2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Hoşgeldin canim bende surekli olcuyorum benimde bazen yukseliyor ama genelikle 12 13 arasi oluyor cok hastalandigimda diş agrisi falan 160 cikiyor tansiyonum senin tansiyon kac cikiyor
Hosbulduk canım, benim panik atağım da var tansiyon olculurken her zaman stres yapardım ve yüksek çıkardı 13-8 14-8gibi gebelikten önce. Gene o paniğe bağlamıştım ama holter cihazında gündüzleri 16-10a bile çıkmış bir kere, gece uyurken bile yüksek seyretmiş,en yükseği 14-8 mesela.

Kizlar kendinize dikkat edin viral enfeksiyon varmis bugun serumu yedim bi guzel antibiyotikti oydu buydu bi torba ilac verdi. Tabi ki suan sadece bi tanesini kullanicam 2 gun gozlemlicem gecmezse baslarim digerlerine ama salgin varmis haberiniz olsuun.

Kizlar kendinize dikkat edin viral enfeksiyon varmis bugun serumu yedim bi guzel antibiyotikti oydu buydu bi torba ilac verdi. Tabi ki suan sadece bi tanesini kullanicam 2 gun gozlemlicem gecmezse baslarim digerlerine ama salgin varmis haberiniz olsuun.
Geçmiş olsuun 😮‍💨 Ben ilk 3 ayı doldurdum, hemen gittim grip aşısı oldum. Ortalıkta çok kötü hastalıklar var gerçekten 🤦🏼‍♀️

His geldin hayırlı olsun 🙂 arkadaşım yüksek tansiyona doğum yaptı hamilelik boyunca ilaç kullandı. sadece 15 gün kadar erken oldu o da sezeryandi tarihi öne çektiler .

Birde o doktoru değiştir. Ya sen tüp yapmışsın bunu biliyor bu öyle kolay elde edilen bir bebek değil ki öyle olsa da diyemez. Tansiyonun yüksekse seni korkutup neden daha da yükseltiyor ki. En kotu riskli gebelik uzmanına git desin. Yada bu süreci dahiliye doktoruyla beraber surdurelim. 13 haftalık çocuğu öyle aldırmak kolay mıymış
Hosbulduk teşekkür ederim 😊 Eve geldiğimden beri anca kendime geliyorum cidden çok sarsıcı oldu. İki doktorla devam ediyorum diğerine daha bu sonuçları gösteremedim, yarın işten izin alabilirsem ona da bir göstereyim diyorum sonuçları, dediğiniz gibibbir yandan da çevremizdeki riskli gebelik doktorlarını araştırmaya başladık

Aslında sadece döküntü oldu ben anlamadım bile. Annem yüzüne ne oldu dedi ne olmuş dedim kırmızı benekler. Acildeydik zaten mastit olmuştum ay ne günlerdi o mastit çok zor tabi hemen doktor dekort avil prednol verdi geçti hastanede olmam şans olablr ben kendimi rahatlatiyordm aman ufak bir döküntü diye alerji doktoru dedi bir daha vücudun tepkisi çok büyük olablr hep korkuttu ama haksizda degildi
canım sanırım öyle bir salgın var benim oğlumada galiba hastaneden bulaştı ateşlendiği için götürdük herzaman verdiğimiz calpol verdiler dediğin gibi kırmızı kırmızı benekler oldu iğne yaptılar geçti tekrar oldu bir hafta kadar tekrarladı ilk başta ilaç alerjisi dediler ama iğneden sonra geçince hiç ilaç vermedim yinede oldu ve sonradan kabardı iki gün önce geçti kaşınmayada başlamıştı aonradan fuydumki böyle bir salgın varmış bulaşıyomuş bence hastaneden bulaştı sabunla falan geçti şükür sende beyaz sabunla falan yıkan canım inşallah bişey olmaz

Dün prilam yazdırmaya gittim aile hekimim maske tak mutlaka hasta olursan ilaç veremem sana çok hasta var ve ağır geçiriyorlar dedi.

