2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Aspirin veya ecopirin iç canım iğnesiz kaldıysan çünkü o da kan sulandırıcı bende kullanıyorum ama mutlaka iç

Benim de bugün kontrolüm vardı. En son bir hafta önde gidiyordu bebeğim şimdi daha da fazla öndeymiş. Biraz korkuttu doktor beni yemene dikkat et dedi bir ay takip edelim dedi. Hamile kaldığımdan beri 64tüm şimdi 70 olmuşum. Sanırım aranızda en çok alan benim. Aslında çok da yemiyorum gibi geliyor anlamadım. Bebeğin karaciğerinde şeker birikir böyle önde olunca gibi bir şey dedi doktorum. Karnı olması gerekenden büyükmüş yani karaciğeri büyümüş biraz fazla dedi. Artık sanırım diyet yapacağım aksi gibi bu ara da sürekli bir şeyler yemek istiyorum. Şuan 19 haftalığız iki hafta sonraya detaylı randevusu al dedi.

çatalcadayım orası uzak kalıyor ama nasıl yapayım bilemedim. birde gelirken o kadar yol 3-4 gün kasık ağrım vardı bebeğin hareketleri azaldı falan panik oldum şimdi bir yerden bir yere gitmeye korkar oldum. metrobüs gidiyor mu oraya ben baktım ama anlayamadım hep otobüs demişler

bende 4,5 kilo aldım ve 19 haftadayım bende ama ben 16da doktora gittiğimde şeker tüketimini minimum tut dedi bu zamandan sonra şekerin yüksekse bebeği zorlamaya başlar demişti ki ben çok tatlı sevmiyorum yemekte duramıyorum ama ne yazık ki. ama eşim diyabetli olduğu için şeker ölçüm cihazım var arada ölçüyorum normal sende ölçtürebilirsin sağlık ocaklarından falan aç ve tok olarak biraz olsun bilgin olur

İnşallah bir sorun yoktur canım ya son kontrolde benim de bebeğim 4 gün önde çıktı başı 11 gün önde çıktı bedeninden bir hafta önde doktor önemli değil dedi ama bilmiyorum tabi önemli mi değil mi

Canim bende de ayni durum var
Gece kac kere uyaniyorum avizeyr bakiyorim
Sanki sallaniyorum gibi oluyor
Sabahlari baş agrim cok fazla gunduzleri ise cok midem yaniyor

sen gergin olduğun için ağrın ve kasılman oluyordur bende de aynı oldu adanadaydım ben de. şimdi istanbuldayım. yoldan geldim kasıklarım çok ağrıdı bebeği hissediyordum o kadar az hissetttim ve emin olamadım ki aklım çıktı acile gittim kalp atışı var stresten dedi, sonra akşam kasılmalar başladı 3 saate yakın kasılma yaşadım düzenli değil ama şiddetliydi ertesi gün yine doktora gittim o yüzden çok şükür iyiydi. sonra kendimi rahatlatmaya çalıştım haberleri izlemedim netten takip etmedim konuştuklarında yanımda konuşmayın dedim ve mümkün oldukça hareketsiz kaldım ve şuanda ağrım sancım kalmadı. sende elinden geldikçe ki zor biliyorum bebeğin için kendini rahatlatmaya çalış. bir de doktora gittiğimde bir ebe geldi konuştuk mümkün oldukça sütyenle durma dedi, göğüsler büyüdükçe sütyenler sıkıştırıyor ve onlarda beze yapar ve Allah korusun ileride ya da doğumla beraber kitlelere dönüşmesin dedi. sende mümkün oldukça dikkat et, bir şekilde yolumuzu bulup hayata devam edicez

Canim detirgin olma hemen sende takip et sende gebelik şekeri olabilir diyet uygular insallah fark acilmaz bebeginde
Ben hamileligim 52 kiloda ogrendim şuan 59 olmusum bende cok kilo almisim tabi tarti yanliş degilse
Haftaya tekrar bakacam kiloma

son kontrolde bizde 1 hafta onden gidiyoruz demişti doktor, ama böyle detay vermemişti :/ bende 20 haftalık oldum ama 2-3 kilo aldım bide kilolu hamile kaldım, zayıflar genelde hızlı alıyor yazanlar olmuş

Çok sağ ol canım. Tavsiyelerine dikkat edeceğim. Rabbim yardımcımız olsun. Brn de yarın gideceğim bakalım hayırlı haberler alırım inşallah.

Çok sağ ol canım. Tavsiyelerine dikkat edeceğim. Rabbim yardımcımız olsun. Brn de yarın gideceğim bakalım hayırlı haberler alırım inşallah.
Gönlünü ferah tut iyi haber alırsın mutlaka büyüdüler çünkü ve kizin mi var başka lina adında nickten dolayı sordum

Benim de eşim diyabetli canım onunkinden ölçüyorum normal çıkıyor ama birkaç gün daha sık ölçeceğim inş sorun yoktur

son kontrolde bizde 1 hafta onden gidiyoruz demişti doktor, ama böyle detay vermemişti :/ bende 20 haftalık oldum ama 2-3 kilo aldım bide kilolu hamile kaldım, zayıflar genelde hızlı alıyor yazanlar olmuş
Benim de en son bir haftaydı ama şimdi daha çok artınca ara önemsedi sanırım. Çok detaycı benim doktor ama inş diğer kontrole normale döneriz ne diyeyim ben zayıf da hamile kalmadım işte 64tüm..yapacak bir şey yok.

İnşallah yoktur gebelik şekeri ya ilerde olmasının da sorun olduğunu bilmiyordum gerçekten bu kadar. Kızıma hamileyken hep iki gün geriden gidiyorduk önden gitse derdim şimdi önden gidiyor o da sorun :)

İnşallah yoktur gebelik şekeri ya ilerde olmasının da sorun olduğunu bilmiyordum gerçekten bu kadar. Kızıma hamileyken hep iki gün geriden gidiyorduk önden gitse derdim şimdi önden gidiyor o da sorun :)
Bende diyorum keske onde gitse bebegim ama oda sorun dedigin gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…