2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Dr bana sırf yatıcaksın dedi canım boşver yapma eşin yapsın ailen biri yapsın söyle iyileşiye kadar sen bebeğinden daha önemli değil yapma hiç bişey yorma kendini vücûd yormaman lazım kesinlik le
Evet canım ama okdr degisikki bı dontor rapor verdi dierleri okdr onmli diil nie rapor verdılerki dedi kendı doktorumda surekli yatmaniza herek yok ev islerini yavasca yapabilirsin dedi herkes fatkli dedi anlıcagın canım bazılari işine bile gitmis Allahdan benmki rapor verdi ins hepimizinki biran once gitsin canım

Canım benim allah şifa versin inşallah benim plesanta rahimi kapatmış kanama alanı devam inşallah bebeklerimizi sağsalim alırız kucağımıza benim ilk bebeğim olacak 14sene sonra allah nasip ederse tüp bebek 🙏
Hayırlı olsun benim de 8 sene sonra tüp bebek
Progestan iğne kullanıyor musunuz? Bezelere çözüm var mı?

Acaba kanama alanımız var diye mi öyle oluyor seninde vardı demi kanama alanın?
Yok canım bende de oluyor.Kanama alanım yok.Sürekli değil yumurtlama döneminde olur ya arada öyle.Normal olduğunu düşünüyorum ben.Hatta bugün adet sancısı gibi hafif ağrım var.Normal diye duymuştum.

Kızlar o kadar moralim bozuluyor ki şu doktorlarin laflarina.
Geçen sefer gittiğimde burdada yazmıştım.
Hamile kalmadan önce hamileliğimi öğrenmeden nerdeyse 1 pakete yakın sigara içiyordum
Bı önceki ay kimyasal gebelik geçirince kendimce dağıldım. O dönem kpdr bizdeydi rahatsızdı derken. Öğrendim bıraktım. Arada çok zorlandım. 1-2 içtim. Zaten doğru değil farkındayım. 8 haftalikken doktora gittim. Bıraktım ama canım çok istiyor dedim. Doktor direkt kalbi atıyor şuan ama aticaginin garantisi yok. Ağzına bile sürme dedi. Sigara içen içmiş annenin kesesi bozuk oluyor falan.
Eve geldim tribe girdim
Canım istiyor bı taraf, bu sefer kalbi atiyormu diye iyice kuruntu yapmaya başladım.
Devletteki doktor tarama testi için ta 5 hafta sonrasına randevu verdi. İyice sinir oldum. 😂
O arada muayaneye geliyim mi dedim yok.
Sürede çok uzun geliyor.
Geçen eşimin bı arkadasi özelde birini önerdi oraya gittik.
Doktora bu durumu anlattım oda bu şekilde nasıl net konuşur böyle bı sorumluluk yükler. Bı çok anomoli var bebeğin kalbinin durması için. Böyle bi durum başınıza gelse kendinizi mi suçlayacaksiniz dedi.
Ben sizin gibi hamilelere tabiki bırakmasını öneriyorum ama anne bazen bu stresle mücadele edemiyor. O zamanda 1-2 tane sorun değil abartmayin yeterli dedi.
Konu içip icmemek değil zaten evladima bile isteye asla zarar vermem. Ama bu şekilde konuşması tetikledi beni
Ki doktora panikatak ve anksiyetem olduğunu söyledim.
Eşimde çıkınca sinirlendi doğru söyleyebilir ancak bu şekilde değil. Diyelim ki ben sorumsuz hatta kotu bı eşim ve herhangi bi sebepten çocuğa bişey oldu. Sana bişey yaparsam, sen kendine bişey yaparsan diye niye düşünmüyorlar dedi.
Şimdi sürekli kendimde belirti arıyorum, sanki Allah korusun cocuga bişey olsa şak diye belirti kesilecek.
Midem hiç bulanmiyor ay neden acaba, göğüslerim dolgunmu hâlâ diye.
Kendimde biliyorum Allah korusun bişey olsa hemen saniyesinde anlama ihtimalim yok.
Ama bi laf bile insanı o kadar sinir ediyor ki
Anneme falan sorsam amaaan ne takıyosun millet pofur pofur içiyor taş gibi çocuk diyor. Hâl olarak beni anlamıyor
Ben içeyim demiyorum anne. Doktor zamanında ictigin bile etkiler dedi diyorum.
Kafaya taktı oluyorum.
Ay sağ salim kucağımıza alalım evlatlarımızı.
Zaten anam kaynanam uzakta. Bı basinayim evde. Bı yandan sigarayla mucadele bı yandan ağır gribim.
Bı yandan zibilyon tane kafada düşünce.
Bazen cildircak gibi oluyorum.

