2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
ben özellikle akşam saatleri nefes darlığı yaşıyorum,2.gebeliğim,karnım da çok erkenden çok şişti. Şiştikçe böyle sığınamıyorum ve nefes de zor alıyorum ya siz ne durumdasınız kızlar? Hamile pantolonlarına geçtim bile bayadır

Eki Görüntüle 3191137

Kizlar buda bebiş devlette guzel cikmiyor mallesef 14 hafta cinsiyet icin erken dedi ama tahmin veririm bakti tam yuzde yuz erkek gordu pipisinide gorduk 12 haftada zaten ozeldeki erkek demisti bakalim hayirlisiyla gelir miniğin
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin oğluşun 🥰 ben kız olursa isim düşündüm 2 tane var aklımda ama erkeğe asla isim gelmiyor aklıma

Canım hıc canımı sıkma benm arkadas sorunu fııl dırek tansıyon hadtasıydı bide 17lerdeydı algamet kullanfı ona ragmen 15.16lardatdı cocuguda 36.haftada dogurdu kılosu normal ooldugu icib kuvoze almadılar Allah büyük dua edelim Allahın ıznıle bisi olmaz inseAllah
Ay bunlari duydukça moral buluyorum resmen, inşallah ben de sağlıkla alırım kucağıma, çok teşekkür ederim 🤗

Hayırlı olsun sağlıkla gelsin oğluşun 🥰 ben kız olursa isim düşündüm 2 tane var aklımda ama erkeğe asla isim gelmiyor aklıma
Kızım olursa benim daha belli değil gerçi net birşey yok kızıma Aden koyucam erkekse eğer Serdal koyucaz ufff öğrensek artık net bir şekilde keşke

Kızlar dayanamdım bugün gittim kontrole çok şükür kanama alanım kalmamış. Memlekete gitmek için izin istedim doktor çok razı olmamakla birlikte uçakla gitmek şartı ile müsade etti. Çok rahat izin vermeyince kafam karıştı çok gitmek istiyorum. Psikolojik olarak çok ihtiyacım var şimdi gidemezsem bayrama kadar kardeşlerimle bir araya gelemeyeceğim. Hepsini de çok özledim. Ama riske de atmak istemiyorum yola çıktığımda 16. Haftayı bitirmiş olacağım. Siz olsanız be yapardınız. Cinsiyetimiz de netleşti erkek 🤭 LadyMorganas LadyMorganas listeye geçebilirsin
Ne güzel bir haber keşke benimde kanama alanım bitse gitse ama ilaç kullanmadan sadece yatarak nasıl bitecek hiç bilmiyorum

Benim ilk bebeğim olacağı için istiyorum kuzenim anne yanı gönderecek ama odası da olsun istiyorum. Genel olarak herkes yatmayacak acele etme yorumları yapıyor bende biliyorum ama hem büyüyen beşik bakıyorum hem de ilk bebek sonuçta insan heves ediyor
Ben de kızıma oda almıştım büyüyebilen yatak ve hem beşik gibi değişebiliyor. Şimdi bu bebiş 6-7 aylık olunca kızımın yatağına geçirip kızıma büyük yatak alacağım. Mantıklı bence oda almak ben hiç gereksiz görmedim. Aksine hamileyken alıp bir an önce borcunu da ödemiştim doğana kadar 😊 dolabını falan uzun süre kullanır kocaman zaten.

Kızlar dayanamdım bugün gittim kontrole çok şükür kanama alanım kalmamış. Memlekete gitmek için izin istedim doktor çok razı olmamakla birlikte uçakla gitmek şartı ile müsade etti. Çok rahat izin vermeyince kafam karıştı çok gitmek istiyorum. Psikolojik olarak çok ihtiyacım var şimdi gidemezsem bayrama kadar kardeşlerimle bir araya gelemeyeceğim. Hepsini de çok özledim. Ama riske de atmak istemiyorum yola çıktığımda 16. Haftayı bitirmiş olacağım. Siz olsanız be yapardınız. Cinsiyetimiz de netleşti erkek 🤭 LadyMorganas LadyMorganas listeye geçebilirsin

Merhabalar. Sizi korkutmak istemem ama bende yola çıkacağım haftaiçi. Baştan beri hiç risk ve kanama yaşamamış olmama rağmen doktorum riskli buldu. Sonra git ama kanama vs olabilir senin durumunda bile ne olur ne olmaz. Böyle bir şey olursa acile git bana ulaş dedi. Yani öncesinde sizin gini kanama olsaydı çok daha riskli olurdu eminim çok özlemişsinizdir ama bence riske atmayın. Ben sizin durumda atmazdım.

