2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebekleriniz kaç kilo kızlar.. henüz 1 yaş aşısı yaptırmadım bende gidince öğrenicem artık

Bebekleriniz kaç kilo kızlar.. henüz 1 yaş aşısı yaptırmadım bende gidince öğrenicem artık
Sağlık ocağında 1 yaş 81 cm 11 kg. Kafa ölçüsü 46. Ama bence yanlış ölçtü, evde ölçtüm 79 cm 10.5 kg. Kıyafetleri 2 şer kat giyinmişti, çıkarmadan söyledi. Boyu ölçerken de çok ağladı rahat durmadı.

9985kg di pek yemek yemiyor.kac gündür hic yemiyor.azinin biri cikti şimdi diğer azi ve onun yani patlamış ucu çıkıyor inşallah dişten böyledir
Benim kız da parmakları arka tarafa sokuyor sonra bağırıyor yeme isteği yok. Meme yok. Sütlerin tadını beğenmiyor. Su, çorba ve meyve ile yaşıyor 2 gündür. Azı diş i göremiyorum, bakmama izin vermiyor. Umarım kısa sürer. En zor azı dişi diyorlar.

Gece beni görünce meme istiyor diye bir süredir yan odada yatıyorum. Eşim uykudan kalkınca su veriyor geri yatırıyor. Bazen de popoya pıt pıt yapınca geri uyutuyor. Yanında yatırmış. Uykuda çok sık döner zaten, 50 cm yataktan düştü . Sesini duydum yan odadan koştum. Neresini vurdu anlamadım. Ağladı ama kucaklayınca sakinledi. 10 dk uyutmadık, hareketlerinde sıkıntı yok gibi. Kusmadı da. Vucutta ve kafada şişen bir yer var mı diye elimi gezdirdim bulamadım. Ama büyük bir gürültü ile düştüğüne göre kafasını vurmuştur. Popodan ayaktan öyle ses gelmez. Böyle durumlarsa sakin kalamıyorum. 2 saattir sürekli kontrol ediyorum. Nefes alışı normal. Acaba bu tür düşmelerde ne kadar süre takip edilmeli. Başına gelen var mı.

Geçmiş olsun gözlemlersiniz, 36 saat bişey olmaz Allah'ın izniyle

Gecmis olsun, o kadar mesafeden bir sey olacagini sanmiyorum. Ama bas vurma durumunda birkac saat uyutmayip izlemek gerek diye biliyorum. Tabii direkt basa darbe alinan durumlardan bahsediyorum. Ebeveyn yataklarina takilan korkuluklar var, bundan sonra birlikte uyumak isterseniz ise yarar belki.

Çok geçmiş olsun canım

Teşekkürler. Başını vurmuş yere, bir gözünün yanı morarmış. Korkuluk almıştık tanıdığımız birinden. Daha kurduramamıştık. Çok önemliymiş..

Teşekkürler. Hareketlerinde sıkıntı yok şükür. Ama gözünün yanı morarmış.
Geçmiş olsun demek yan düşmüş. Benim bebiste düşmüştü abisi yatakta unutmuş gitmiş oda peşinden yüz üstü. düşmüştü göz altı ve alni şişmişti. 36 saatide doktorlar diyor. Bunla geçmiş olsun

Teşekkürler. Başını vurmuş yere, bir gözünün yanı morarmış. Korkuluk almıştık tanıdığımız birinden. Daha kurduramamıştık. Çok önemliymiş..
Çok geçmiş olsun, ben de korkumdan çocuk ile yerde yatıyorum çünkü gece çok sık uyanıyor yaşı girdi gireli yatakta kendime güvenemedim uyur kalırım diye

Size de geçmiş olsun. Soğukkanlıyım ama uykuda düşme olunca çok panik oldum. Çok şükür bir problem olmadı

Çok geçmiş olsun, ben de korkumdan çocuk ile yerde yatıyorum çünkü gece çok sık uyanıyor yaşı girdi gireli yatakta kendime güvenemedim uyur kalırım diye
Teşekkür ederim. Normalde park yatakta yatıyor. Biraz burnu akıyor huysuzlaştı bir de diş problemi var. Yerine yatmayınca babası da pıt pıt popoya vurarak yanında yatırmış. Uyuyakalmışlar. Ev kaloriferli ama yerde yatınca yine de soğuk oluyor. Denedik

Benim büyük oğlum bizle yatardi 3-4yaslarinda o dusuyordu onun yattığı tarafa park yatağının yatağını koyuyordum.odasi vardi ama geliyordu kaldirinca yatağı yere koyduk düşünce üstüne gidiyordu

Kızlar benim kız yaklaşık 1 aydır en sinir olduğum hareketi yapıyor parmağını burnuna sokuyor hep yapmıyor birseye hayır dediğim zamn ya da altını değiştirirken rahat durmasını istediğim zamn yapıyor inadına yapıyor bana ne yaptıysam bırakmıyor bu hareketini görmezden geliyorum, yapacağı zamn dikkatini başka yere cekiyorum , kızıyorum(Daha fazla yapıyor bunu yapinca)yok bırakmıyor bitek bana karşıda yapmıyor herkese yapiyor. Offf nasıl biraktiricam bunu

Ne kadar onlem alsak da yuzde yuz korumak imkansiz bugun benim oglan da kosarken ayagi oyuncagina takildi, son anda tuttum ama kut diye kafasini cekmeceye vurdu. Odum koptu burnu kirildi diye. Iki kasinin arasini vurmus hemen buz koyduk sismedi allahtan. Insan bir saniye gozunu ayirsa vicdan azabi cekiyor.

Geçmiş olsun. Elimizden geleni yapıyoruz. Düşe kalka büyüyecekler tabi. Biz de öyle büyüdük. Ama o an için panik ve vicdan azabı kaçınılmaz oluyor.

Bizde belki bu sık uyanma biter de sonra yerine geçer diye yere mecbur kaldık ama bir ayı bulacak yok ne oldu anlamadımşuan iyi ama değil mi hepimizin başına gelebilecek şeyler işte o kadar ani oluyor ki, bizimki de geçen gün dişi dudağını patlattı ama ne ara vurdu anlamadım bile gözümün önünde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…