Ay hayır yazdığın için üzülme ben sizlerle konuşunca rahatlıyorum benim kvalide dibim de de ne oğluyla ne bizle konuşmuyorlar yıllardır böyle bir konuşur sonra bir kaç sene kaybolur. Benim kv zorlandığımı bilse sevinir 😂 haberleri var umurlarında bile değil bunu yazarken bile ağlıyorum ben. Hep hormonlardan iyice duygusallaştık😬🙄
O kadar aynıyız ki. Bu kadınlar nasıl çocuk doğurmuş nasıl çocuk sevgisi tatmışlar acaba Tuğba.
Şimdi kocam ne yapsa evlendin ya ondan diyorlar 😂
Evde bana yardım ediyor desem bekarken böyle değildi.
Geçen kardeşiyle kavga etti 2 ay küs kaldı.
Benle alakalı bı durum yok. Sonuç evlenince değişti oldu. Aralarını ben yaptım yine enayi. Geçende abisini "biriciğim" diye kaydetmiş. Sabır 😂
Kaynanamla kavga eder, buldu ya karı bizi gormesede olur oluyor.
Oğluyla küser beni engeller
Benim pasammm diye konusur işine gelince işine gelmeyince 2 sene aramaz.
Ayni durum. Eşimde çok mutluyuz Allah'a şükür diyince laf sokucak bişey yapcak bişey bulurlar. Karım hasta dese annesi on tane hastalık sayıyor. Ben bile arada derin nefesler alıyorum sabır diyorum. Ki bizimkiler yanar döner ay çok seviyoruz kızımız modundalar. Allah sana sabır evladinla eşinle yuvana huzur versin.
Kapıyı kapatınca herkes el.
Sen agliycagina bırak onlar ağlasın. seni hamile hamile üzen insanlarda vicdan merhamet yok ki zaten.
Benimde annem uzakta ah diyorum bazen hiç bişey yapmasamda dizine bı 5 dakika yatsam.
Görünce yazmak istedim. İnşallah çok mutlu ol, bu hasetlerde kendi evlerinde kendi hasetliklerini çeksinler.
Evladına acimayan el kızına hiç acımıyor zaten.

Kızlar o kadar moralim bozuluyor ki şu doktorlarin laflarina.
Geçen sefer gittiğimde burdada yazmıştım.
Hamile kalmadan önce hamileliğimi öğrenmeden nerdeyse 1 pakete yakın sigara içiyordum
Bı önceki ay kimyasal gebelik geçirince kendimce dağıldım. O dönem kpdr bizdeydi rahatsızdı derken. Öğrendim bıraktım. Arada çok zorlandım. 1-2 içtim. Zaten doğru değil farkındayım. 8 haftalikken doktora gittim. Bıraktım ama canım çok istiyor dedim. Doktor direkt kalbi atıyor şuan ama aticaginin garantisi yok. Ağzına bile sürme dedi. Sigara içen içmiş annenin kesesi bozuk oluyor falan.
Eve geldim tribe girdim
Canım istiyor bı taraf, bu sefer kalbi atiyormu diye iyice kuruntu yapmaya başladım.
Devletteki doktor tarama testi için ta 5 hafta sonrasına randevu verdi. İyice sinir oldum. 😂
O arada muayaneye geliyim mi dedim yok.
Sürede çok uzun geliyor.
Geçen eşimin bı arkadasi özelde birini önerdi oraya gittik.
Doktora bu durumu anlattım oda bu şekilde nasıl net konuşur böyle bı sorumluluk yükler. Bı çok anomoli var bebeğin kalbinin durması için. Böyle bi durum başınıza gelse kendinizi mi suçlayacaksiniz dedi.
Ben sizin gibi hamilelere tabiki bırakmasını öneriyorum ama anne bazen bu stresle mücadele edemiyor. O zamanda 1-2 tane sorun değil abartmayin yeterli dedi.
Konu içip icmemek değil zaten evladima bile isteye asla zarar vermem. Ama bu şekilde konuşması tetikledi beni
Ki doktora panikatak ve anksiyetem olduğunu söyledim.
Eşimde çıkınca sinirlendi doğru söyleyebilir ancak bu şekilde değil. Diyelim ki ben sorumsuz hatta kotu bı eşim ve herhangi bi sebepten çocuğa bişey oldu. Sana bişey yaparsam, sen kendine bişey yaparsan diye niye düşünmüyorlar dedi.
Şimdi sürekli kendimde belirti arıyorum, sanki Allah korusun cocuga bişey olsa şak diye belirti kesilecek.
Midem hiç bulanmiyor ay neden acaba, göğüslerim dolgunmu hâlâ diye.
Kendimde biliyorum Allah korusun bişey olsa hemen saniyesinde anlama ihtimalim yok.
Ama bi laf bile insanı o kadar sinir ediyor ki
Anneme falan sorsam amaaan ne takıyosun millet pofur pofur içiyor taş gibi çocuk diyor. Hâl olarak beni anlamıyor
Ben içeyim demiyorum anne. Doktor zamanında ictigin bile etkiler dedi diyorum.
Kafaya taktı oluyorum.
Ay sağ salim kucağımıza alalım evlatlarımızı.
Zaten anam kaynanam uzakta. Bı basinayim evde. Bı yandan sigarayla mucadele bı yandan ağır gribim.
Bı yandan zibilyon tane kafada düşünce.
Bazen cildircak gibi oluyorum.
Canım bazı doktorlar gercekten degisik ben kendimde saglıkcıyım ama hicbizaman hastalarima olumsuz yaklasmadim benm ilk doktor kanama alanım olmasina rahmen progestan vefmedi rapor vermedi bide haftaua gel kalp atisi duymazsak kurtaj dedi ykıldım iştede bütün gun ayakta calistim bde arastirma hastanesindeyim yogun ama Allahtan Rabbım yardim etti aynı ozel hastanede farkli doktora gittim saolsun raporda verdi progestanda ouzden baktin kotu seni olumsuz etkılıyor degistir doktoru sigarayada gelirsek icmesen tabiki iyi ama benm arkdslar hamilelik doneminde hep icti hamd olsun bebisleri dogdu gayetde iyi sende enazından aza ındır nefsini tatmin etck kdr ic aklina getirme bende sgra kullanirdim nietse baya tıksınme geldi bana smdı esim iciyor inan yanıma gelmesini istemiyorum ins en kisa zamanda sanada tıksıntı gelir canım

