2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İki çocuklu çalışmayan bir anne olarak bende çok yoruluyorum. Çalışma hayatımda bu kadar yorulmuyordum. Ev işi hiç bitmiyor zaten.
Kendimi bazen sitem bazen sukrederken buluyorum.
Ama çok yoruluyorum yani yalnız değilsin.
Geçecek bu günlerde diyorum hep.

Anaaaam 8. Ay atağı mı varmış benim bebe de böyle dı dı dı dı gece de öyle emiyor yatıyor 15 dk sonra yine uyanıyor bu ne ya dedim valla gözümü açamıyorum sabah da 7 de uyanıyor neyse en azından normal bir durum olduğunu öğrendim sabır sabır çatlayacam artık ayaklarım ellerim ağrıyor ay insanın eli ağrır mı

Benimki de 6.30 da kalkıyor ama henüz 7.5, aylik gecede emmeye cok kalkıyor. Bugün öğle uykusu 45dk oldu. Ve ne yemek yapacağımı bilmiyorum pufff

Ben de bi benim bebe öyle sanıyordum gündüz uyuyor ama gece 2 saatte bazen 1, y saatte bir ayakta . Gündüzde mızmızmız ayy yetişemiyorum diye bende ağladım geçen . Umarım kafayı yemeden şu bebemi 2 yaşına getiririm

Bende ev boyasına maruz kalmıştım daha beter bi kokuydu , bir şey olmadı . Açıkçası sanmıyorum bir şey olsun

Benim kızın gündüz uykusu sıfır uyusa da ablası uyandırıyor 2 yaş sendromu çekiyor ağlıyor bişeyler fırlatınca tak gürültüye uyanıyo. Gece oda karanlık olunca sanırım gece olduğunu biliyor uyuyor, ablası bu esnada yine devreye giriyor uykuda çığlık çığlığa ağlıyor uyku terörü yaşıyormuş hal böyle olunca bebekte uyanıyor..

Gunduz uykulari nasil? Benimki 1 saatten az uyursa boyle oluyor. Yarim saat uyuyup kalkma gibi huylari varsa surekli uykusunu alamadigi icin hircin olabilir
Gündüz uykuya dalana kadar okadar huysuzki dakikalarca uğraşıyorum sonra uyuyor ama hiç bakmıyorum saate ne zaman uyudu diye yorgunluktan bitap düşüş koltuğa atıyorum kendimiSanırım dediğin doğru kuzum o yüzde de mızmız olabilir ah ah geçse şu günler( iç sesim de geçerse çabuk büyür bebekliğini özlerim)
Anelik delilik kesinlikle
Allahım sana da sabır versin canım benim
Benimki de aynı kucakta da asla durmuyor ne istiyor bilmiyorum o an da düşünmekten çabalamaktan yorgun düşüyorum
Umarım kolayca atlatırlar bu yeni nesil çıkan atakları( biz nasıl büyüdük bilmiyorum)

Ay ben baktım da atakta değiliz daha biz atağını düşünemedim şimdi
Canım doğması gereken tarihe göre hesaplanıyormuş bende bilmiyordum o şekilde bakınca atak haftaları tam tutuyor
Hesapliyor com muydu neydi adresi internete yazınca çıkıyor

Mrb, sen calisiyordun iyi hatirliyorsam hamileyken, belki evdeki hayat degisik geldi, bebekle rutin zaten cok farkli geliyor tabi hem ev hanimlari icin hem calisanlar icin. Ben ise dondum, yalan soylemeyim biraz rahatladim, ama cok ta uzuldum onunla uzak oldugum icin gun icinde. Birde yakinlarim yok yasadigim yerde, herseye yetismek imkansiz gibi geliyor bazi gunler (hepsi gecicek) , birde emzir, ustune sutumu sagiyordum, her iki saat onunla ugrastim ilk aylar, simdi yavas yavas azalttim sut sagmalarimi. Gecen halsizdim, yedigim birsey dokunmustu, yorgunluk uykusuzluk ust uste geldi, belim bir agridiki sorma, zar zor yatagina koyup ya da parkina koyup alabildim oglumu, her egildigimde belim cok aciyordu. Simdi sukur gecti. Gece bebek uyudugunda hemen bizde uyumamiz gerekiyor, bazen o yalniz vaktim bebek uyudugunda basliyor, heryeri toparliyorum, ertesi gun icin hazirliklar yapiyorum, telefonda geziniyorum, birseyler okuyorum derken vakit geciyor, sabah kalkinca cok yorgun oluyorum bebek erken uyaniyor, sonra ise gitmem gerek. Mumkun oldugunda uyuyorum ama bazen uykum kacmis oluyor bebegi uyutana kadar. Bende o noktayi farkettim aslinda hemen uykuya dalsam ertesi gun daha enerjik oluyorum. Bir laf vardir ya ilk bebek dogdunda cogu insan (cocugu olmayan insan da soyler bunu), bebek uyudugunda sen de uyu derler, oyle kolay olmuyor iste robot degiliz sonucta anneyiz

