2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Merhaba kizlar. Bugun 14 haftalik olduk. 12+ 5 te ikili taramam vardi. 2 kizim var. Ve ben simdi ki bebegimi bacak arasinda bariz cikinti oldugu halde kiza benzettim. Doktor hic bsy demedi. O gunden beride kiz oldugunu dusunuyorum hatta aileme esime bile kiz diyip isim ariyorum. Ve burda ankete de kiz diye isaretledim:/ erkek cocuklari olanlara soruyorum o haftalarda ki cikinti nasil olur. Yoksa cok mu erken benim bile anlamam icin.
Çıkıntı vardı benimkinde kıza benzettim dedi.
2 hafta sonra netleşir.

Merhaba arkadaşlar ben de 13+2 haftalik hamileyim tup bebek sayesinde. Forumun bu kısmını yeni keşfettim. Tansiyon sorunu yaşamaya başladım hatta konu da açtım bununla ilgili ama pek görünmedi sanırım o yüzden burada da sormak istedim.
Tansiyonunuzu kontrol ettiniz mi hiç, ben bas dönmesiyle gittim tansiyon çıktı holter sonucunda. Alfamet diye ilaca başlattı bugün. Ama kadin dogum doktorum öyle şeyler söyledi oyle gözümü korkuttu ki o odadan nasıl çıktığımı bilemedim üzüntüden. Hatta eğer bi evladın olsaydı, bu halde ikincisini bosver aldır canını riski atma derdim bile dedi. Allah aşkına bu kadar mı kötü durumdayım? Bebegin sağlığından endişe ederken kendi canımın derdine düştüm bi anda. Tansiyonu olup ta sağlıkla dogum yapaniniz ya da tanıdığınız var mı?
Benım kuzenım yüksek tansiyon hastasıydı bazı gebelikte problemleri oldu ufak çaplı ama her gebelikte olacak diye bişey yok sonucta saglıklı bir bebişi oldu hiçbi engeli olmadı dogumunda vs. 5 yasında derinimiz var 🥰 o yuzden kontrollerını aksatma inşallah her sey cok güzel geçer 💖

15.hafta azalmıştı ama hiç belli olmuyor bugün cok kötü geçti mesela. Yarın 16.haftaya giriş yapıyorum umarım sorunsuz bi hafta gecerde burda yazarım bende iyiyim diye 🙏
Hadi ya inşallah azalır cnm bunyeden bünyeye değişiyor ya bende sabahları olmaya başladı birtek başka kalmadı

Hadi gözün aydın 😁
Bende erkek istiyorum, benimkinede kız gibi dedi. İnanmadım ama çıkıntı gördüm bende. Kızımda erkek dedi kız oldu. Bundada umudum var.
Kız deyince sonradan değişme ihtimali oluyor. 16. Haftada felan net belli oluyor. Ama erkekde pek yanılma olmaz sanki

Ay kızlar ben hiçbir şey almadım hatta araştırmadım bile. Hiç böyle süslü şeylere heveslenen biri olmadım. Düğünümü ben planlamadım mesela ya da dış çekimmiş, kızlar gecesiymiş vs hiç yapmadım. Çünkü istemedim. Çocukta da böyleyim şu an. Bir şey görünce aaa sevimliymiş diyip geçiyorum. Annelik duygusu da henüz yüklenmemiş gibi. Mide bulantısından dolayı diye düşünüyorum bir yandan ama ne bileyim. Sizin heyecanlarınızı okudukça ay ben de böyle olsam diye özeniyorum ama sonra aaamaaaan deyip geçiyorum. Çok hevessizim ya, yok mu bunun bir çaresi? 😂
İlk bebeğin mi? Canım oğlumu doğurdum eve geldik 15-20 gün anne olduğumu bir evladım olduğunu idrak edip hissedememistim. Hissettiklerin çok normal.

Darısı bana ve benim gibi olanlara olsun sizin kaçıncı hafta şuan
Canım 13. Haftadayim 3 gündür tiksinmeden yemek yiyorum ve hiç öğürmedim kusmadim. Güzel olan şey su icebiliyorum. Tabi böyle olup arkasına kötü günlerde gelebilir ama bence artık hafifledi. Sadece 3 gündür geceleri yatacakken yemek yemedigim halde hazımsızlık çekiyormuş gibi midem rahatsizlaniyor. Bu evreye geldiğine göre bulantıyı geride bırakıyorum diğerlerinde böyle olmuştu. Bu hazımsızlık hissi de hafifleyince tamamen geçiyordu bende

X