin erkek dedi ve testislerini ve pipisini gösterdi. Şimdi ben tekrar gittiğimde farklı birsey söylenecek diye stres içindeyim bebeğime bir zibin almak istedim onu bile alamadım dün. Cinsiyetin fotosunda ekliyorum kızlar çok zormuş bu durum
Net görmüyorsa söylemese daha iyi böylesi gerginlik oluyor doğana kadar hep bir tereddüt ama ayrıntılı ve kaliteli bir cihazla bakmış ki bencede erkek görünüyor üst çıkıntı göbek kordonu alttaki pipi bence 😇😇

Karaciğerinin büyümesini yemekle olduğunu düşünmüşse doğrudur . Üzülme canım diyet yaparsın bir detayliya girersin. enazindan duzeltile bilme şansı var.yeme isteği, çocuğun karnının büyük olması şekerden olmasın seker testi yaptın mı.?
Şekerden şüphelendi doktor ama eşim de diyabetli benim onun makinesiyle ölçüyorum gayet normal sorun çıkmadı. Şeker yükleme zamanı gelince doktor yine ister sanırım daha o haftaya gelmemişiz. Belki de sadece tombiş bir bebek olacaktır altta yatan sorun yoktur dedi. Biraz da her açıyı söylüyor benim doktor detaycı baya.

Canım bazı şekerler düşük çıktıkça olctukce yine olabiliyor.Seker testiyle anlayabilirsin.Benimkide ölçüyorum düşük çıkıyor ama seker testi yaptık yüksek çıkmış.Kontrole gidiyorum şuan.2 hafta yazacağım şekerimi ölçüp yüksekse iğne kullanacağım.😔
Şeker yüklemesi mi diyorsun? Doktor yönlendirmeyince düşünmedim. Hatta bana ölç bile demedi ben kendim ölçüyorum. Bilmiyorım ki inş yoktur bu ay takip edelim dedi yediklerime dikkat ediyorum belki yine bebek çok önde olursa o zaman ister.

Bende cuma gidicem ayrıntılıya aşırı heyecan stres var inşallah güzel haber veririm
İnşallah canım benim iyi bilen bir doktora denk gelmek çok önemli ben hem özelde hem devlette gittim ankara şehir hastanesi Özgür kara efsane bir doktor devlette gidecek olup Ankarada olanlar varsa eğer doç. Dr perinatoloji bölümü 6 numaralı oda eger oraya gidecek varsa şaşmayın derim özgür hocadan şehir hastanesi kasap çünkü az çok biliyorsunuzdur sadece asistanlar ilgileniyor onlarda daha bişey bilmiyor.

Kızlar size üzücü bı haberim var benim baya kırmızı kanamam oldu bugün çok üzüldüm çok ağladım ondan oldu yatış yapılıyo şu an hastaneye bebek iyi kalp atışı var ama korkuyorum çok bana dua edin
Cok gecmis olsun canim. Daha önce kanamann olmusmuydu. Neden olmus kanama.. plesanta asagidami seninde ? Suan nasılsın

Şekerden şüphelendi doktor ama eşim de diyabetli benim onun makinesiyle ölçüyorum gayet normal sorun çıkmadı. Şeker yükleme zamanı gelince doktor yine ister sanırım daha o haftaya gelmemişiz. Belki de sadece tombiş bir bebek olacaktır altta yatan sorun yoktur dedi. Biraz da her açıyı söylüyor benim doktor detaycı baya.
Sen yinede yükleme yapılana kadar şekersiz beslen canım nolur nolmaz.Seker yüklemesi zamani her şey belli olur.

Kızlar size üzücü bı haberim var benim baya kırmızı kanamam oldu bugün çok üzüldüm çok ağladım ondan oldu yatış yapılıyo şu an hastaneye bebek iyi kalp atışı var ama korkuyorum çok bana dua edin
Gecmis olsun canim.Neden böyle olmuş ki.Dualarimiz seninle moralini yüksek tut canım bebek iyiymiş.

Merhaba ,şuan da 18 haftalık hamileyim ikili testi yaptırmıştım sonuçlar düşük riskli çıkmıştı iyiydi.Dörtlü testi yaptırdim 1 hafta önce onda maalesef trizomi 18 riski 1:362 çıktı Düşük beta hcg seviyesi şüphelidir yazıyordu.trizomi21 1:4885 çıktı, yaş riski ise 1:1026 çıktı. Doktorum trizomi 18 değeri sınırda dedi. 29 yaşındayım. Daha önce bir kimyasal gebelik geçirdim bu 2. Gebeliğim.Şimdiye kadar ultrason muayenelerimde bebegin her şeyi normaldi.Yarın fetal dna için kan vereceğim.Ama çok korkuyorum öğrendiğimden beri ağlıyorum benim gibi bu durumu yaşayan var mı amniyosentez ya da fetal dna sonucu iyi çıkan merak ediyorum.
içinin rahat tut canim haklisin insan kafasina cok takiyor. İkili dörtlü sadece bir olasilik oyle olduğu anlamina gelmiyor. Ben yaptirdim fetal dna temiz cikti cogu kisininda temiz cikiyor.. seninkide temiz cikacaktir insallah🙏

Gecmis olsun canim.Neden böyle olmuş ki.Dualarimiz seninle moralini yüksek tut canım bebek iyiymiş.
Neden olduğu konusunda bir fikrim yok zaten düşük riskim vardı yeni geciyodu ondan oldu heralde ama kendi hastanemde yatış yaptığım için uzman doktor hiç gormedim bile asistanlar da personel olmama rağmen bilgi vermiyolar tek dedikleri kalp atışı var bebek iyi ama düşük riskin var. Taburcu ettiler beni bugün vizite geldiklerinde bir hafta rapor vercez kendileri dedi ben hiç rapor falan sormadan taburcu olurken rapor vercektiniz diyorum rapora gerek yok çalışırsın dedi vizitte vercem dediniz diye zorlayarak aldım bir hafta raporu da. Şimdi bu bir hafta bitince kendi doktorumdan rapor alayım desem yine aynı sorun bizim hastane zaten sana rapor vermişti diyecekler neden gittin bı daha özelden aldın ama bir hafta da yeterli mi bu haftada böyle kırmızı kanamaya bilmiyorum içime sinmiyo kafam valla çok karışık ya bebek iyi olsun diye sakin olmaya çalışıyorum bir yandan da ne yaşıyorum ben diyorum

X