2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ayyh Alışveriş konuşulmaya başlamışsınız kızlar çok heyecanlıyım 💃🏼 deneyimli anneler mesela yeni doğan kaç takım yeterli sizce 5 tane 0-3 yeter diye düşünüyorum listeyi öyle yaptım 2 tane aldım bile şimdi de tam takım 11li hastane çıkışı bakıyorum ondan bir tane alacağım fotolarını da o takımla çekmek istiyorum bu isim işlemeliler çok tatlı 😻 sonra alt üst 2 tane daha alsam sizce ilk aylara yeter mi?
İlk ay dışarı çıkılmıyor takımdan ziyada çıt çıtlı bady daha çok giydiriyorsun

Kızlar nasılsınız benım çok fazla baş ağrım oluyor parol yutuyorum bıtaneyle gecmıyor bazen ıkıtane yutuyorum doktor günde 4 e kadar ıcebılırsın dedı ama baska nasıl gecorıyorsunuz varmı baş agrısı olan

İki ilaç arka arkwaya verildi önce parol sonra. Sefazol ve alerjim oldu sağolsun alejri doktoruda aşırı korkuttu hakkıda her ilacın var alerjisi bana ilaç içme dedi sadece bu mu dedm evet dedi. Test yapmak istedi ama tehlikeleri vardı. Hastane ortamında olsa bile blyrm alerjik reaksiyon olunca sonuçlarını tek tek ilaçlar denenecek altı saat gözetim altinda kalcam vs uzun işlem ve belkide alerjim o an olmaywcak sonra olacak. Zaten parolude sefazoluda kullandm zamannda yani garantisi yok şuan ilaç icemyrm
Tabi şuan hicbir şey yapılamaz ama öyle değil ki ilaçlar tek tek iciltilmez kullandığın iki ilaç var alerji öncesi onların etken maddeleri ile ilgili ki ana etken maddeleride 2-3 tanesi falan alerjik reaksiyona neden olabilecek güçte oluyor onları önce kanda tespit etmeye çalışırlar edemezlerse hastane ortamında o etken maddeyi ufak dozda kandan verip sonuca bakarlar o da riskli degil normalde yeğeniminse vardı ona yapılırken hastanede çalışıyordum o yüzden çok hakimim

Kızlar nasılsınız benım çok fazla baş ağrım oluyor parol yutuyorum bıtaneyle gecmıyor bazen ıkıtane yutuyorum doktor günde 4 e kadar ıcebılırsın dedı ama baska nasıl gecorıyorsunuz varmı baş agrısı olan
Benim de iki gündür aralıksız devam ediyor. Normalde migrenim de var. İlk haftalarda migren ataklarım çok olmuştu. Şuan migren atağı değil şükür ama başım çatlıyor. İlaç içmiyorum. Uyumaya çalışıyorum eve gelince karanlık odada.

Ben normaldede alerjım var hapsırmaktan ölüorum zaten ılac ıcmessem mümkün degıl gecmıyor ya gece zonklayacak uyanıyorum 🤦🏽‍♀️

Tabi şuan hicbir şey yapılamaz ama öyle değil ki ilaçlar tek tek iciltilmez kullandığın iki ilaç var alerji öncesi onların etken maddeleri ile ilgili ki ana etken maddeleride 2-3 tanesi falan alerjik reaksiyona neden olabilecek güçte oluyor onları önce kanda tespit etmeye çalışırlar edemezlerse hastane ortamında o etken maddeyi ufak dozda kandan verip sonuca bakarlar o da riskli degil normalde yeğeniminse vardı ona yapılırken hastanede çalışıyordum o yüzden çok hakimim
İki alerji doktoruna gttm biri eğitim araştırma Gaziantep dr ersin bifi başka şehir şehir hastanesi. Hemsireyim ama bu konuda bilgim yok sadce alerji geçiren hastaları görüyorum gerçekten kotu sonuçlar olablyr. Zaten bir hemşirelik.mesleginde beni en çok yoran bu oldu gördükçe. Pimpirik olmaya basladm bilmesem belkide hayatımı bir şekilde devam ettireblrdm bana doktorun önerdiği ilaç içme resmen böyle dedi. Hiç içme Dr ersindeki doktor bir tık ilimliydi. Dediki mesela bir ilaç icmissin dolarex bişey olmamais ozmn ona devam et sadcee. Diğerlerinden uzak dur. Olabildiğince içme dedi. Birgün Ankara gibi büyük bir şehirde alerji testi yapablrmsn müdahalesi daha kolay dedi ve ekledi bende alerji doktoruym ve inanın ister istemez ekleniyirm kötü sonuclar görüyoruz mümkünse kullanmyrm dedi iyice olan korkumu tetikledi

