2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Sırt üstü yatmak hem bel ağrısına, hem kordon dolaşmasına hem de bebeğe düzgün kan akışı olmamasına sebebiyet veriyormuş diye biliyorum
Şubat annelerinin yalancısıyım 😁
Son üç ay bebek için zararliymis banada doktorum öyle demişti. Karın basınç yapıyormuş o yüzden sağa sola dönüşümlü yatman gerek demişti. Birde zaten insan o aylarda sırt üstü yatamiyor karnında bı ağırlık oluşuyor rahatsız oluyorsun.

selam kızlar. Kontrolleriniz kaç hafta arayla oluyor? Doktor beni 3 hafta sonra çağırmıştı uzun geldi süre. Sanki bir şey olmuş gibi hissediyorum. 2 hafta çabuk geçiyordu da 3 hafta çok geldi. 🥲 alıştım gidip görmeye. Şimdi içimde bi kuşku 😓 her şey yolunda mı acaba diye.
Canım azcik daha sabret yakında zaten hareketlerini hissedeceğiz o zaman iyi olduğunu anlamak için illa doktora gitmeye gerek olmayacak. İçimizde kıpır kıpır oynadıkça içimiz rahat olacak.

kızlar çok minnoş yaa kaynanamın evinde bile çıkıyo hala kaldırdıklarımız 😍

Eklentiler

• IMG_20230112_120603.jpg
    IMG_20230112_120603.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 47
İnan bende bu kdr panik degldm hatta dedm ya. Bana dicekler ki şunu yap TM. Şunu kullan vs hatta parol değildir dicem diye düşündüm ama asla açıklama yapmadılar çok çok kotu ihtimalleri konuştular ve şuna katlyrm mastıt olmama gebelik sonrası vücuttaki değişiklikler bile etkilemiş olablr biri bana anlatsa bende böyle düşünürüm ama kendim yasadm mantıklı dusunemyrm ve artık bende bu korku aşırı dereceye geldi çok tşk ederm aciklamalarin için sen hangi bolumde calisiyorsn bu konuda bilgin belliki iyi.
aynen işte doktorlar hicbir şey söylemeyip bir de üzerine korkutması çok ama çok kötü. Benim yurtdışında çalışan bir kuzenim var alerji üzerine doktorası ve o dalda çalışıyor benim yiğenim alerji olunca ki o çok kötüydü ölüyor sandık Allah korusun buradaki doktorların konuşmaları beni ikna etmedi onu aradık bilgi verdi makaleler gönderdi sonra turkiyeye gelince eksta her şeyi öğrendik ve bende hemşireydim ama bir hastalık geçirdim ve bırakmak zorunda kaldım. Ama o zamana kadar hastanede her bölümde çalıştım neredeyse cerrahi onkoloji çocuk ve en çok bilgiyi alerji ile çocuk doktorunun yanında aldım o da alerji doktoruydu hala konuşuruz çok iyidir. Umarım seninde içini rahatlatacak tecrübeli bir doktor bulursun ama ben senin için iyi düşünüyorum o anki durumlara bağlı gelişmiş olabilir bende de domatese alerji oldu annemler bahçeli bir eve taşınıp kendi domateslerini falan yetiştirdiler o kadar güzeldiki döndüm döndüm yedim sonra vücudum döküntü döktü yüzüm pancar gibi oldu ve halsizlestim doktora gittik alerji dedi ilaç verdi domates ve salça falan yemeyeceksin dedi sonra kuzenime sordum çok yemissin🤣 bir kaç gün ara ver ve tok karna bir tane ye dedi yaptım ve hicbir şey olmadı şimdi yine çok yiyorum ama bir şey olmuyor çok şükür o anlık bir durum ama doktorda bana abartılı konuşmuştu hatta salçasız nasıl yemek yicem diyordum

selam kızlar. Kontrolleriniz kaç hafta arayla oluyor? Doktor beni 3 hafta sonra çağırmıştı uzun geldi süre. Sanki bir şey olmuş gibi hissediyorum. 2 hafta çabuk geçiyordu da 3 hafta çok geldi. 🥲 alıştım gidip görmeye. Şimdi içimde bi kuşku 😓 her şey yolunda mı acaba diye.
Ben riskli olduğum için her hafta gidiyorum şuanlık canım

Kızlar ya ben hiç dışarı çıkamadığım için bir tane zıbın bile alamadım her şeyi de internetten de almayı istemiyorum 😔

Birde ben folik asit folbiol kullanıyordum doktorum artık onu bırak dedi bunu verdi

Eklentiler

• 20230112_123124.jpg
    20230112_123124.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 38
Hosbulduk canım, benim panik atağım da var tansiyon olculurken her zaman stres yapardım ve yüksek çıkardı 13-8 14-8gibi gebelikten önce. Gene o paniğe bağlamıştım ama holter cihazında gündüzleri 16-10a bile çıkmış bir kere, gece uyurken bile yüksek seyretmiş,en yükseği 14-8 mesela.
Yuksektir canim ihmal etme ama ilaclar la duşer sıkınti yapma kendine

Çok şükür canım. Hiç üzülme alışveriş için de. Her şey alınır çıkıp seçerek görerek alacağın günlrr de gelecek yeterki bebiş ve sen sağlıklı ol 🙏❤️
İnşallah canım bende bebeğim de kısa zamanda sağlığımıza kavuşacağız buna inanıyorum

En son kizdi bu sefer erkekmi dedi doktorun
Evet canım o zaman net değildi zaten %51 demişti Pzt günü tepinme arasında gösterdi 😀
Kızlar ya ben hiç dışarı çıkamadığım için bir tane zıbın bile alamadım her şeyi de internetten de almayı istemiyorum 😔
Üzme kendini canım bebeğin sağlıklı olsun da alışveriş de vaktini beklesin❤️

Evet canım o zaman net değildi zaten %51 demişti Pzt günü tepinme arasında gösterdi 😀

Üzme kendini canım bebeğin sağlıklı olsun da alışveriş de vaktini beklesin❤️
Ya tabiki bebeğim sağlıklı olsun da her şey zamanla alınır ama heves ediyor insan işte

X