2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar bebesi sarki mirildanan var mi? Benimki bir suredir sevdigi sarkilari hmm hmm diye mirildanmaya basladi inanilmaz tatli bir olay, notalari da tutturuyo essek :)
Uykudan kalkınca eline mendil verip şarkı söylüyoruz. Alıştı. Bazen kendi başına oyun oynarken eline ne geçerse alıp sallıyor, bir yandan aaa a aaaa bağırıp bişeler söylüyor

Emzirmeyi bırakıyorum, salça sürdüm, nar ekşisi sürdüm, sabır tası sürdüm, şapır supur emmeye devam etti. Fayda etmeyince önce gündüzleri bıraktırdım, oyunllarla oyalandık, sonra geceleri bıraktık. Uyandığında su içirdik. Bu hafta günde 1 defa emdi. Bugün itibari ile vermiyorum. Cok zor geliyordu 1 hafta sabredersek oluyormuş

Masallah ne kadar kolay olmus. Merak ettim emzirmenin yerine baska bir sey koydun mu? Sadece yemek mi yiyor yoksa? Ben de mamayi birakmak istiyorum da yakin zamanda.

Ikinci bebis nasil bu arada? Cinsiyet belli mi? :)

Masallah ne kadar kolay olmus. Merak ettim emzirmenin yerine baska bir sey koydun mu? Sadece yemek mi yiyor yoksa? Ben de mamayi birakmak istiyorum da yakin zamanda.

Ikinci bebis nasil bu arada? Cinsiyet belli mi? :)
Devam sütü gibi bişe almadım sadece öğünü arttırdım.
3 ana 2 ara öğün yiyor . Geceleri süt yerine su içmiş oldu. Ara öğünü yoğurt ve meyve olarak destekledim. Ana öğünde yemeğin miktarını arttırdım.
Süt içmeyi bırakınca yemeğe iştahı arttı ve suyu daha fazla istedi.
Cinsiyet 10 gün sonra kontrolüm var o zaman belli olacak. 2li testler geliyor, başa döndüm resmen. 1 Aydan fazla oldu ara kanamalar devam ediyor, Dr um normal görüyor , inşallah sağlıklıdır. Hamileliği sevmiyorum bir an önce hayırla sağlıkla bitsin

Benim kızım da yürüyor hemde ne yürüme tüm gün hiç oturmuyor desem yeri. Olmadi bizim elimizden tutup sürüklüyor peşinden. Oturup oynamak flan hayal. Banyo kapısı açıksa hep orada. ablasının odasıni dağıtmak hobisi elinde anahtarlık ile tüm evi turluyor aksama kadar. Dolap kapakları aç kapa çarp içindekiler i kurcala herşeyi ağzına . Ve taklit ypiyor sürekli işaret parmak ile biseyler gösteriyor. Saçını bezini sorunca vs gösteriyor

Peki memeler ne durumda ondan haber ver

p
Merhabalar bi anda mı kestiniz memeyi aşama aşama mı ? Bende yeni hamile olduğumu öğrendim ve benim en büyük sıkıntım emmeden asla uyumuyor nasıl bıraktırıcam bilmiyorum çıkmazdayım 2 gündür

Ne kolu bizim koldan yapmadılar iki bacaktan oldu.
Grupta 1 kişi daha bacaktan yaptılar dedi. Şaşırdım. 3 tane iğne bacağa çok değil mi yahu. Valla 2 kol 1 bacak oldu ateş de uzun sürdü. Sizde ateş oldu mu
Peki memeler ne durumda ondan haber ver
Koltuk altına doğru bir yumru oluşuyor şişiyor ve ağrıyor . Biraz sağınca o şişkinliği iniyor . Ağırlaştılar ama başaracaklar inanıyorum

Hoşgeldin. Hem sütlü hem hamiş diyorlar, hayırlı olsun bir anda kesmedim.
Önce gündüzleri azalttım. 2 uyku yapıyor. Sadece uyutmak için 2 defa verdim.
Geceleri 3 4 defa uyanıyor. Her defasında emiyordu. 2 e düşürdüm. Bir uyurken bir de sabaha karşı verdim.
Ardından gündüz 1 gece uyurken 1 verdim
Sonra gündüz vermedim.
Gece 1 verdim.
Şimdi hiç vermiyorum.
En önemlisi ben 1 aydır uyutmuyorum eşim uyutuyor. 1 aydır kanama lekelenmeler var Dr ağır kaldırma diyince kucağıma alamadım. Beni görünce meme diye ağlıyordu. Ağlayınca vereyim diye üzülüyordum eşim yok ben uyuturum biraz ağlar ama bırakır dedi aldı elimden. Allah kolaylık versin

Bizde işaretle gösterme daha başlamadı sürekli yaptırmaya çalışıyorum ama parmağından ziyade eliyle gösteriyor ne zaman parmağa geçecek bilemedim
Aynı benimki de sürekli banyoda
Dolap kapakları evin kapıları eb büyük hobisi

Çok teşekkür ederim Benim ki sadece uyumak için emiyor o yüzden biraz zorlanacağım gibi ama doktor 2-3 ay daha emzirebilirsin dedi. Artık aşama aşama azaltarak bırakacağız.

Yok ateşi olmadı benimkinin. Yatarken bı calpol verdim o kadar o gün.
1 hftaya terbiye olur memeler buyuk kızımı ayırırken den biliyorum

Bildirim gelmeyin buralar sessiz sanmıştım. Sanirim atak haftasındayiz uyurken çığlık çığlığa ağlıyor. Gecenin 4 unde uyanıyor yanima yaptırayım desem yatmıyor inip gezmek istiyor. Büyük oğlumda evde tatilden dolayı bebis oyinclaslri dağıtıyor büyük hemen toplama derdijde elinden aliyor bazen cocuk oynarken biraz hareketli günler geciriyoruz. İştah pek yok zaten cok olmamıştı ama bu ara ekstra gitti

Biz de aynı durumdayız
Dün çok zor bi geceydi
Sanırım diş geliyor
Köpek dişinin ucu beyazlamıştı sanırım o zorluyor
En zor diş de o dişmiş napıcam bilmem

Kızlar, 1 yaş sonrası demir ilacı devam ediliyor mu? Sidefer kullanıyordum bitince tekrar almamıştım. Dr a da gitmedik soramadım. Sizler devam ediyor musunuz? Vermeye devam etmeli miyim bilemedim

Kızlar, 1 yaş sonrası demir ilacı devam ediliyor mu? Sidefer kullanıyordum bitince tekrar almamıştım. Dr a da gitmedik soramadım. Sizler devam ediyor musunuz? Vermeye devam etmeli miyim bilemedim
1 yaş sonrası bıraktırdı doktor bize ama d vit devam ediyor.400iu ydu 600iu olsun artık dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…