2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benimde oyle mallesef ilk 3t ay bisey yapamayiz dedi doktor
Ne deneydiysem fayda etmedi
Kızlar ben mahvoldum proluton iğne beni mahvetti gözlerim falan şişti kapanacak duruma geldi sabah gittim alerji iğnesi yaptılar serum taktılar şuan halâ biraz şişlik var
Gecmiş olsun alerji yapabiliyor benim gorumcemdede olmustu şişmeler insallah gecer
Canım gittim. Bebek duruyor şükür. Ama hematom var dedi doktor. Kanama alanı ve pıhtı doluymuş. Keseyi itiyormuş aşağıya. 15 gün daha kritik dedi. 23 ünde kontrole çağırdı. yine belirsizlik yani
Canim dikat et bol bol dua et insallah bebisin seninle kalir
Kızlar yardım edin bana 3 gündür 2 litre su içtiğim halde afedersiniz tuvalete çıkamıyorum
Her şeyde ilaca karşıyım
Çıkabilmeme ne yardım eder
Çok kötü karnım şişik
galiba idrar yolu enfoksiyonu olmuşsun doktor gitmeni oneririm bendede olmustu zaten doktor hamilelige gore ilac verir
Ben ilk gebeligimde yaptirmistim pisman oldum bunda yapmicam sadece ayrintili ultrasyona girecem
Kimse Decavit'i bilmiyor mu?
ben kullandim vitamin ilaci
Bende doktor randevum oldugu gecede iki defa ust uste ruyamda kanamam oldugunu goruyordum ama cok şukur bebegim saglik cok duşundugumuz icin ruyalarimiza bile giriyor

Merhaba. 10 haftalık hamileyim bulunduğum ilde doktor sorunumuz var alanyada bildiğiniz doktor var mı doğum için şimdiden araştırmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Sma testini nşhak işlemlerinde yapıyorlar zaten canım
Nerde yapıyorlar canım anlamadım ben sağlık ocağına da gittim ankarada oturuyorum yenimahalle devlet hastanesinde gittim sağlık ocağında hiç yok dediler devlet hastaneside ilk evlendiğinizde yapılıyor test sonradan yapmıyoruz dediler çok sordum korkuma sonra 1000 tlye özel labaratuvarda yaptırdım

Kizlar bebeği etkiler mi benim hata olmam ayağa durucak hiç halim yok fena girip olmuşum

Bu sma beni çok korkutuyor o kadar fazla görüyorum ki, bende düşünüyorum ama hamileyken sma testi yapılıyor mu acaba anlaşılır mı bebek te olup olmadığı.

Sağlık ocağında evlenicegin kişiye yapiyolar

Bu sma beni çok korkutuyor o kadar fazla görüyorum ki, bende düşünüyorum ama hamileyken sma testi yapılıyor mu acaba anlaşılır mı bebek te olup olmadığı.
Ben daha hamile kalmadan önce 10 yılımız bitti die nikah tazeledik eşime yaptılar sagdece testi bayana yapmiyolar mis

Evlenirken nikah işlemlerinde yapıyor sağlıkocakları canım sma testini erkeğe bakılması yeterli erkek pozitif çıkarsa kadına bakılıyor çünkü anne baba her ikisi de pozitif se çocuk sma hastası oluyor.

Aynı fikirdeyim bu benim 3cü gebeliğim ilk gebeliğim 12 hafta surdu fetal dna yaptırdığımızda anensefali sendromu olduğu tespit edildi mecburi kurtaj yapıldı çünkü doğusa bile yaşama şansı 0 di o yuzden bende bu iki testi sadece yaptıracağım

İşte bizim zamanımızda yoktu bu ben evlenelim 6 yıl oldu ama ben korkuma gittim sağlık ocağına evli olana bakmıyor evlenmeden önce bakıyoruz dedi devlette aynı şeyi dedi halbüki bı sma 3cü 4 CÜ çocuğunda bile çıkabiliyor herkeze yapmaları lazım özelde benim kanımı aldılar ben negatif çıktığım için eşimin kini almadılar biri negatif olması yeterli dediler en çok korkuyorum Allah korusun kimseye o acıyı yaşatmasın

Canım hamişlerim :)) ikili tarama testi icin doktorum bana 11-12hafta arasi en iyi goruntuleme oldugunu soyledi ve ozele gittigim icin dolar usulu calisiyolarmis orda yaptırmayacagım devlette yapıyormus haber edeyim dedim bosuna para vermeyin:) bende o sekılde yapacagim ins

Hanımlar ben evlendiğimde de sma testine bakmadılar. Hamilelik düşünebilirim dediğim zaman sağlık ocağına gittik eşimle, ben gebelik düşünüyorum, sma testine bakar mısınız dedim, sağlık bakanlığı şu an karşılıyor. Eşimden kan aldılar, sonuç çıkması bizde çok uzun sürdü - 4 ay- ama genel olarak 2 aydan önce çıkmıyor demişlerdi. Sonuç çıkana kadar yine korunmaya devam ettik ne olur ne olmaz diye. Şu an hamilelere de bakıyor olabilirler, hatta bildiğim kadarıyla acil koduyla gönderiyorlar. Aile hekimliğine gittiğinizde sağlık bakanlığı bu testi yapıyor derseniz yapacaklarını düşünüyorum.

Hangi şehir canım şikayet etcem bunları gerçekten devlet hastaneside sağlık ocağında yapmadı bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…