Ayyh Alışveriş konuşulmaya başlamışsınız kızlar çok heyecanlıyım 💃🏼 deneyimli anneler mesela yeni doğan kaç takım yeterli sizce 5 tane 0-3 yeter diye düşünüyorum listeyi öyle yaptım 2 tane aldım bile şimdi de tam takım 11li hastane çıkışı bakıyorum ondan bir tane alacağım fotolarını da o takımla çekmek istiyorum bu isim işlemeliler çok tatlı 😻 sonra alt üst 2 tane daha alsam sizce ilk aylara yeter mi?
Bazı hastane çıkışları çok minik. Bir karış oluyor tamı tamına. Onlar en fazla on gün giyilir. Tabi bebeğin kilosu boyuda önemli. Ben genelde yutulum alıyorum 3 aylık. Birazcık büyük oluyor ama iki haftaya toparlıyorlar.
Ben bir tane battanlyeli hastane çıkışı almıştım gerisi hep 5 li takım.
5 tane yeterlidir inşallah.
Sağlıkla gelsinler.

Merhaba arkadaşlar ben de 13+2 haftalik hamileyim tup bebek sayesinde. Forumun bu kısmını yeni keşfettim. Tansiyon sorunu yaşamaya başladım hatta konu da açtım bununla ilgili ama pek görünmedi sanırım o yüzden burada da sormak istedim.
Tansiyonunuzu kontrol ettiniz mi hiç, ben bas dönmesiyle gittim tansiyon çıktı holter sonucunda. Alfamet diye ilaca başlattı bugün. Ama kadin dogum doktorum öyle şeyler söyledi oyle gözümü korkuttu ki o odadan nasıl çıktığımı bilemedim üzüntüden. Hatta eğer bi evladın olsaydı, bu halde ikincisini bosver aldır canını riski atma derdim bile dedi. Allah aşkına bu kadar mı kötü durumdayım? Bebegin sağlığından endişe ederken kendi canımın derdine düştüm bi anda. Tansiyonu olup ta sağlıkla dogum yapaniniz ya da tanıdığınız var mı?

Evet çok almamakta yarar var tabi nefsimize engel olabilirsek. Maşallah bazı bebekler öyle hızlı büyüyor. Direk 0-3 aya odaklanmıyorum ama işte o 0-3 aylık dönem hallolursa gerisi çorap söküğü gibi gelir diye düşünüyorum. Hastaneye çantasına biraz önem veriyorum onun içine konacak anne bebek için gerekli şeyleri yeterli düzeyde ayarlarsam çok iyi olur.
Az alırsan sonra yine çıkıp alablyrsn illlaki insan heveslenyr yada uygun oluyor fiyat kaçırmak istemeyen ben ilk çocukla okdr uygun şeyler buluyordum ki. Bazı seylerden çifter aldm büyük nuyuk bazısı etiketli kaldı hediye ettm ama beş TL üç TL osekilde e bebek Subat indirimi aşırı iyiydi dört sene öncesi çoraplar bile. Üç beş TL şimdi hepsi ikinci çocuğa kalcak birde o avantaj oluyor sadece bu çocuğa bikac güzel bişey alırım foto için vs. Birde hasten çıkışı ısimli takm birde tavsiyem yatak alırken asla sepet vs almayın aşırı kullanışsız tabiki durumu olan görsel amaçlı alan oluyor yada yoyko mama sandalyesi vs neden okdr para verilir gerçekten anlamyrm ben. Letgodan almıştım Ikeanin mama sandalyesimi on tablasıni ikeadan temiz sıfır aldm okdr sağlam ki bence letgoyada bakmak lazm

Merhaba arkadaşlar ben de 13+2 haftalik hamileyim tup bebek sayesinde. Forumun bu kısmını yeni keşfettim. Tansiyon sorunu yaşamaya başladım hatta konu da açtım bununla ilgili ama pek görünmedi sanırım o yüzden burada da sormak istedim.
Tansiyonunuzu kontrol ettiniz mi hiç, ben bas dönmesiyle gittim tansiyon çıktı holter sonucunda. Alfamet diye ilaca başlattı bugün. Ama kadin dogum doktorum öyle şeyler söyledi oyle gözümü korkuttu ki o odadan nasıl çıktığımı bilemedim üzüntüden. Hatta eğer bi evladın olsaydı, bu halde ikincisini bosver aldır canını riski atma derdim bile dedi. Allah aşkına bu kadar mı kötü durumdayım? Bebegin sağlığından endişe ederken kendi canımın derdine düştüm bi anda. Tansiyonu olup ta sağlıkla dogum yapaniniz ya da tanıdığınız var mı?
Canm. Evet riski var ama okdr değil bence başka doktora danis ve sk sk kontrol ilaç ile tuz kısıtlama vs diyet ile kilo kontrolü vs birde riskli gebelikk uzmanı ile sağ salim.kucagina alirsin

