2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben ilk hamileliğinde aldım hiç memnun kalmadım başkasına verdim sonra normal yattığınız yastığı biraz dolu olsun ama onu alın bacak araniza o çok daha rahat ettiriyor yani bende öyle olmuştu küçük kırlent falan almayın onlar ise yaramaz
Dönmemek için peki ben çok dönmek istiyorum gece ya hep sola yatmak zorunda mıyız son dönemde özellikle? Kendimi sola alıştırmaya çalışıyorum ama olmuyo uykuya dalmak ya zorlanıyorum arkaya yastık koymak kalın bı yastık ise yarar mı ki?

Ben ilk hamileliğinde aldım hiç memnun kalmadım başkasına verdim sonra normal yattığınız yastığı biraz dolu olsun ama onu alın bacak araniza o çok daha rahat ettiriyor yani bende öyle olmuştu küçük kırlent falan almayın onlar ise yaramaz
Bı de internette görüyorum göbeğin altına da destek koyuyolar o gerekli mi göbek altına da yastık koyuyo muyuz

Sen ben olabilir misin acebaaaa :rolleyes::KK4:
Kızlar cumartesi ikili testim var bilerek 13. Haftaya aldım cinsiyet görürüz belki diyerek çok heyecanlıyım şu iki gün geçmiyor. Hep içimden kız geçiyordu eşim rüya gördü anlamı erkek bebekmis 😂 erkek olsada çok sevinirim 3 erkek kardeş büyürler ama içimde hep bı kız evlat merakida var

Vallahi kızlar bana da o yastık çok iyi geldi. Ama aynı yastık mı bahsettiğiniz bilmem. Baby jem emzirme yastıgı gibi de kullanılıyor büyük benimki. Ondan önce bacakarama bitane karnımın altına yan yatınca destek bitane 50 tane yastıkla savaşıyordum. Bir tane ile işi çözmüştüm. Çok memnunum ondan ben foto bulursam atayım. 2 gebeliğimde de kullandım bunda biraz elyaf takviyesi yaptım. taş gibi oldu. Bu yastık işinde vucudunuz size yön verecektir. Karnın altına yastık ilerleyen haftalarda isteyebilirsiniz. Yan dönünce ağırlık yapıyor karın bir tarafa. Yaşayarak göreceksiniz beybiler :KK66: İlerde bebek de yere oturdugunda sırtına destek yapılabilir, ya da mama yedirirken falan :KK66:
Dönmemek için peki ben çok dönmek istiyorum gece ya hep sola yatmak zorunda mıyız son dönemde özellikle? Kendimi sola alıştırmaya çalışıyorum ama olmuyo uykuya dalmak ya zorlanıyorum arkaya yastık koymak kalın bı yastık ise yarar mı ki?
Bı de internette görüyorum göbeğin altına da destek koyuyolar o gerekli mi göbek altına da yastık koyuyo muyuz

Eklentiler

• 71w60Gc-v3L._AC_SL1500_.jpg
    71w60Gc-v3L._AC_SL1500_.jpg
    109,4 KB · Görüntüleme: 27
  • 71UsFN6vxWL._AC_SL1500_.jpg
    71UsFN6vxWL._AC_SL1500_.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 33
selam kızlar. Kontrolleriniz kaç hafta arayla oluyor? Doktor beni 3 hafta sonra çağırmıştı uzun geldi süre. Sanki bir şey olmuş gibi hissediyorum. 2 hafta çabuk geçiyordu da 3 hafta çok geldi. 🥲 alıştım gidip görmeye. Şimdi içimde bi kuşku 😓 her şey yolunda mı acaba diye.

Bende çok dönerim ve sağ tarafta rahat ediyorum ve öyle yatıyorum nasıl rahat edersen o tarafa yat hatta ben de yüzükoyun yatmayı seviyorum ve daha çok büyümediği için hafiften karnımı yatağa çevirerek yatıyorum nasıl anlatacağını bilmiyorum ama istediğin gibi yat karnında ağrı yoksa bir sıkıntı olmaz bebeği koruyan o kadar çok şey var ki kolay kolay bir sıkıntı olmaz.
Ben karnımın altına son zamanlarda bebek yastığı koyuyordum ama her zaman değil bacak arama da cok nadir yastık aldım doktor bana bedeninden ayrı bir parça gibi düşünme ne yaparsan yap ya sen ona göre şekil alırsın ya da o sana göre şekil alır rahat ol keyfini sür demişti bence cok hakli ben rahatlayınca o da rahatlıyor

selam kızlar. Kontrolleriniz kaç hafta arayla oluyor? Doktor beni 3 hafta sonra çağırmıştı uzun geldi süre. Sanki bir şey olmuş gibi hissediyorum. 2 hafta çabuk geçiyordu da 3 hafta çok geldi. 🥲 alıştım gidip görmeye. Şimdi içimde bi kuşku 😓 her şey yolunda mı acaba diye.
Büyüdüğü için ben 12 de gittim 16 17 gibi gel artık sorun yok dedi normalde 4 haftada bir çağırılır 12ye kadar 2 hafta sonra 4 hafta son ay her hafta🥰😁

