2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Cok gecmis olsun canim benim. Bence sen orda hiçbi operasyon yaptirma. Hamileliğin i düşün doğur bebeğini sağ salim inşallah. Gelebiliyorsan gel bi de burdaki doktorlara görün. Çünkü gerçekten burdaki doktorlar ve sağlık sistemi ordan daha iyi. En azından neyin ne olduğunu anlarsın başka bi görüş almış olursun. Hiç sıkma canını. Benim hamileligimde riskli. Rahmimde perde var. Ilk gebeligim yeni öğrendim. Aslında rahimde perde olanların hamile kalma olasılığı da çok azmış. Ben şanslı taraftan oldum mucizem beni buldu 🙈 şimdi erken dogum riskim var takipliyim. Allah herkesin yavrusunu sağlıkla kucagina aldirtsin inşallah 🙏
Bende öyle düşünüyorum zaten hamileliğim güzel ilerlese doğuma kadar her neyse bilmiyorum riskli bir şey olmasa Türkiyeye bile gidebilirim.2 hamileligimde kalp durması var bir dusugum var Seyehat yapmaktan korkuyorum.Yurt disi olduğu içinde pek anlayamıyorsun kendi dilin olmadığın için bazı şeyleri .Doktorumun dediğine göre benimki hamilelik olustuktan sonra mikrop kalmış rahmim yeni olmuş dedi.Rahimsel hastalık bir sürü tam net bir şey söylemedi sadece hpv 16 pozitif sin diyor ameliyat olman lazım.Hamile olduğum için rahime mudale etmenin bebeğe riskli olabileceğini düşünüyor.Şimdilik gözlem altındayım.

henüz çoktan başlamam gereken ilaçlara bile başlayamadım eşim şuan şehir dışında çalışıyo tek başıma gitmemde mümkün değil ve herkeste erteliyo sürekli şu zaman götürelim bu zaman götürelim diye

Yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama ulaşım sorunu olan köy vs ise bölgedeki muhtarlar yardımcı oluyolar genelde ulaşım için. Eşinizi ya da başkasını beklemeden gidin. Evde beklemek zordur sizi anlıyabiliyorum ama aramızda 1 hafta var ben bu zamana kadar 4-5 defa gittim doktora kontrole. Bir de genetik hastalıkları gösteren Nipt testi yaptırdım siz de bu testleri ya da ikili yaptıracaksanız son haftalarınız. Umarım bir an önce gidip güzelce kalp atışlarını duyar cinsiyeti de öğrenirsiniz 🙏

Cok gecmis olsun canim benim. Bence sen orda hiçbi operasyon yaptirma. Hamileliğin i düşün doğur bebeğini sağ salim inşallah. Gelebiliyorsan gel bi de burdaki doktorlara görün. Çünkü gerçekten burdaki doktorlar ve sağlık sistemi ordan daha iyi. En azından neyin ne olduğunu anlarsın başka bi görüş almış olursun. Hiç sıkma canını. Benim hamileligimde riskli. Rahmimde perde var. Ilk gebeligim yeni öğrendim. Aslında rahimde perde olanların hamile kalma olasılığı da çok azmış. Ben şanslı taraftan oldum mucizem beni buldu 🙈 şimdi erken dogum riskim var takipliyim. Allah herkesin yavrusunu sağlıkla kucagina aldirtsin inşallah 🙏
Allah sana nasip etmiş maşallah.Rabbim kucağına almayida nasip eder inşallah.Dikkat et kendine canim dinlen bol bol Allahın izniyle her türlü önlemini al gerisi Rabbimize kalmış .Doğum haberini alırım inşallah burada🤲🤲

Bende öyle düşünüyorum zaten hamileliğim güzel ilerlese doğuma kadar her neyse bilmiyorum riskli bir şey olmasa Türkiyeye bile gidebilirim.2 hamileligimde kalp durması var bir dusugum var Seyehat yapmaktan korkuyorum.Yurt disi olduğu içinde pek anlayamıyorsun kendi dilin olmadığın için bazı şeyleri .Doktorumun dediğine göre benimki hamilelik olustuktan sonra mikrop kalmış rahmim yeni olmuş dedi.Rahimsel hastalık bir sürü tam net bir şey söylemedi sadece hpv 16 pozitif sin diyor ameliyat olman lazım.Hamile olduğum için rahime mudale etmenin bebeğe riskli olabileceğini düşünüyor.Şimdilik gözlem altındayım.
Evet zaten bebek varken hiçbi şey yapmazlar. Burda görün belki yanlış teşhis bile olabilir kimbilir. Bebeğin doğsun sonrasına bakarsın. Sıkma canını düşünme bunları. Hamileliğine odaklan. Geçmiş olsun tekrardan 😘

KOMBİNE TEST (12-14 hafta)

Erken detaylı ultrason ve kromozomal bozukluklar için tarama. En yaygın kromozomal bozuklukların (özellikle Down sendromu) ortaya çıkma olasılığını hesaplıyoruz.

