2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ya ahahahah çok tatlı anlatmışsın. Çocuk beyaz mı saçı var mı olayı efsane zaten. Bazen gerçekten çok korkutucu anlatıyorlar herkes etkilenmese de etkilenenler var. Gebelik olmadan önce de hep düşüncem normal doğumdu gebe olursam normal doğumu engelleyecek bir rahatsızlık söz konusu olmazsa hep normal doğum olmasından yana oldu gönlüm hala da öyle. İnş normal doğum nasip olur.😂
Normal doğumdan iyisi yoktur inan bana annem mesela 3 doğmunda mecburen sezaryen oldu izi bile kalmadı ağrısı falan soğuklarda hiç olmuyor ama yengem mesela hava soğunca falan hep agrisi oluyor herkezde ayni değil 🤷‍♀️ Ama gerçekten dedigin gibi normal doğumu engeleyecek birşey yoksa kesinlikle normal dogum yapın 🙏

Ben de sezaryen olcam mecburen ama bir yandan korkuyorum da ya daha önce 2 tane ameliyat geçirdim açık ameliyat iyileşme süreci baya uzun oluyo o arada bebekle ilgilenebilecek miyim yine öyle zor mu iyileşmesi yoksa hastalık olmadığı için bu sefer bı tek yara olacağı için sorun çabuk toparlar mıyım gibi şeyler kurcalıyor kafamı daha önce sezaryen olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim
Ben 2 sezaryen ameliyatı geçirdim diyebilirim. biri sezaryen doğum, biri de myom ameliyatıydı. Ameliyathaneden çıkarken Ağrı oluyor tabi ama saat geçtikçe hafifliyor. Myom ameliyatında yürümek iyi gelmişti.
Sezaryen olduğum gece de zorlansam da eğilip doğrulup iki büklüm halde kızımı beşiğinden alıp emzirip yerine koyabiliyordum. Tuvalete de kendim gitmiştim. Yanımda kimse yok gibiydi o gece. 3-4 gün sonra da eve çıkınca süpürge yapmıştım. İlk geceyi atlatınca gerisi kolay geldi. Ağrı eşiğim de düşüktür halbuki. Ya da ilahi bir güç geliyor o anlar bilemiyorum ☺️ Tercih hakkım olsa yine sezaryen seçerim ben 😁

Ay evet sorup burada bildirirsen çok iyi olur ben unuttum sormayı sonraki randevu da bir ay sonrasına verdi. Birde bende gebelikten önce sabahları bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi birazda limon ekler içerdim ama gebelikle birlikte bulantı sağolsun hiç içmedim. Suyu çok içtim. Dediğin gibi enfeksiyon düşük riski yaratıyor hiç birşey yapamasak bile suyla atalım dikkat et kendine.
Evet canım haklısın içiyorum artık zorla da olsa korkudan😞 birkaç gün kaldı doktoruma sorup buraya yazacağım. Sen de kendine çok dikkat et🌸

Bana doktorum 12. Haftadan sonra prezervatifsiz ilişki yasak demişti
Nedeni neymiş acaba, bilmediğim için soruyorum 🤭

Ben 2 sezaryen ameliyatı geçirdim diyebilirim. biri sezaryen doğum, biri de myom ameliyatıydı. Ameliyathaneden çıkarken Ağrı oluyor tabi ama saat geçtikçe hafifliyor. Myom ameliyatında yürümek iyi gelmişti.
Sezaryen olduğum gece de zorlansam da eğilip doğrulup iki büklüm halde kızımı beşiğinden alıp emzirip yerine koyabiliyordum. Tuvalete de kendim gitmiştim. Yanımda kimse yok gibiydi o gece. 3-4 gün sonra da eve çıkınca süpürge yapmıştım. İlk geceyi atlatınca gerisi kolay geldi. Ağrı eşiğim de düşüktür halbuki. Ya da ilahi bir güç geliyor o anlar bilemiyorum ☺️ Tercih hakkım olsa yine sezaryen seçerim ben 😁
Süpürge yapacak kadar iyi olduysanız maşallah gerçekten 🥰normal doğumda daha kolay toparlıyo anneler diye düşündüm biraz korktum ama çok içim rahatladı hastanede kalış süresi 3 4 gün oluyo mu ya ben hemen çıkarırlar diye düşünmüştüm bı yandan da iyi ama bebek bakimina falan yardımcı oluyodur heralde hemsireler benim hiç çocuğum yok tutmaya emzirmeye falan da korkakmisim gibi geliyo inşallah o dönem hormonlarla hepsini yaparım kolayca

