2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
o kadar yuksek degil ama hamilelerde normal 11 12 olmasi lazim 13 hafif yuksek 14 sınır zaten
gelecek cuma kardiyoloji ve kadin doguma gidcem
Yok canım yüksek değil zaten çoğu yerde 13/8 normal diye geçer. Ben dış ağrım çok dedin birazda yüksek dedin ya ondan dedim.

Eki Görüntüle 3187404
Nerdeyse 140 tansiyonum bugun cok basim agriyor acaba diş yuzundenmi
Kuzum diş ağrısı için doktor müdahale etmez ise gebelikte bir tandıgım aynı senin gibi dayanılmaz diş ağrısı yaşıyordu, dişin üzerine sarımsak koymuş inan bıçak gibi kesti demişti hep dua ederdi aklımda kalmış
Doktordan sonra bir dene istersen çok geçmiş olsun

Eki Görüntüle 3187404
Nerdeyse 140 tansiyonum bugun cok basim agriyor acaba diş yuzundenmi
Geçen hafta benim dişimde çok kötüydü hatta apse bile yapmıştı eyvah dedim ne olacak şimdi antibiyotik kullanmak hiç istemiyordum. Ilık tuzlu su ile gargara yaptım birkaç defa da ağrı azaldı ve şu an geçti çok şükür. Tekrarlamasın diye o tarafla pek yemek yememeye çalışıyorum.
Tansiyonun yüksekmiş ama denersen dikkat et yutma

Ayyy aynısını düşünüyorum. Çokça okudum, araştırmaya çalıştım. Çok aklıma yattı. Eşim de sıcak bakıyor. Eşim kayınvalidemle konuşurken ona dedi, bez kullanmayı düşünmüyoruz diye, kayınvalidem oturmayı öğrenene kadar denemeyin, zararlı olur, tuvalete tutamazsınız pozisyonundan dolayı deyip biraz hevesimi kırdı ama kesin denicem ya.

Hangi şehirdesin kadın doğum acile bir görün.
Canım sen doktoruna da sor yüksek tansiyon iyi değil ben limon yiyorum yükselince azda olsa iş görüyor
kizlar saolun tavsiyeleriniz icin denecem mutlaka gecmese
kendi ozeldeki doktorla konustum tansiyonuma bakti 160/120 cikti oda kardiyolojiye git dedi şuan bebek kucuk oldugu icin bebege bi zarari yok dedi ama bilemedim ki acile gidiyimi sizce

Bence aldırış etme söylentilere deneyen anneler o kadar memnunlar ki sorun olacağını hiç sanmıyorum. Yani gerçekten düşünüyorum klozet ve alaturka tuvaletteki doğru pozisyon açısından oluşan farkı bebekten de yatar pozisyonda rahat şekilde boşaltım yapmasını bekleyemeyiz. Ben kimseye söylemedim hevesimi kırmasınlar diye

Kizlar aranızda elenetal kullanan var mı? Devletteki doktorum 12.haftadan sonra decavit verdi. Özeldekiyse elenetal kullanmamı söyledi. Siz folik asitten sonra neler kullaniyosunuz

kizlar saolun tavsiyeleriniz icin denecem mutlaka gecmese
kendi ozeldeki doktorla konustum tansiyonuma bakti 160/120 cikti oda kardiyolojiye git dedi şuan bebek kucuk oldugu icin bebege bi zarari yok dedi ama bilemedim ki acile gidiyimi sizce
Git tabiki 16 biraz yüksek panik yapcak bişey yok ama diyorum ya tedbirini al mutlaka.

Kizlar aranizda fetal dna nifty testleri yaptıran var mi. Varsa sonuçlariniz nasil cikti. Bende bugün verdim kan dogrumu yaptim yanlismi bilmiyorum icim icimi yedi ikili testte orta riskli ciktim. Bakalim sonuc ne olacak
Merhaba ben yaptırdım. Sonuçlarım tam bir hafta sonra geldi. Doktorum iletti, önce doktora gönderiyorlar. O sizi arayıp bilgi veriyor. Aynı zamanda cinsiyetini de öğrenmiştim. Sonucumun da bir kısmını ekliyorum. En sağda “Low Risk” (Düşük Risk) yazıyor. Umarım sizinki de tertemiz gelir.

Eklentiler

• 5D5982D4-3411-4EC6-9E54-942BF8A62AEC.jpeg
    35,7 KB · Görüntüleme: 80
Ben de pazartesi yaptırıcam . çok heyecanlı :) umarım bizim sonuçlarımız da temiz geliir çok teşekkürlerr

Kizlar aranızda elenetal kullanan var mı? Devletteki doktorum 12.haftadan sonra decavit verdi. Özeldekiyse elenetal kullanmamı söyledi. Siz folik asitten sonra neler kullaniyosunuz
Canım bu ikisinin içeriklerini tam bilmiyorum ama hepsi hemen hemen içerik olarak birbirine yakın eczacına danışarak da tercihini yapabilirsin kişisel görüşüm eczacıların bu konularda daha iyi olduğu çünkü doktor çalıştığı mümessilin ürünlerini bilir ama eczacı piyasaya hakimdir. Bazen aynı içerikte bir ürün diğerinden daha pahalı olabiliyor. Ben ocean mummy kullanıyorum. Kullanacağın marka aslında senin inisiyatifinde

Benim ki hala böyle gözüküyor bir türlü göremedim meraktan patlıcam ayın 2 sinde yaptırdım ikili testi ama burda 5 Ocak yazıyor anlamadım

Eklentiler

• IMG_20230106_160936.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Teşekkür ederim cnm insallah temiz cikar yoksa bu stres beni yer bitirir. Dualarinizda benide unutmayin lutfen

Kızlar sizinde sol kasıklarınizda ağrı varmı dünden beri ara sıra ağrı girip duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…