Benim de tansiyonum düşüyor ya bayılacak gibi oldum birkaç kere artık soğuk suyla duş almaya duş süresini kısa tutmaya çalışıyorum şimdiden bazı şeyleri çok özledim
Sabahları arabada işkence gibi bulana bulana giderken normal insanlar nasıl hissediyorlar acaba diye düşünüyorum. Normal hissetmeyi çok ozledimm

Ben reflü yatağı almıştım oğlum kolikti uyku nedir bilmezdi yatağı aldım çok rahat etti heryere de onla yattı ve yapana şükretmiötim resmen kolik çocuk çok zor
Allah korusun büyük oğlum çok kötü kolikti. 6-7 ay çektik. Sabah kalkınca bı başlardı ağlamaya gece tam 12 ye kadar. 12 de bı uyurdu o yorgunlukla sabaha kadar. Gece kaldırır emzirirdim. Sabah yine aynıydı. Neler denemedim ki sesler sallamalar kucakta gezmeler hatta arabada gezmeler. Eşimle artık kahvaltı yapamaz olmuştuk. Bir an sakin dursa ne zaman cildircak diye bakardık. Kolik bebeği bı çeken bı Allah bilir 😂

Ayyh Alışveriş konuşulmaya başlamışsınız kızlar çok heyecanlıyım 💃🏼 deneyimli anneler mesela yeni doğan kaç takım yeterli sizce 5 tane 0-3 yeter diye düşünüyorum listeyi öyle yaptım 2 tane aldım bile şimdi de tam takım 11li hastane çıkışı bakıyorum ondan bir tane alacağım fotolarını da o takımla çekmek istiyorum bu isim işlemeliler çok tatlı 😻 sonra alt üst 2 tane daha alsam sizce ilk aylara yeter mi?
Canım yeterli olmaz. Gerçi çevreden çok kişi getiriyor ama ilk zamanlar her yaptığı kakası mutlaka zibinina taşıyor. Yada cisi taşıyor sürekli değiştiriyorsun. Sütü kuscak baya bı sürekli üst değiştirme havasında olacaksın. Allah'tan yazın sıcaklarda hemen hemen kurayacaklar.

Az alırsan sonra yine çıkıp alablyrsn illlaki insan heveslenyr yada uygun oluyor fiyat kaçırmak istemeyen ben ilk çocukla okdr uygun şeyler buluyordum ki. Bazı seylerden çifter aldm büyük nuyuk bazısı etiketli kaldı hediye ettm ama beş TL üç TL osekilde e bebek Subat indirimi aşırı iyiydi dört sene öncesi çoraplar bile. Üç beş TL şimdi hepsi ikinci çocuğa kalcak birde o avantaj oluyor sadece bu çocuğa bikac güzel bişey alırım foto için vs. Birde hasten çıkışı ısimli takm birde tavsiyem yatak alırken asla sepet vs almayın aşırı kullanışsız tabiki durumu olan görsel amaçlı alan oluyor yada yoyko mama sandalyesi vs neden okdr para verilir gerçekten anlamyrm ben. Letgodan almıştım Ikeanin mama sandalyesimi on tablasıni ikeadan temiz sıfır aldm okdr sağlam ki bence letgoyada bakmak lazm
Evet o kadar haklısınız ki bnde letgoya dolaba fln bakacam bu tür şeyler için. Açıkçası beşik sadece yatak odasında anne yanı için alacam çok yüksek rakamlar ödemek istemiyorum belli aya kadar yanımızda kalsın sonra odasında uyumaya alıştıracağım inş