Gunduz uykulari nasil? Benimki 1 saatten az uyursa boyle oluyor. Yarim saat uyuyup kalkma gibi huylari varsa surekli uykusunu alamadigi icin hircin olabilir
Mrb, yontem va mi uyku icin, bazen saat kurmus gibi 30dkk uyuyor, derin uykuda saniyorum bir bakiyorum saate , 30dkk gecmis ve o gozler aciliyor, bir daha kapanmiyor... hop miz miz oluyor

Mrb, yontem va mi uyku icin, bazen saat kurmus gibi 30dkk uyuyor, derin uykuda saniyorum bir bakiyorum saate , 30dkk gecmis ve o gozler aciliyor, bir daha kapanmiyor... hop miz miz oluyor
Yontem var ama tavsiye eder miyim bilmem benimki de kendi haline birakinca yarim saatte kalkiyor. O yuzden ayagimda uyutuyorum ben ve uyudugu surece hic indirmiyorum. Surekli sallamiyorum ama yarim saat kirk dakka sonra uyanir gibi olunca biraz salliyorum geri uyuyor. Zaman kaybi gibi gorunuyor ama uykusunu alinca sakin oluyor uyandiktan sonra rahat is yapiyorum. Yoksa surekli miz miz hic durmuyor

Ben de böyle yapıyorum

Memede sallayarak emzikle uyutmamak yöntem bu , benimki hep 1,5 saat uyuyor gece de 1,5 aaatte bi uyanıyor, gündüz de 2 defa öyle uyuyor

Bir keresinde yaptim, dogrudur o kadar guzel uyuduki 1.30 saat kaldi bacaklarimda. bacaklarim uyustu. Bir kac kere uzanip uyudugunda ve kalkicak gibi oldugunda 30 dkk sonrasinda bebek salincagina gecis yaptim, salingacta biraz daha uyudu. Yoksa kollarima alip yuruyup salliyorum, o zamanda uykuya daliyor. Gunduz uykulari tam derin olmuyor artik o yuzden simdi dikkat gosteriyorum fazla ses cikmamasina dikkat ediyorum, millet soyluyor yok ses iyidir sesli ortamda uyusun diye, kreste zaten sesli ortam icinde oluyor, bari ben onunlayken biraz rahat etsin sessiz ortamda uyusun. Bir gece uyumadi, arabayla 15 dkk tur yaptik uyudu, son careydi gercekten herseyi denemistik bu da son care yontemi.

Memede sallayarak emzikle uyutmamak yöntem bu , benimki hep 1,5 saat uyuyor gece de 1,5 aaatte bi uyanıyor, gündüz de 2 defa öyle uyuyor
Rutinimiz bu, benimkide memede uyumayi seviyor zaten ben oturuyorum o kucagimda, her gece bizim odamiza geciyoruz . Ama bu aralar bir harektlilik var, durmuyor kipir kipir oluyor memeyle oynuyor, sonra birakiyorum yatagimizda biraz yorulsun diyen, sagdan sola donuyor, emeklemeye calisiyor , arka arka gidiyor simdilik, birde sesler cikariyor. emzigi tutmuyor artik, hep isirmaya calisiyor, heryerini kemiriyor oyle denirse, oyle hic agizda durmuyor, son care yine mememi veriyorum yataga yan uzanip , bazen uyuyor bazen ayaga kalkip sallayinca uyuyor. Kendi yataginda uyanik koyunca donuyor, kipirdiyor, gece lambasini aciyorum sakinlestirici bebek muzikli ve yildiz isikli tavana ona bakiyor ama yine uyumuyor. Bazi yerlerde okuyorum yok bebegi kendi yatagina birakin alisiyor kendiliginden uyuyor diye, ama bizimki cok uzak buna. Ben mi yanlis yapiyorum birde gelmezmi yorumlar kucaga alistirdin birak kendi uyusun..

Bu arada gece kalkmasina sasirdim, ama sanirim sadece anne sutu emiyor bebegin o yuzden hala kalkmasi normal. Benimki ilk aylar oyle devam etti, ve sagiyordum, boylece kac ml ictigini kontrol edebiliyordum. Yavasca geceleri daha uzun uyumaya basladi anne sutunu biberonla verince, sonra biraz sutum azaldi , sagdiklarim yetmedi mama da vermeye basladim, ya mama ya anne sutu simdi sadece uyutmak icin geceleri emziriyorum.

Benim oğlumda saat başı kalkmaya başladı. Önce bir kere kalkıyordu. Ama sanırım genelde böyle oluyor büyük oğlumda öyleydi sonra hep kalkmaya başladı saat başı, gündüz uykuları uzundu ama artik 1.5 saat oluyor. Sabah 6.30 da kaliyor 8.30 gibi uyutuyorum bazen geçiyor 9.30 - 10 gibi uyaniyor 1de uyuyor 2.30, da kalkıyor bu saayler cok ters oldu bu seferde aksam üstü uyuyor. Sabah az geç kalksa düzelecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…