Bu ayda aldm canm. Bu üç olsu zaten. Bu arada ben çok çok kotu hastalandm halbuki bana doktor dediki bu aylar a kadar gelen sadece ağır enfeksiyon geçirme dedi ama okdr hastaym.ki şuan boğazının ağrısından uyuyamyrm bıçak gibi ağrıyor hapşırma tan karnım ağrıyor. Nefes alırken kaburgam batiyor sabah gidicem doktora ama aşırı kötü oldum
Tuhyaa ins biran once toparltsın canım benımde subatta is baslıyor ama hc baslayasım yk bıran oncr 32.hafta gelsede evde olsam diyorjm:))

Kızlar bu hcg hormonu başka bir hormonu daha tetikliyor. Adını unuttum şu an. O hormon da vücudumuzdaki düz kasların çalışmasıyla ilgili sorun yaratıyor. Mesela bağırsaklarımızdaki düz kasların çalışması yavaşlıyor ve bağırsak hareketlerimiz yavaşlıyor, kabız oluyoruz. Ya da midemiz ve yemek borumuz arasındaki kapakçık düz kastan oluşuyor, onun çalışması düzgün değil, mide özsıvımız yemek borumuzu etkiliyor, mide yanması diyoruz, öğürmeler yaşıyoruz. Ya da diyaframımızdaki düz kaslar sorun yaratıyor, nefes nefese kalıyoruz.
Muhtemelen kalbimizdeki düz kasları da etkiliyor ve çarpıntı, tansiyon sorunu yaratıyor.
Ben bu düz kaslara etki eden hormonun rahmimizdeki kasılmaları engellemek için çalıştığını düşünüyorum. Rahmimizde kasılma çok olursa bebiş tutunmakta zorlanır sonuçta. Sadece şey isterdim bu hormon bi tek rahmimizdeki kasları etkilesin, diğerleriyle zoru ne 😂
Bahsettiklerini kelimesi kelimesine progesteron yapıyor kuzum 🥴

Biz de 10 haftamız doldurduk 11 dolmak üzere 🥰 bugün Bim den katlanabilir yıkama kovası , teknesi, maşrapasi aldim kızlar. Çok kaliteli çok beğendim. Hobby life in ürünü zaten plastigini beğenirim kalitelidir. Kim söylediyse Bim i bugün kendisine burdan tesekkurlerimi sunarım çok ikram oldu 🥰💕

Kizlar doğumdan sonra bebeğe sarı kıyafet giydiricekmisiniz sarılık olmasın die
Bende sarı baş örtüsü var sapsarı hastanede annem başının üstüne koydu sarı battaniyesi verdı hastanede onu lada üstünü örttük ama gene ileri derece sarılık oldu o inanmışım pek kalmadı o yüzden bende 😁

Bahsettiklerini kelimesi kelimesine progesteron yapıyor kuzum 🥴

Biz de 10 haftamız doldurduk 11 dolmak üzere 🥰 bugün Bim den katlanabilir yıkama kovası , teknesi, maşrapasi aldim kızlar. Çok kaliteli çok beğendim. Hobby life in ürünü zaten plastigini beğenirim kalitelidir. Kim söylediyse Bim i bugün kendisine burdan tesekkurlerimi sunarım çok ikram oldu 🥰💕
Sağlıkla kullanın inşallah.
Ben kucağımda yıkıyorum. Daha kolayıma geliyor. Aksi halde o suyu ordan oraya taşı kaldır indir. Duşta önce büyükleri yıkar sonra banyo ısınınca bebişimi yıkarım inşallah. Hayali bile heyecanlandırıyor beni.

Bende sarı baş örtüsü var sapsarı hastanede annem başının üstüne koydu sarı battaniyesi verdı hastanede onu lada üstünü örttük ama gene ileri derece sarılık oldu o inanmışım pek kalmadı o yüzden bende 😁
Benim 3 numre 28 veya 30 çıktı sarılığı. Hatta çocuk doktoru rengine baktı bu değer mümkün değil dedi. 5 günlüktü iki kürek arasından hacamat yaptırdık. 24 saat sonra 18 e düştü değer. Bir haftaya kalmadan göz akı bembeyaz tamamen geçti elhamdülillah.

X