Bu amaçla, diğerleri arasında aşağıdaki faktörler dikkate alınır:

⚫ anne yaşı

⚫fetusta sıvı birikiminin derecesi.

Boyun bölgesi (ense saydamlığı)

⚫fetal burun kemiğinin varlığı veya yokluğu,

"duktus venosus"taki kan akışı, vb. anne kanındaki iki hormonun konsantrasyonu

Bu muayenenin bir parçası olarak, zaten en önemli organları, hareketi, amniyotik sıvıyı, plasentayı değerlendiriyoruz ve "pre-eklampsi taraması" (hamilelikte nispeten yaygın bir hastalık) yapılmasını öneriyoruz! (Daha fazla bilgi: pdz) .at)
Bu da ikili test işte

Evet zaten bebek varken hiçbi şey yapmazlar. Burda görün belki yanlış teşhis bile olabilir kimbilir. Bebeğin doğsun sonrasına bakarsın. Sıkma canını düşünme bunları. Hamileliğine odaklan. Geçmiş olsun tekrardan 😘
Çok sağol. Sanada geçmiş olsun canım.sen de mi yurtdisindasin?.İnan bilmiyorum kendimi bile düşünmüyorum nedense aklim sadece karnimdaki bebeğimle şuan.Dogumdan sonra kendimle ilgilenirim ancak herhalde.

Allah sana nasip etmiş maşallah.Rabbim kucağına almayida nasip eder inşallah.Dikkat et kendine canim dinlen bol bol Allahın izniyle her türlü önlemini al gerisi Rabbimize kalmış .Doğum haberini alırım inşallah burada🤲🤲
Insallah 🙏 Rabbim hepimizin bebeğini sağlıklı sıhhatli kucagimiza almamızı nasip etsin hamilelere yardim etsin ❤

Çok sağol. Sanada geçmiş olsun canım.sen de mi yurtdisindasin?.İnan bilmiyorum kendimi bile düşünmüyorum nedense aklim sadece karnimdaki bebeğimle şuan.Dogumdan sonra kendimle ilgilenirim ancak herhalde.
Ben Turkiyedeyim canım ama çok fazla akrabam yurt dışında. Tedavi için hep buraya gelirler. Sen de öyle yaparsın. Bakma hiç dedikleri gibi bi şey bile çıkmayabilir. Inşallah da öyle olur rabbim yardımcın olsun senin de

Agrım hafifledi çok saol🥰kendimi zorlamistim temizlik yaptim sanirim ondan oldu artik dikkat edicem. Bugün gittim doktora çok şükür bi sıkıntı yokmuş Ikili test için kan verdim. Cinsiyet öğrenirim dedim bi ümit ama doktor söylemedi 😊
Aman dikkat et cokyorma kendini ve belki sonucuna bakarken soyler

Bir şey olmaz insqllah canım doktor kontrol eder ona göre yönlendirir.Benimde rahimden dolayı ameliyat olmam gerekiyor ama doktor şuan kontrol edebiliyor.Bebekten dolayı yapamıyor.Doguma kadar takip edilecek.Nasil ilerleyisine bakacaklar.Rabbjm şifa verir inşallah.
Hadi ya geçmiş olsun canım, sağlıkla kucaklarımıza alırız inşallah bebişleri, zamanda hiç geçmiyor

Kızlar ben geldim doktordan miniğimizi gördüm çok güzel bir hissti çok duygusallaştım
Doktor cinsiyeti söylemedi maalesef birdahaki sefere belki söyler dedi
Bu da bizim miniğimiz teyzeleri 🧿❤️
Cinsiyet tahmini beklerim 😍

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 97
Pazartesi gidiyorum en çok üç haftadır görmediğim için yaşıyor mu onu merak ediyorum.
Evet bende öyle düşünüyordum hep iyi mi duruyor mu korku doluydum ama gidince rahatladım artık Allahın izni ile kötü günler geride kaldı artık bir şey olma ihtimali çok düşük her kontrole keyifle gideriz

X