Ikili
Kızlar cumartesi ikili testim var bilerek 13. Haftaya aldım cinsiyet görürüz belki diyerek çok heyecanlıyım şu iki gün geçmiyor. Hep içimden kız geçiyordu eşim rüya gördü anlamı erkek bebekmis 😂 erkek olsada çok sevinirim 3 erkek kardeş büyürler ama içimde hep bı kız evlat merakida var
Test 12 haftada yapılıyor 13e sarkarmi doktora sorsaydın bi ve 10 gün kontrol ve sonuç için gidincede öğrenirdin ki

Alerjik reaksiyonlar ortalama hep aynıdır aslında o yüzden sordum doz olarak çok daha fazlasını almadığım sürece aynı reaksiyonu verir ki seninki ilaç olduğu için doz aşımı yapamazsın en kötü ihtimal aynısı olur ama suda bir etken o sira da mastit olman o reaksiyonun o anlık olabileceğini gösterir anlamıyorum doktorların neden bunları aciklamadigini. Yani hamilelik emzirme biter o zaman hastaneye gidip bir gün bir ilacı içip bekleyebilirsin başka gün diğerini ya da alerji ilacın varsa o da aynı etkiyi gösterir hastaneye gitmene gerek kalmaz evde deneyebilirsin ama tabi sen biraz panik olduğundan hastanede denemek en mantıklısı canım
İnan bende bu kdr panik degldm hatta dedm ya. Bana dicekler ki şunu yap TM. Şunu kullan vs hatta parol değildir dicem diye düşündüm ama asla açıklama yapmadılar çok çok kotu ihtimalleri konuştular ve şuna katlyrm mastıt olmama gebelik sonrası vücuttaki değişiklikler bile etkilemiş olablr biri bana anlatsa bende böyle düşünürüm ama kendim yasadm mantıklı dusunemyrm ve artık bende bu korku aşırı dereceye geldi çok tşk ederm aciklamalarin için sen hangi bolumde calisiyorsn bu konuda bilgin belliki iyi.

Öyle bir şart yok ya illa sol olacak diye sağ da yatılır hatta ben hamileliğimde istem dışı düzde yatiyordm sonra rahatsız olup normale dönüyorsunuz beliniz ağrıyor çünkü vücut tepki veriyor nede olsa rahim büyüyor

Aslında arayı uzun tutması problem görmediği için:)
Ben 4 haftada bir gidiyorum yani sonraki ay gel diyor. Uzun geliyordu ilk başta ama çok sık ultrasona girmek mecbur kalmadıkça iyi bişey değil zaten. Doktorum rahat bırakalım bebeği içerde diyor 😂

Öyle bir şart yok ya illa sol olacak diye sağ da yatılır hatta ben hamileliğimde istem dışı düzde yatiyordm sonra rahatsız olup normale dönüyorsunuz beliniz ağrıyor çünkü vücut tepki veriyor nede olsa rahim büyüyor
Sırt üstü yatmak hem bel ağrısına, hem kordon dolaşmasına hem de bebeğe düzgün kan akışı olmamasına sebebiyet veriyormuş diye biliyorum
Şubat annelerinin yalancısıyım 😁

Sırt üstü yatmak hem bel ağrısına, hem kordon dolaşmasına hem de bebeğe düzgün kan akışı olmamasına sebebiyet veriyormuş diye biliyorum
Şubat annelerinin yalancısıyım 😁
Diyorum ya işte vucur tepki veriyor zaten ister istemez o pozisyonda duramiyorsunuz düşünsene altı aylıkken istesende yüz üstü yatablrmsn ama kendimi sırt üstü yatarken buldm ve zaten uyandm ister istemez belim ağrıdı ama çocuğa bişey olmuyor her kadının hamile yastığı yok nede olsa

Teşekkür ederim kızlar 🙏🏻 Bence su çok sıcak değildi ama fenalaşınca eşime bağırdım tabi çeşmeyi falan kapatmadan çktm. O suyun sıcak olduğunu tansiyonumun onun için düştüğünü söylüyor.

Su an kanamam regl nin 2-3. Günü en yoğun döneminde olduğu gibi ( bir tık fazlada olabilir) bugün saa 15.30 da doktor kontrolüm var. İnşallah bebeğim sağlıklıdır. Çok korkuyorum çok. O şiddetli kanamayı yaşadığımda bile bu kadar korkmuyordum. Doktor bana hiç ilaç vermemişti. Hiç ilacım yok
Kuzum gittin mi doktora senden haber bekliyoruz:/

X