Canım yürüyüş yapamıyorum maalesef ayağımda yırtılma var içten onun iyileşmesini bekliyorum hala
Ama iyileşinceye düzenli yürüyüşe devam edeceğim
Doktorum izin vermeyi bırak yürümem için yalvarıyor bazen 😂
Biraz Tombik bir yapım var 🙉🙉
Benimki izin vermiyo ya şimdi tamamen yasak 12. Haftadan sonra da 15 dkyla baslicaz diyo ben hamile kalmadan önce spor yapan biriydim düzenli egzersiz yürüyüş falan egzersizin bana yasak olması şu an baya canımı sıkıyor ama bebek kendini kurtarır inşallah riskli dönemi atlatirim hemen baslicam yürüyüş pilates falan ben zayıfım kilo sorunum yok ama belimdeki sorundan dolayı kilo almak asla istemiyorum 10 kiloyla falan bitirirsem hamileliği mükemmel olcak

Ben 6. Haftadan beri bu sorunu çekiyorum 10 haftalık oldu şimdi hatta daha kötü
Böyle devam ederse gerçekten ilaç lazım
Evdeki çok şeyi denedim gidermek için ama daha da kötü oldum sanki
Bide böyle olunca 3 4 gün bekleyince midem bulanıyor çok
Ben de 10. haftada bu sorunu yaşadım. Su tüketimini arttırdım. Biraz da yoğurt ve kayısı yedim. Haricinde bir şey yapmadım. 11. haftada kendi kendine düzene girdi şükürler olsun. İnşallah sizin de düzelir.

Normal doğum da sezeryan doğum da biraz şans biraz da bunyeniz ile alakalı kızlar.

Benim doğumum normaldi. Hem çabuk doğurdum hem epiduralsiz hem suni sancisiz. Yani biraksaniz evde dogururdum kendim.ama doktor hatası ile sıkıntı yaşadım sez olanlardan daha uzun süre oturup kalkamadım. Tabi sonrasında bedenimde hiçbir sıkıntı kalmadı. Hatta geçen aylarda kürtaj olduktan sonra doktorum nasıl doğum yapmıştın ilkinde diye sordugunde normal doğum yaptığımi soyleyince çok şaşırdı. Rahmim ağzım olması gerekenden hızlı kapanıp sertleşmiş.
Psikolojik olarak bedenimizi yonlendirebildigimize inanıyorum. İlk doğumda herşey beyinde bitiyor diye kontrol ettim ve dirayetli olmaya özen gösterdim. Son saate kadar da evde sancı çektim. (Abartı bişey değildi.adet sancisindan biraz daha fazla) ne zaman sıklaştı eşimi uyandirdim ve yatış için gittik. Birkaç saat içinde hastanede işimiz bitmişti.
Sezeryan doğumdan acayip tırsan biriyim ama kasmiycam. Normalse normal sez derlerse sez. Bedenim toparlayacaktir her türlü (evrene bu mesajı veriyoruz kizlar tamam mı 😌)

Bir de benim muayene zamanım geldi ama nedense gidesim yok. Moralim anlamsız şekilde bozuk:KK43: birkaç ufak sebep illa bulunur da yani niye böyle düştü enerjim bilmiyorum.

Kızlar çok utanıyorum yazarken ama şimdi doktor bize 8+4 olarak değerlendirdi iliskiyede yasak falan demedi.
En başından beri tedbirlide olsa beraber oluyorduk. Az önce beraber olduktan sonra baktım ki çok açık pembe kanamam var. Şuanda durmuş gibi ama hemen yattım dinlendim. 2-3 gündür hatta bugün sabah ilk yerleştiği zamanlardaki gibi kasık ağrım böyle batma hissi gibi hissim vardı.
Ama akşam hiç bı ağrım sızım yoktu.
Acayip moralim bozuldu. Doktora şimdi mı gitsem sabahı bekleyip ozele mı gitsem bilemedim.
Açık pembe kan ilişkiden sonra gelmesi çok kötü bişey mi ?
Allah korusun çocuğuma bişey olmamıştır dimi.
Canm nasılsın çocuğu değilde rahim ağzından gelmiş olablr. Kan bu aylarda çünkü kilcalar vs belirginleşiyor ben öyle dusunuyorm naptın iyimisin

Normal doğum da sezeryan doğum da biraz şans biraz da bunyeniz ile alakalı kızlar.

Benim doğumum normaldi. Hem çabuk doğurdum hem epiduralsiz hem suni sancisiz. Yani biraksaniz evde dogururdum kendim.ama doktor hatası ile sıkıntı yaşadım sez olanlardan daha uzun süre oturup kalkamadım. Tabi sonrasında bedenimde hiçbir sıkıntı kalmadı. Hatta geçen aylarda kürtaj olduktan sonra doktorum nasıl doğum yapmıştın ilkinde diye sordugunde normal doğum yaptığımi soyleyince çok şaşırdı. Rahmim ağzım olması gerekenden hızlı kapanıp sertleşmiş.
Psikolojik olarak bedenimizi yonlendirebildigimize inanıyorum. İlk doğumda herşey beyinde bitiyor diye kontrol ettim ve dirayetli olmaya özen gösterdim. Son saate kadar da evde sancı çektim. (Abartı bişey değildi.adet sancisindan biraz daha fazla) ne zaman sıklaştı eşimi uyandirdim ve yatış için gittik. Birkaç saat içinde hastanede işimiz bitmişti.
Sezeryan doğumdan acayip tırsan biriyim ama kasmiycam. Normalse normal sez derlerse sez. Bedenim toparlayacaktir her türlü (evrene bu mesajı veriyoruz kizlar tamam mı 😌)
Bende normal doğurdum ama normalde sezeryanda. Önemsiz önemli olan çocuklarımız. Benimde dogumun çok şükür iyi geçti bundada ne sezeryan ne normal diye diretmem hangisi hayırlısı ise o olsun inşallah.