Evet çok almamakta yarar var tabi nefsimize engel olabilirsek. Maşallah bazı bebekler öyle hızlı büyüyor. Direk 0-3 aya odaklanmıyorum ama işte o 0-3 aylık dönem hallolursa gerisi çorap söküğü gibi gelir diye düşünüyorum. Hastaneye çantasına biraz önem veriyorum onun içine konacak anne bebek için gerekli şeyleri yeterli düzeyde ayarlarsam çok iyi olur.
Aynen cnm 😍 şuan okadar modum düşük ki 😭😭😭😭

İki alerji doktoruna gttm biri eğitim araştırma Gaziantep dr ersin bifi başka şehir şehir hastanesi. Hemsireyim ama bu konuda bilgim yok sadce alerji geçiren hastaları görüyorum gerçekten kotu sonuçlar olablyr. Zaten bir hemşirelik.mesleginde beni en çok yoran bu oldu gördükçe. Pimpirik olmaya basladm bilmesem belkide hayatımı bir şekilde devam ettireblrdm bana doktorun önerdiği ilaç içme resmen böyle dedi. Hiç içme Dr ersindeki doktor bir tık ilimliydi. Dediki mesela bir ilaç icmissin dolarex bişey olmamais ozmn ona devam et sadcee. Diğerlerinden uzak dur. Olabildiğince içme dedi. Birgün Ankara gibi büyük bir şehirde alerji testi yapablrmsn müdahalesi daha kolay dedi ve ekledi bende alerji doktoruym ve inanın ister istemez ekleniyirm kötü sonuclar görüyoruz mümkünse kullanmyrm dedi iyice olan korkumu tetikledi
Haklisin zaten ya kanıksıyorsun ya da pimpirikli oluyorsun hastanede olunca peki alerjik reaksiyonun nasıl oldu ağır mıydı

Hoşgeldin canim bende surekli olcuyorum benimde bazen yukseliyor ama genelikle 12 13 arasi oluyor cok hastalandigimda diş agrisi falan 160 cikiyor tansiyonum senin tansiyon kac cikiyor

Bazı hastane çıkışları çok minik. Bir karış oluyor tamı tamına. Onlar en fazla on gün giyilir. Tabi bebeğin kilosu boyuda önemli. Ben genelde yutulum alıyorum 3 aylık. Birazcık büyük oluyor ama iki haftaya toparlıyorlar.
Ben bir tane battanlyeli hastane çıkışı almıştım gerisi hep 5 li takım.
5 tane yeterlidir inşallah.
Sağlıkla gelsinler.
hevesle alıp ismini falan işletip oğluşum içine sığmazsa çok üzülürüm birazcık büyük seçeyim ben en iyisi teşekkürler

Haklisin zaten ya kanıksıyorsun ya da pimpirikli oluyorsun hastanede olunca peki alerjik reaksiyonun nasıl oldu ağır mıydı
Aslında sadece döküntü oldu ben anlamadım bile. Annem yüzüne ne oldu dedi ne olmuş dedim kırmızı benekler. Acildeydik zaten mastit olmuştum ay ne günlerdi o mastit çok zor tabi hemen doktor dekort avil prednol verdi geçti hastanede olmam şans olablr ben kendimi rahatlatiyordm aman ufak bir döküntü diye alerji doktoru dedi bir daha vücudun tepkisi çok büyük olablr hep korkuttu ama haksizda degildi

hevesle alıp ismini falan işletip oğluşum içine sığmazsa çok üzülürüm birazcık büyük seçeyim ben en iyisi teşekkürler
Benim oğlum brz tombisti.o yüzden az giydirebldm okdr küçük yapiyorlardi. Ay o günler geldi aklıma bebek kokusu gerçekten gebelik bitsede kucağımıza sağ salim alsak

His geldin hayırlı olsun 🙂 arkadaşım yüksek tansiyona doğum yaptı hamilelik boyunca ilaç kullandı. sadece 15 gün kadar erken oldu o da sezeryandi tarihi öne çektiler .

Birde o doktoru değiştir. Ya sen tüp yapmışsın bunu biliyor bu öyle kolay elde edilen bir bebek değil ki öyle olsa da diyemez. Tansiyonun yüksekse seni korkutup neden daha da yükseltiyor ki. En kotu riskli gebelik uzmanına git desin. Yada bu süreci dahiliye doktoruyla beraber surdurelim. 13 haftalık çocuğu öyle aldırmak kolay mıymış

X