2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhabalar.Bende 3.bebeğime hamileyim,heyecanlarınızı okumak çok güzel.Calisinca ve cocuklardan cok vakit olmuyor yazmaya.Insallah herkes bebeğine sağlıkla kavuşur büyütür.🤲 Kalp atışını görmedi daha doktor,bir dahaki kontrole insallah,iki cocugumda da aynısı olmuştu.Ayni durumda olan arkadaşlara tecrübe olsun.

Yürüyemiyordum bugün normalse sıkıntı yok doktoruma sormak istemedim, teşekkür ederim cevapladığınız için 🙏🏼
Rica ederim ben 5 haftalıkken çalışıyordum günlük 7.5 saat ayakta oluyordum falan o zaman akşam çok şiddetlenip ıuyutmuyordu ama işten çıktım dinlenince ve biraz haftam geçince yok denecek kdar azaldı

Biz de arada oynuyoruz ama çabuk sıkılıyor benim ki 🤣 şimdi babannesinde... Birazdan alacağım bakalım. Bütün gün iş akşam da çocuk bakalım bu süreç geçecek herhalde ☺️🤲
Sanslisin bakan var. Bende gece gunduz kendim ilgileniyorum. Baba da cok yogun mesleğinden dolayi. Işi gucu biraktim onun icin

Kızlar bugün kasıklarım çok ağrıyor, lekelenme falan yok böyle kasık ağrısı çeken var mı? Bugün çok dolandım ondan olabilir mi?
Canim ben ayakta kalinca oluyor dikkat ettim de. Ama cok normal bu donemde zaten o agri dinlenince geçiyor ve asiri siddetli degil kanama da eslik etmiyorsa korkma.

Merhabalar,
8 ayin ustune tup bebek mi denesek, asilama zaman kaybi mi olur, her sey de normal, sorun da yok acaba neden hala olmadi dedigimiz 9.ayda rabbim bana da nasip etti. Cok sukur. İnsallah herkes saglikla huzurla bu sureci tamamlar, hayirlisiyla kucagimiza aliriz yavrularimizi. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Benim de Ocak 26 gorunuyor tahmini tabi ancak allah bilir.
Bu yil calismiyorum, dolayisiyla evdeyim cogunlukla. Zaman nasil gececek bilemiyorum. Su an bi yandan da calisiyor olmayi isterdim, cunku cidden insan bir seylerle mesgul olunca kendine daha az ses veriyor ve kuruntular pek olmuyor. Neyse umarim hep boyle devam ederim ben de ama bilemiyorum :) bugun neredeyse hep uyudum aygin baygin vaziyette ilk kez. Havadan mi acaba diyorum.. Dun canavar gibiydim halbuki. Su an icin mide bulantisi vs yasamadim. Umarim hep boyle devam eder. Benim de kontrolum haftaya sali.
Hicbir seyi kafamiza takmayalim, fazlaca pimpiriklenmeyelim, saglimiza dikkat edelim, baskalarina degil de doktorumuz ne diyorsa ona uyalim, bu sureci yasayan milyarlarca kadin oldugunu unutmayalim ve tadini cikaralim; sukredelim aldigimiz her nefes icin.
Herkese sahane bir gebelik sureci diliyorum ☺️
Hayırlı ugurlu olsun masallah😊 hoşgeldin aramiza. O uyku hali gebeligin bi parçası ve ilk donemi epey yoğun oluyor bende öyleyim 🤭

Kızlar merhaba, kalp atışını duyduktan sonra tekrar kontrol için giden var mı 😀 1 ay sonra gel demişti doktor ama nasıl duracağım bilmiyorum. Herkesin doktoru aynı şekilde 1 ay sonraya mı kontrol veriyor acaba
Evet hersey yolundaysa bundan sonra ayda 1 kontrol 30 larda nst için dahada sıklasıyor randevular. Nst cihazi bebegin hareketlerini kasılmaları çıkarıyor grafik şeklinde..

Kızlar merhaba, kalp atışını duyduktan sonra tekrar kontrol için giden var mı 😀 1 ay sonra gel demişti doktor ama nasıl duracağım bilmiyorum. Herkesin doktoru aynı şekilde 1 ay sonraya mı kontrol veriyor acaba
Canım ben 6+5 te gittiğimde kalp atışlarını duymuştum doktorum 3 hafta sonra gel demişti, geçen hafta 9+3 te gittim bebiş baya büyümüş elleri kolları hareket ediyordu gördük:KK200: sonrasında ikili test ve kontroller gelecek işte. Sanırım her doktorun kendine has kontrole çağırma durumu var

X