2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Herkese günaydın güzel bir gün olsun ❤️ Rüya görüyorum cok etkileniyorum kızlar kendimi çok dinliyorum Asla böyle biri değildim ama iste elimde değil ağlama krizi geldi sabah sabah. Gece uykumdan kalkıyorum sürekli ne yapsam ne okusam dua vs.😞
Canım benmde kotu ruya oluyor bazen suya anlat genelde oyle derler bende oyle yapıyorum kotüyse kmseye anlatma kuzum etkıleniyoruz ondan bazen dusununce olumlu dusunelım herseyı Allah büyük guzel gunler bizi beklıyor inseAllah

Herkese günaydın güzel bir gün olsun ❤️ Rüya görüyorum cok etkileniyorum kızlar kendimi çok dinliyorum Asla böyle biri değildim ama iste elimde değil ağlama krizi geldi sabah sabah. Gece uykumdan kalkıyorum sürekli ne yapsam ne okusam dua vs.😞
İnşirah suresi oku bol bol, doğum sırasında da okumak çok faydalı 2 kere doğurdum sayesinde çok kolay geçti.
Haha onuda denedim canım eski bilgiler var 🤣 buraya sormam niye bu kadar rahatsız etti ki seni burda aylardır tanıdığım insanlar var samimiyetine inandığım belki bilgileri vardır diye o yüzden buraya yazdım Google ve buranın arama butonunu da kullandım endişe etme 😉 burda hepimiz birbirimize iyi geliyor destek oluyoruz sonuç olarak bildiğimiz konularda.
Neden rahatsız olayım ki? O saatte içini ferahlatmak istemişsin belli ki ve yazan olmayınca uykusuz kalma belki aradığın cevap önceki forumlarda vardır diye dedim. Neyse umarım herşey iyi geçiyordur senin için Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.
Kızlar ben de cumartesi gittim doktoruma herşey çok iyi gidiyor şükür, bugün 10 haftalık olduk. :) bu ay sonu 2li testi yaptırmam için gelmemi söyledi. Bizde kan uyuşmazlığı vardı hep içim içimi yiyordu ilk gebelikte problem olmayacağını söyledi doktorum, 28 haftada uyuşmazlık iğnemi olacağımı :) Sizler dede kan uyuşmazlığı olan var mı ?
Bir sıkıntın olmazsa 26 28 haftalarda yapıyorlar bir de doğum sonrası ama eğer kanama gibi bir durumun olursa hemen bir acile gidip olabilirsin. Kalçadan yapılıyor. Ben ilk hafta hafif bir kanama olduğu için oldum 3. Gebelik bir de daha riskli. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İçini ferah tut sıkıntı olacak birşey değil ilk gebelikte beni çok korkutmuşlardı ağla ağla ölmüştüm meğer devletin karşıladığı ufacık bir iğneyle halloluyormuş herşey.

İnşirah suresi oku bol bol, doğum sırasında da okumak çok faydalı 2 kere doğurdum sayesinde çok kolay geçti.

Neden rahatsız olayım ki? O saatte içini ferahlatmak istemişsin belli ki ve yazan olmayınca uykusuz kalma belki aradığın cevap önceki forumlarda vardır diye dedim. Neyse umarım herşey iyi geçiyordur senin için Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.

Bir sıkıntın olmazsa 26 28 haftalarda yapıyorlar bir de doğum sonrası ama eğer kanama gibi bir durumun olursa hemen bir acile gidip olabilirsin. Kalçadan yapılıyor. Ben ilk hafta hafif bir kanama olduğu için oldum 3. Gebelik bir de daha riskli. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İçini ferah tut sıkıntı olacak birşey değil ilk gebelikte beni çok korkutmuşlardı ağla ağla ölmüştüm meğer devletin karşıladığı ufacık bir iğneyle halloluyormuş herşey.
İkili test yaşla alakalimi ben hiç yaptırmadım pek bilgim yok bu konuda

İkili test yaşla alakalimi ben hiç yaptırmadım pek bilgim yok bu konuda
Yaş bir faktör sadece olasılık hesaplaması olarak görebilirsin. Ben sonuçlarından korkulacak birşey olarak görmüyorum bazıları hamileliği kötü geçer diye korkuyor biraz yapı meselesi sanırım ben bildiğimden değil bilmediğimden korkan tarafım 🙈 o yüzden yaptırıcam 8+6 imişiz şimdi 2 hafta sonra randevu alabilirim MHRS den özele gitmiyorum çünkü deneyimlerim devlet hastanesinden daha kötü oldu. Beylikdüzü nde olup devlet hastanesi hakkında bilgi almak isteyen sorabilir.

Haha onuda denedim canım eski bilgiler var 🤣 buraya sormam niye bu kadar rahatsız etti ki seni burda aylardır tanıdığım insanlar var samimiyetine inandığım belki bilgileri vardır diye o yüzden buraya yazdım Google ve buranın arama butonunu da kullandım endişe etme 😉 burda hepimiz birbirimize iyi geliyor destek oluyoruz sonuç olarak bildiğimiz konularda.
Katılıyorum iyi geliyor destek oluyoruz ben anlamıyorum buraya sorduklarımız panik ile yazdıklarımız neden olay oluyor burası destek olunacak yer. Ben hemşire olduğum halde yazıyorum soruyorum. Hemşire olmam herşeyi bildiğim anlamına gelmiyor. Bir olayı yaşamak tecrübe etmek bambaşkadır teorik olarak bilmek başkadır .tecrübe eden kişilere sormak kadar doğal birşey yok bence.