Merhaba. Kanama alanım çok büyüktü benim 12 santim ile başladın gittikçe büyüdü sizin küçük üzülmeyin. Kese büyüdükçe 2 cm i ittirir. Çok geçmiş olsun. Haftanız da ileride. 12 haftayı geçince düşük riski kalkar dedi doktorum. Kanamam devam ediyo benim. 9 ay bile sürebilir dedi. Bu bebeğe engel değil dedi düşmediği sürece.
Canım biraz geriledimi kanama alanin smdi nasılsim sende dinlen ck yorma kendini

Kizlar iki göğsünün ortasına ağrı girdi çok rahatsız ediyor başına böyle bir şey gelen var mı

Canım bazı doktorlar gercekten degisik ben kendimde saglıkcıyım ama hicbizaman hastalarima olumsuz yaklasmadim benm ilk doktor kanama alanım olmasina rahmen progestan vefmedi rapor vermedi bide haftaua gel kalp atisi duymazsak kurtaj dedi ykıldım iştede bütün gun ayakta calistim bde arastirma hastanesindeyim yogun ama Allahtan Rabbım yardim etti aynı ozel hastanede farkli doktora gittim saolsun raporda verdi progestanda ouzden baktin kotu seni olumsuz etkılıyor degistir doktoru sigarayada gelirsek icmesen tabiki iyi ama benm arkdslar hamilelik doneminde hep icti hamd olsun bebisleri dogdu gayetde iyi sende enazından aza ındır nefsini tatmin etck kdr ic aklina getirme bende sgra kullanirdim nietse baya tıksınme geldi bana smdı esim iciyor inan yanıma gelmesini istemiyorum ins en kisa zamanda sanada tıksıntı gelir canım
Burda çok gördüm kese boş alırız diyip 1 hafta sonra kalbini dinleyen anneleri. Yada çocukta sorun var diyip aldir diyen ama çocuğu sağlıklı doğan anneleri. Yaklaşım çok önemli. İlla özelde olması mı gerekiyor tatlı dil için anlamadım. Doktorlar o kadar alışmışlar ki gerçekten karşısındakinin duygularını anlamıyorlar. Zaten içmiyorum ama içtin geçmişte yada bı tane bile içersen ya kalbi durursa gibi bişey söylemek çok gaddarca ya. Kolaydan mi oluyor evlat. Olsun doğsuk diye yolunu gözlüyoruz. Bu kadar soğuk nevale olmaları çok sinirimi bozuyor.

X