2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Geçmiş olsun mehter
İdrar yolu enfeksiyonu olmuş olabilirsin sancıyı tetikliyor

Detayli ultrasonmu yoksa normal muayenemi martin 20 cok uzun evet 1.5 ay var daha. Dur bakalim sonuclarin ciksin ne dicek.doktor bakalim

Benimde surekli agrilarim var hem adet sancisi hem sert oluyor karnim. Bi rahat edemedim hamileligimde. İnşallah saglikla aliriz evlatlarımizi kucagimiza

Sadi konuk defter gibi birşey tutuyor öyle veriyor randevu yani online ya da telefonla alamıyorsun. Büyük ihtimalle kanuni eğitim araştırma da öyle çünkü perinatoloji bölümü var ancak hiç randevu açıldığını görmedim. Yani gidip biraz rica etmen gerekebilir depremzede olduğun için ayrıcalık verebilirler. Ben gittiğim hastaneyi öneririm ama hem randevuyu kendin alabiliyorsun hem de 2 dr. Da uzman ve insan gibi davranıyor devlette bu özellikleri bulmak çok zor.

Kasık ağrısı çok şiddetli değilse normal bir durum ki, karnım benimde taş gibi. Ve doktorum normal olduğunu söyledi. Yani bir şey olduğunu sanmıyorum ama 20 Mart çok uzun bir tarih, için rahat edecekse ve mümkünse özel bir doktora git istersen hemen randevu bulunuyor

Kızlar içim hiç rahat değil çok korkuyorum geçen gün yazmıştım plasenta düşüklüğü var dedi doktor diye yukarı çıkmaya başlamış dedi doktor pıhtılar gelebilir demişti ama 2 gündür okadar çok pıhtı geliyor ki dün dayanamadım başka doktora gittim pıhtılar rahime toplanmış onlar gelirken bebeği de düşürebilir dedi çok korkuyorum uyuyamıyorum tedirginim ne yapacağımı bilmiyorum

Detaylı ultrasonun vakti geçmiş olmasın öyle canım tekrar teyit et bence benim 23 Şubat'ta detaylım var 20 Mart baya ileri bir tarih
Şuan 17+6 yım nerdeyse 23 haftayı doldurmus oluyorum 20 marta 19 la 24 hafta arası dendi bana da ayrintiliyi

Evet dogru benımde 21 subat detaylı normal muayne 25 mart mesela
Benim ki danışmadan aldırıp tekrar yanına gidince aynı güne banada randevu al dedi baktım ama şuan randevu verilmiyor doktora 15 gün kala alabilekmisim doktora hayırlısı ya

Senin detaylı doktorun aynı kişi mi yoksa Farklı birine mi gideceksin? Benim doktorum detaylıdan bir hafta sonra normal muayene verdide o yüzden soruyorum
Farklı bi doktor perinatolok mu neymıs yani rapor verebilen biri kendisi yönlendirdi ona git dedi ama ona gidince bana hemen gelmene gerek yok dedi 3 4 hafta sonrası baana gelebilirsin dedi benimde işime geldi hepsine aynı para veriyoruz sonucta

Benimde surekli agrilarim var hem adet sancisi hem sert oluyor karnim. Bi rahat edemedim hamileligimde. İnşallah saglikla aliriz evlatlarımizi kucagimiza
Bakıyorum bakıyorum anlamadım gitti

Eklentiler

• IMG_20230213_150137.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 62
Bu tarz ağrılar doğumu tetikliyor dedi. Ve plasentada da kasılma gördü. Senin doktorun herhangi bi kasılma görmemiştir muhtemelen. Parol iç dedi bana. O geçirdi gibi baya hafifledi ağrım. Sabah neredeyse topallayacaktım öyle bi ağrı vardı.

Merhabalar
Bence detaylı tarihi de, doktorların yaklaşımı da değişiklik gösteriyor ve bu sadece bizi korkutuyor.
Ben bu hafta cemil tasciogluna gittim hem aylık muayne hemde perintoloji bilgisi almaya
16 haftalık ama cinsiyeti göremedi.hatta ultrason i kadar kotu ki ben baş nere popo nere zor sectim dedi.
Perintoloji varmis ama detaylı bakmıyormuş, Zeynep Kamilde var başka nerde var bilmiyorum dedi.
İkili neden yaptırmadım dedi açıkladım yaştan dolayı diye. 3 lu yaptırdın mi dedi neden yaptırmam gerektiğini sordum ve istemediğimi söyledim ama bana sistemden üçlü tarama talebi oluşturdu istersen gitme dedi şeker yüklemesi yaptır dedi istemiyorum dedim neden dedi anlattım yok yaptır dedi ama yalnis anlamadiysam 34. Hafta dedi bana çok geç geldi.
Sonuç cemil tascioglunu merak ediyordum gittim ve aklımda kalmadı o dosyayı kapattım. Doktor iyi olabilir ama ultrason berbat ötesi
Ultrasonun üstünden 10 gün geçsin özel bir hastaneye gidecegim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…