2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kizda 4 yaşına girecek hic isteği bitmiyor bi çiş bi kaka yok sunu yapalım yok bunu ypalim. Cani saolsun.. simdi yattığım yerden doktorculuk oynuyoruz en güzeli bu tavsiye ederim😅
Biz de arada oynuyoruz ama çabuk sıkılıyor benim ki 🤣 şimdi babannesinde... Birazdan alacağım bakalım. Bütün gün iş akşam da çocuk bakalım bu süreç geçecek herhalde ☺️🤲

Kızlar bugün kasıklarım çok ağrıyor, lekelenme falan yok böyle kasık ağrısı çeken var mı? Bugün çok dolandım ondan olabilir mi?

Pembis Hayaller Pembis Hayaller selam canım buraya bunları yazmak beni çok duygulandırıyor. 2,5 yıl evlilik 1,5 yıl bekleyişten sonra bende o güzel haberle karşılaştım. Allahın izniyle sorunsuz günlere dua ediyorum.

1. Yaş 30
2. Tahmini doğum tarihi 28.01.2023
3. Kaçıncı çocuk 1

Çok yoruldugun zamanlarda ayaklarını uzat canım yuksek bir yere bol su sonra hiç bir sey olmaz merak etme ☺☺
Umarım bir pinpiriklendim ağrı yoğın olunca az su içtim bugün birde 2-3 gündür çok git gel yaptım belki o yüzdendir kötü şeyler düşünmek istemiyorum 😒

Bugün de aşırı halsizlik yüklendi 🤭 zaten yaklaşık 2 haftadır akşam yemek sofrasını nasıl topluyorum , mutfağı nasıl temizliyorum flu buralar 😂 sonra kendimi koltuğa fırlatırkenki sahne var , sonra eşimin saat 23.30 gibi hadi kalk yatağa dediği sahne ve kapanış😂
Ayyy benimde öyle valla kendimi atıyorum daha da kalkamıyorum 😅😅😅

Merhabalar,
8 ayin ustune tup bebek mi denesek, asilama zaman kaybi mi olur, her sey de normal, sorun da yok acaba neden hala olmadi dedigimiz 9.ayda rabbim bana da nasip etti. Cok sukur. İnsallah herkes saglikla huzurla bu sureci tamamlar, hayirlisiyla kucagimiza aliriz yavrularimizi. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Benim de Ocak 26 gorunuyor tahmini tabi ancak allah bilir.
Bu yil calismiyorum, dolayisiyla evdeyim cogunlukla. Zaman nasil gececek bilemiyorum. Su an bi yandan da calisiyor olmayi isterdim, cunku cidden insan bir seylerle mesgul olunca kendine daha az ses veriyor ve kuruntular pek olmuyor. Neyse umarim hep boyle devam ederim ben de ama bilemiyorum :) bugun neredeyse hep uyudum aygin baygin vaziyette ilk kez. Havadan mi acaba diyorum.. Dun canavar gibiydim halbuki. Su an icin mide bulantisi vs yasamadim. Umarim hep boyle devam eder. Benim de kontrolum haftaya sali.
Hicbir seyi kafamiza takmayalim, fazlaca pimpiriklenmeyelim, saglimiza dikkat edelim, baskalarina degil de doktorumuz ne diyorsa ona uyalim, bu sureci yasayan milyarlarca kadin oldugunu unutmayalim ve tadini cikaralim; sukredelim aldigimiz her nefes icin.
Herkese sahane bir gebelik sureci diliyorum ☺️

yolk ne demek oluyor canım. 4+4 de ilk doktora gittim ve kese olmuşmuş dedi yolk falan birşey demedi
olk kesesi ya da yolk sac, hamileliğin erken dönemlerinde ultrasonda izlenebilen bir yapıdır. Gebelik kesesi içerisinde, embriyonun hemen yanında belirir. Bir çember şeklindedir ve içi dolu-siyah gibi görünür. Erken dönemde bebeğin gelişimi için bazı faydalar sağlar.

Yolk kesesi genellikle gebelik kesesi 8-10 mm boyutlarına geldiğinde vajinal ultrasonda, karından ultrasonla ise 20 mm boyutlarına geldiğinde izlenebilir.

Yani bebekten önce görünen yolk kesesidir. Tek taş yüzük gibi görünür bak sana benimkinin fotosunu atayım

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar merhaba, kalp atışını duyduktan sonra tekrar kontrol için giden var mı 😀 1 ay sonra gel demişti doktor ama nasıl duracağım bilmiyorum. Herkesin doktoru aynı şekilde 1 ay sonraya mı kontrol veriyor acaba

X