2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Sirke fermente olduğu için bağırsaktaki faydalı bakterileri coşturur 😉
Canımsın sirke , kestane balı, sıcak su
Acayip bağırsak çalıştırıyor.
Sabahları aç karnına.
Kuru incir üstüne sıcak su.
Ekmek yok varsa tam tahıllı tam buğday.
Bol su, mevsim salatası. Bunları muhakkak yap.
Birde sirkeli suyu yemeklerden sonra bile çay gibi iç. Ben bu şekilde kurtuldum.

Bazı ebeler gerçekten lohusayi çok yoruyorlar ya psikolojik olarak... Halbuki en cok onların anlaması lazım. Benim ilk oğlan emmesi çok zayıftı. Sınırda kaldı sonra zorladik ettik falan derken düzene girdi düştü sarılığı. Küçük doğar doğmaz saldırdı. Gününü doldurmuştu. Bunun çok büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Hiç yanımızdan geçmedi ne gaz sancısı ne sarılık...
Benim kiz zor emiyordu günde nerdeyse tarim saat uyanık anca kalıyordu ne yapsam uyanmiyordu doğru durus emmiyordu bile çok şükür olmamıştı sarılık ama oğlum manyak gibi emiyordu doğduğunda şekeri düşük doğdu devamlı emdirmek zorunda kaldım emdire emdire 40 günlük Ken 15 kilo olmuştu ebeden de laf yemiştim 🤣🤣🤣🤣 sinirlendim gel bir saat yanımda dur dedim kaç kere emiyor gör diyince sustu 🤣🤣🤣

Sarılık tamamen bebeğin beslenmesi ile alakalı bir durum kızlar kıyafet işi biraz hurafe... Emerse beslenirse sarılık olmaz.
Ya benim 3 numara emmedi normal doğdu ama meme reddi yaşadık. Allahım 4 gün aniden sapsarı oldu. Sonra emzirme kampı yaptım.
Ay ne zordu. İnşallah bu emer yormaz beni. Ardımda 3 yavru iş güç kampta yapamam....

Bazı ebeler gerçekten lohusayi çok yoruyorlar ya psikolojik olarak... Halbuki en cok onların anlaması lazım. Benim ilk oğlan emmesi çok zayıftı. Sınırda kaldı sonra zorladik ettik falan derken düzene girdi düştü sarılığı. Küçük doğar doğmaz saldırdı. Gününü doldurmuştu. Bunun çok büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Hiç yanımızdan geçmedi ne gaz sancısı ne sarılık...
Aynen benim küçüğü uyumazdi fazla dört beş aylikken anca uyumaya başlamıştı kimi bebek öyle oluyomus kimide uykucu 🤣🤣

Ne güzel bir haber keşke benimde kanama alanım bitse gitse ama ilaç kullanmadan sadece yatarak nasıl bitecek hiç bilmiyorum
Darısı başına inşallah ilaca takılmahiç zaten ilacın kanıtlanmış bir etkisi yok başka seçenek olmadığı için veriyorlar. Sen istirahat etmeye bak 4. Haftada öğrendim 12-13. Haftaya kadar hep yattım. Allah emeklerimizi karşılığını verecek inşallah sağlıkla kucağımıza alacağız

Merhabalar. Sizi korkutmak istemem ama bende yola çıkacağım haftaiçi. Baştan beri hiç risk ve kanama yaşamamış olmama rağmen doktorum riskli buldu. Sonra git ama kanama vs olabilir senin durumunda bile ne olur ne olmaz. Böyle bir şey olursa acile git bana ulaş dedi. Yani öncesinde sizin gini kanama olsaydı çok daha riskli olurdu eminim çok özlemişsinizdir ama bence riske atmayın. Ben sizin durumda atmazdım.
Yaa öyle mi diyorsunuz kaçıncı haftadasınız birde ne ile yolculuk yapacaksınız.

Darısı başına inşallah ilaca takılmahiç zaten ilacın kanıtlanmış bir etkisi yok başka seçenek olmadığı için veriyorlar. Sen istirahat etmeye bak 4. Haftada öğrendim 12-13. Haftaya kadar hep yattım. Allah emeklerimizi karşılığını verecek inşallah sağlıkla kucağımıza alacağız
Ooo okadar uzun sürdü mü senin de ben de bu haftayı doldurunca 1 buçuk ay olacak yatalı

Evet amacok ara ara üç güne bir daha derinden hissetmiyorum:) içim hala rahat etmiyor iki gündür ateslendm hareket hiç hissetmedim dundendir karnimda çok yumuşadı blmyrm ama yemekte yiyemedm pek belki ondandır inşallah iyidir
Moralini bozma iyidir benim kide açikinca hareketlenmeye başlıyor sanki sabahları göbeğimi içeri doğru çeken birşey var sanki yemek yiyince geçiyor ama iki saat sonra yine aynı oluyorum

Ruslar karın içine atıyorlar bizde cesaret edip birtek zıbınla yazı atlatırız onlar kadar olmasada 😁
Beni yazın yelekle büyütmüşler hala üşüyorum ben üşüyünce de etrafımdakiler de üşüyor sanıyorum şimdiden kendime diyorum bebeği lahana gibi giydirme sen üşüyorsun diye herkes üşümüyor falan diye 😂

Tam 18 haftalıkken hissediliyor 1 hafta sonra gobek deliginizin ustunden vurcak hatta sasiracaksiniz oraya kadar cikmismi diye ben kasikta olur bekliyordum😂 az kalmış 😍
İlk gebelik yasiyanlar aynen 18 hafta hissediyor ama ikinci ve üçüncü gebelik 16 haftada başlıyor hissedilmesi doktora sormuştum

X