Yok ikinci hamileliğim. İlk hamileliğim epey sıkıntılı geçmişti, bir sürü kötü anım var. O yüzden kilo almak düşüneceğim en son şeydi. Bunda da daha idrak edemedim, ha bire yiyorum çünkü çok acıkıyorum 😂
Dilerim bu ikinci tecrübe eskisini güzel şekilde unutturur. Ye ya ye yemek yemek güzeldir ah keşke ben de bolca yiyebilsem. Göbeğim öyle şişiyor ki, ama içi boş 😂 ful gaz yani. Bari yiyeydim de siseydi.
Ben yaptırıyorum 🤣🤣🤣
Çıt sesini duyduysan bu bı kıskançlık catirdamasidir. 😁
Anacığım yanımda yapayım diyor ama kıyamıyorum ona, yaşı var. Dışardan yemeklere de tiksinti.geldi 🥺

İkili tarama yarin yaptiricam ben kizlar daha once yaptirmamis olana bilgi veririm 👍🏻
Ben büyük bir merakla bekleyeceğim paylaşımını. Sadece bir şey rica edebilir miyim? Yarın doktora sorabilir misin yaşın riskli çıkma ile ilgili bir durumu var mı, varsa yaptırmamak mı daha mantıklı?

Ben baya varım 80le tedaviye başladım 85le pozitifi gördüm
Aslında biraz tipe de bakıyor kilolu olmak. Benim bir arkadaşım var boy maşallah e doğal olarak 80-85 olunca da hiç kglu gözükmüyordu. Doğumu da 95-100 civarında yaptı ama hani baya normaldi bı gobusu çıkmıştı:)

Kızlar merhabalar ben de aranıza yeni geldim 11.haftanın icindeyim benim hamilelik malesef cok zor geciyor . Bulantı kusma cok zor 5.haftadan bu yana zorlanıyorum. Azalır diye beklerken 2 gündür pik yaptı cok uzgunum 1 kızım var onunla düzgün ilgilenemiyorum bu beni daha cok üzüyor. Ne yapsam fayda göremiyorum. Rabbim e kısa zamanda mutlu günlere kavuştursun🙏 benim gibi 11. Haftada pik yasayan var mi acaba

Yaş bir faktör sadece olasılık hesaplaması olarak görebilirsin. Ben sonuçlarından korkulacak birşey olarak görmüyorum bazıları hamileliği kötü geçer diye korkuyor biraz yapı meselesi sanırım ben bildiğimden değil bilmediğimden korkan tarafım 🙈 o yüzden yaptırıcam 8+6 imişiz şimdi 2 hafta sonra randevu alabilirim MHRS den özele gitmiyorum çünkü deneyimlerim devlet hastanesinden daha kötü oldu. Beylikdüzü nde olup devlet hastanesi hakkında bilgi almak isteyen sorabilir.
Anladım cnm.😍😍

Aslında biraz tipe de bakıyor kilolu olmak. Benim bir arkadaşım var boy maşallah e doğal olarak 80-85 olunca da hiç kglu gözükmüyordu. Doğumu da 95-100 civarında yaptı ama hani baya normaldi bı gobusu çıkmıştı:)
Benim gibi ben 172 boyundayım 60 kilo idim hamile kaldığımda gayet zayıf duruyorum. 60 kilo almış halim normal ideal kilom 57 bakalım hamilelik sonunda ne kadar olucam 😂

Kızlar merhabalar ben de aranıza yeni geldim 11.haftanın icindeyim benim hamilelik malesef cok zor geciyor . Bulantı kusma cok zor 5.haftadan bu yana zorlanıyorum. Azalır diye beklerken 2 gündür pik yaptı cok uzgunum 1 kızım var onunla düzgün ilgilenemiyorum bu beni daha cok üzüyor. Ne yapsam fayda göremiyorum. Rabbim e kısa zamanda mutlu günlere kavuştursun🙏 benim gibi 11. Haftada pik yasayan var mi acaba
Ben çok yoğun yaşamadım ama yaşayan arkadaşlar ilaç kullanıyor size vermedi mi doktorunuz. Bir de bir ara pik yapıp geri azalacak.

Kizlar aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum 7+3 gundeyim dün doktora gittim.Ultrasonda bebeğin kalp atışı gayet net gözüküyor ama ses dinlemesi bir türlü olmadı doktor cihazdan dedi ama içim içimi yiyor acaba olması gerekenden yavaş mi diye

Kızlarr iyi akşamlar. Nasılsınız? Yazdıklarınızı okudum. Şişkinlik hepimizde var sanırım. Skinny pantalonlarım karnımı çok sıkıyor artık sürekli düğme açma isteği duyuyorum. 😂 Bugün gidip kendime bir hamile pantalonu aldım. 🙈 Rabbim göbüş büyürken de giymeyi nasip eder inşallah. Sürekli aklımda kalbi atıyor mu sorusu yiyip bitiriyor beni. Önceden kaybı olanların vazgeçinilmezi sanırım 😓 Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize 🙏

X