2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Sorma canim. Bana Turkiyedeki doktorlar kadar bilgili gelmiyorlar. Neler yasadik mesala 2 gun once yogun kanamam olunca. Dusun 12 haftaligim, yogun kanamam olmus, aile hekimi diyor ki sen bugun kan ver, 2 gun sonra bir daha kan ver, hamilelik hormonuna bakalim. Dedim artik 12. haftada hamilelik hormonuna bakilmaz, bebegin saglikli olup olmadigina dair anlam ifade etmez. Ben belki o sirada dusuk yapiyordum, -ki 12. haftada bir insan evde dusuk yapamaz artik hastanede alinmasi lazim. Ay bunlari dusununce bile oyle kotu oluyorum ki. En sonunda nerdeyse yalvarip jinekolog gormek isteyince beni sevk etti. Sen de lutfen her seyi sor, didikle. Su zamana kadar tansiyonunu hic olcmemesi cok garip. Hamilelikte tansiyon cok onemli.

Aynen o ultrasonu soruyorum bazı arkadaşlarıma 20 dk bakmışlar uzun bir süre gibi geldi o yüzden bilgi almak istedim çok teşekkür ederim
Rica ederim canım bu benim 4 CÜ hamileliğim en fazla 10 dk sürdü ensesini döndürene kadar bazan uğraşıyor inatçı bebişler olunca

Mentollü krem alacağım ya iyi geliyorsa, böyle olmuyor çünkü. Dün gece saat 2, 2 buçuk gibi ağlarken uyumuşum. Sabah biraz daha rahattım.
Al gerçekten işe yarıyor çantana da mentollü şeker at krem olmadığı zaman da onu ye o da bir tık iyi geliyo bol su iç mümkün olan her an gözlerini kapat yüzünü soğuk suyla yıka gerçekten lanet bişey dün ben de ağrıyla uyumuşum sabah kalktım ağrı aynı devam hiç azalma yok

Öyle şey mi olur gerçekten ya 12 haftalık bebek kendi kendine tabi ki düşmez hiç mi bebek kıymeti yok bu ülkede

Öyle şey mi olur gerçekten ya 12 haftalık bebek kendi kendine tabi ki düşmez hiç mi bebek kıymeti yok bu ülkede
Cok bilgisizler canim. Yani oyle canin istediginde gidip jinekolog goremiyorsun. Aile hekimin takip ediyor seni. Iste benim boyle bir durumumda bile sevk etmek istemedi, kan testi yapip eve gondercek oldu. Turkiye’nin de mutlaka eksikleri vardir ama saglik sistemi acisindan cooook daha ilerde bunlardan.

bende oyle düsunuyorum hic ilgilenme yok
bugun ki dahiliye doktorum tansiyonun var senin 20 haftada daha yukselir idrar ve dopler istedi

merhaba tekrar, karnınızda siz de şişlik hissetmeye başladınız mı acaba 9+2 deyiz, ama çok erken değil mi ? kot pantolonlar sanki baskı yapıyor gibi geliyor. tabi psikolojik de olabilir

merhaba tekrar, karnınızda siz de şişlik hissetmeye başladınız mı acaba 9+2 deyiz, ama çok erken değil mi ? kot pantolonlar sanki baskı yapıyor gibi geliyor. tabi psikolojik de olabilir
Erken buyuk ihtimalle bolgesel kg alimi gaz kabizlik delirmis hormonlarin etkisi var. 5 kotum varsa ayni beden 3unu hala giyebiliyorum ama kaliplari rahat oldugundan arabada bi yere giderken otururken dugmeyi aciyorum mecbur 15 16. Haftalarda biraz biraz cikar gobekler artik kis geldi kazaktan gorunmez oda

kıyafet olarak alt grupta zorlanacağız gibi. neyse ki elbiseler taytlar var o zaman da . teşekkürler :)

12. Haftada azalmadi yazanlar beni üzüyor kizlaarr geçsin biran önce hep 12de azalacak diye avutuyorum kendimi. 9. Haftadayim aynı senin anlattığın gibiyim. 14 TE baya azalıyor diye biliyorum inşallah son bulantilarindir.

Hemen hemen aynıyız seninle. Kusmalardan dolayı 3 kilo verdim ama dediğin gibi karnımın alt tarafında şişlik var. Gazım vs de yok bence bebeğin büyüdüğü yer.

LadyMorganas öncelikle çok geçmiş olsun canım.
Ben bugün doktora gittim elhamdülillah bir sıkıntı yoktu. Zamanından ilerdeydi bebek. Haziran sonu gibi doğum olacak temmuzu beklemeyecek galiba benimki.

27 Eylül SAT
İkinci çocuk beni de ekleyebilirsin artık listeye :)

Cinsiyeti de gördük gibi ama bir ay sonra netlestirecek doktor.

İkili tarama yaptırmadım doktorum da gayet mantıklı olgun bir yaklasim dedi
Ense vs ölçü çok iyi dedi.
Ben 2 kg aldım kızlar.
Doktorum normal sende kilo yok zaten, yediğine ictigine dikkat etme fakat 12 kgyuda geçme, normal doğum için dedi.

Günaydın kızlar :) Pazartesi günü ense kalınlığı ölçtürmeye gidicem bir de 2li tarama testi var hem stresliyim hem de 3 haftadır görmedim miniğimi merak ediyorum.
Bu arada Ankara'da bir özel hastane ile doğum için anlaşan hamiş arkadaşlarım var mı acaba benim kafam karışık biraz belki birbirimize fikir veririz

Kese felan hemen görünmüyor diye girmek istemedim canım biraz büyüsün dedim, bir daha kan gelmedi çok şükür inşallah olmaz yarın sabah dr kontrolüm var
Yerleşme kanaması olması yüksek ihtimal o zaman canım ama sen yinede doktoruna söyle mutlaka. Haberi olsun

Mehmet Fırat mutlu ile devam ediyorum ben güven hastanesi ile anlaşmalı. Araştırmak istersen doktor ilgili alakalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…