Bir de benim muayene zamanım geldi ama nedense gidesim yok. Moralim anlamsız şekilde bozuk:KK43: birkaç ufak sebep illa bulunur da yani niye böyle düştü enerjim bilmiyorum.
Dün benim de moralim çok kötüydü bi önceki gece yaşadığım olumsuzluktan ötürü.Ama gidipte kalp atışlarını duyunca kendime geldim.Gerçekten duymak iyi geliyor insana sana da iyi gelecektir 😘

Ben bunları bi denemem gerekiyor
Doktorumu şimdi arayacağım bakalım muayene çağıracak mı
Zaten 4 hafta beklemek çok gelmişti bir bahanem olur gitmek için 🙉😂
Bir ara bakalım çağırmayabilir ama biz yaşayan olduğumuz için tedirgin oluyoruz haklı olarak ama doktorlar da bir o kadar normal karşılıyor.

Bu arada magnezyum alırsan kabızlık için uygun olan türevini almaya dikkat et ☺️

Herkese merhaba, foruma bayağıdır girmemiştim. Bu grubun açıldığını görmek çok mutlu etti beni :KK49:
Benim son adet tarihim 8 Ekim ama çatlatma iğnesiyle gebe kaldığım için doktorum 5 Ekim kabul ediyor yani bugün itibariyle 11 haftayı doldurmamıza 1 gün kaldı:halay:Hepimiz hayırlısıyla sağlık sıhhatle kucağımıza alırız inşallah miniklerimizi:KK200:

Evet canım haklısın içiyorum artık zorla da olsa korkudan😞 birkaç gün kaldı doktoruma sorup buraya yazacağım. Sen de kendine çok dikkat et🌸

Nedeni neymiş acaba, bilmediğim için soruyorum 🤭
Düşük riskim yok çok şükür ama vajinal mantardan korunmak adına hem bebişin biraz büyümesini istedi doktor hemde prezervatifsiz olmaz dedi☺️

Benimki izin vermiyo ya şimdi tamamen yasak 12. Haftadan sonra da 15 dkyla baslicaz diyo ben hamile kalmadan önce spor yapan biriydim düzenli egzersiz yürüyüş falan egzersizin bana yasak olması şu an baya canımı sıkıyor ama bebek kendini kurtarır inşallah riskli dönemi atlatirim hemen baslicam yürüyüş pilates falan ben zayıfım kilo sorunum yok ama belimdeki sorundan dolayı kilo almak asla istemiyorum 10 kiloyla falan bitirirsem hamileliği mükemmel olcak
Ya bana doktor tahminen plasenta ve su ile birlikte bide bebekle max 14 kilo alırsın dedi de
Ben yemeğe baksam sadece kilo alıyorum 🙉

Herkese merhaba, foruma bayağıdır girmemiştim. Bu grubun açıldığını görmek çok mutlu etti beni :KK49:
Benim son adet tarihim 8 Ekim ama çatlatma iğnesiyle gebe kaldığım için doktorum 5 Ekim kabul ediyor yani bugün itibariyle 11 haftayı doldurmamıza 1 gün kaldı:halay:Hepimiz hayırlısıyla sağlık sıhhatle kucağımıza alırız inşallah miniklerimizi:KK200:
hoşgeldin canim
istersen bilgilerini yaz listeye ekliyim

Ben de 10. haftada bu sorunu yaşadım. Su tüketimini arttırdım. Biraz da yoğurt ve kayısı yedim. Haricinde bir şey yapmadım. 11. haftada kendi kendine düzene girdi şükürler olsun. İnşallah sizin de düzelir.
Umarım az d olsa düzelir çünkü gerçekten rahatsız edici

Bir ara bakalım çağırmayabilir ama biz yaşayan olduğumuz için tedirgin oluyoruz haklı olarak ama doktorlar da bir o kadar normal karşılıyor.

Bu arada magnezyum alırsan kabızlık için uygun olan türevini almaya dikkat et ☺️
Çağırmadı maalesef aynen burda tavsiye edilen şeyler söyledi
Ne yapayım artık 2 hafta daha bekleyeceğim 🙉
Buradaki sağlık sistemi zAten saçma geliyor bana da neyse
Magnezyumu bana nedense birdahaki randevuda yani 12+4 olunca yazacağını söyledi

X