Türkiye’yi unutmuşsun bence😁 valla şu an millettin ayranı yok içmeye amaaa işte bilirsiniz aralarımız nasıl demiş sonunu 😅
Geçen gün avm ye gittim içler acısıydı sadece sosyal medyada çok reklamı yapılan mağazalar tıklım tıkıştı pazar yeri gibi neden çünkü herkesin var onların neden olmasındı 😏
Tam olarak ne anlamda dediğini anlamadım canım bukadar Türkçem yok maalesef 😁😁

canım sanırım öyle bir salgın var benim oğlumada galiba hastaneden bulaştı ateşlendiği için götürdük herzaman verdiğimiz calpol verdiler dediğin gibi kırmızı kırmızı benekler oldu iğne yaptılar geçti tekrar oldu bir hafta kadar tekrarladı ilk başta ilaç alerjisi dediler ama iğneden sonra geçince hiç ilaç vermedim yinede oldu ve sonradan kabardı iki gün önce geçti kaşınmayada başlamıştı aonradan fuydumki böyle bir salgın varmış bulaşıyomuş bence hastaneden bulaştı sabunla falan geçti şükür sende beyaz sabunla falan yıkan canım inşallah bişey olmaz
Cok geçmiş olsun canm benim çok oldu bu olay üç sene önceydi şükür gecti

Cok geçmiş olsun canm benim çok oldu bu olay üç sene önceydi şükür gecti
geçmiş olsun canım aynı şekil anlatınca şimdi sandım hepinizde dikkatli olun özellikle çocuklara dikkat edin kızlar böyle bir salgın varmış uyuz gibiymiş bizde önce alerji sanıyoduk sonradan öğrendik bulaşıyomuş oğlumada hastaneden bulaştı bizde bile kaşıntı yaptı

Lise hemşire değilim, lise hemşireler çok yüksek puan ile atanıyor artık zaten. Lisanstan mezun oldum. Dediğiniz gibi kazanması çok sıkıntı. 2022'de üniversite sınavına girdim, yüz bin alabildim ama zaten çok sorunum vardı. Dışarıda kalmıştım tabiri caizse yani öyle söyleyeyim. Şu an atama bekliyorum ne olacağım belli değil diye bu yıl hiç çalışmadım açıkçası. 2023'de gireyim diyorum ama o sene de olmazsa artık benim için yıkım gibi bir şey olacak.
Diyelim ben haftada iki defa gitmek istiyorum hastaneye, 24-16 şeklinde mesaimi tamamlama olanak tanırlar mı? Yani yeni atandığım dönem, sınava çalışabilmem için.
Bu unvan değişikliği için tamamen torpil dönüyor demişlerdi bana. Yani çok zor, imkansıza yakın demişlerdi. Peki staj olayı nasıl oluyor, stajdan önce mi unvan değişikliğine giriyorsun?
Üniversite Sınavına Hazırlanmaya Ne Zaman Başlamalıyım? Zor Bir Süreçteyim ve Yönetemiyorum. Yaşım Çok İlerlemiş Gibi Hissediyorum. Bu konumda avukat olan bir hanımefendi özelin zorluğundan bahsetmişti. Otuzlu yaşlarda (sanki kazanmışım bitirmişim gibi tribe girmiş gibi bahsediyorum 😅) o kurtlar sofrasında var olamam diye tahmin ediyorum.
Mezun olduktan sonra giriyorsun diploma aldıktan sonra sınava ve ne zaman sınav açılırsa, haftada iki gitmen asla sorun olmaz dediğin gibi 24 16 tutabilirsin, lisans hemşire için üst öğretim olması gerekiyo en az 5 yıllık okul gibi bir şey var ama doğru mu bilmiyorum bence onu araştırman lazım oncesinde. Torpil dönen bir sınav değil yani şu şekilde değil mülakat yok ama Türkiye burası sorular birilerine öncesinden veriliyorsa onu tabi ki bilemem. Şimdiden bence bunları düşünme inşallah zaten bu şekilde çalışırsın en kotu ihtimalle özelde bile daha rahat edeceğine eminim sağlık sektörü çoğu sektörden ağır bence tabi ki onların da zorlukları vardır ama zorlukla baş etmeyi hemşirelik yaparken büyük ölçüde öğrenirsin diye düşünüyorum öğretirler yani öyle söyleyeyim

X