2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bexsero 1. Doz yaptırdık bacağından cuma günü. 2 gündür ateş vardı ama bugün çok huzursuz ağlıyor ve ateş 38 de dolaşıyor. Calpol veriyorum. Yaptıran var mı, normal mi acaba. Ne kadar zamanda geçti..
2 doz yaptırdık ama hiç ates olmadı, ağrı oldu mu bilmiyorum ekstra bir huzursuzluk olmadi.sanirim birkaç gün sürüyor bu ateş yanlış hatırlıyor olabilirim Osman gönüal in soru cevaplarına bir hafta gördüm diye hatırlıyorum

Ben gece emziriyorum su vermiyorum.

Ben de emzirdikten kısa süre sonra kalkıyorsa su veriyorum özellikle ilk uykuya daldıktan 1-2 saat sonra verdiğim de epey içiyor..

Bexsero 1. Doz yaptırdık bacağından cuma günü. 2 gündür ateş vardı ama bugün çok huzursuz ağlıyor ve ateş 38 de dolaşıyor. Calpol veriyorum. Yaptıran var mı, normal mi acaba. Ne kadar zamanda geçti..
Biz 2 dozunu da yaptırmıştık yaklaşık 12 saat sonra ateş ve huzursuzluk oldu.. aşıyı genelde en erken saatte yaptırmaya çalışıyorum gece 3-4e kadar ateşle ilgili bişey kalmıyor ama huzursuzluk 2-3 günü buldu hep.. bizim doktor aşıdan sebep 2 günü aşan ateş olmaz demişti bilginiz olsun

2 doz yaptırdık ama hiç ates olmadı, ağrı oldu mu bilmiyorum ekstra bir huzursuzluk olmadi.sanirim birkaç gün sürüyor bu ateş yanlış hatırlıyor olabilirim Osman gönüal in soru cevaplarına bir hafta gördüm diye hatırlıyorum
1 hafta sürmez inşallah cok ateşli, aşı 38.6 yapmaz diye biliyordum

Ben de emzirdikten kısa süre sonra kalkıyorsa su veriyorum özellikle ilk uykuya daldıktan 1-2 saat sonra verdiğim de epey içiyor..

Biz 2 dozunu da yaptırmıştık yaklaşık 12 saat sonra ateş ve huzursuzluk oldu.. aşıyı genelde en erken saatte yaptırmaya çalışıyorum gece 3-4e kadar ateşle ilgili bişey kalmıyor ama huzursuzluk 2-3 günü buldu hep.. bizim doktor aşıdan sebep 2 günü aşan ateş olmaz demişti bilginiz olsun
Bize dr aşının 38.5 üzerine çıkmayacağını söylemişti. Bexsero daha ağır sanırım. 38. 6 ile uyandı şimdi. Calpol verdim yine. Düşmezse artık dr a götürmem gerekecek.

Kızlar merhaba 4 aylık hamileyim. Tüp bebek ve ikiz gebelik olduğu için riskli gebelik grubundayım her seye cok dikkat etmeye calısıyorum. Dün akşam bir komşumuz artık ne yaptı bilmiyorum havalandırmaya mı ilaç boca etti bizim evimizin içi tuvalet havalandırmasından böcek ya da sinek ilacı kokusu doldu. Tüm camlar pencereler açık olmasına rağmen. Koku yayılana kadar ne olduğunu anlayıp kaynağını bulmaya çalışana kadar tabi ki solumuş oldum ilacı. Bebişlerim iyidir değil mi bu şekilde bir ilaçlamaya maruz kalan oldu mu aranızda benzer bir şey yaşayan bilgisi olan?

Hehhh işte Philips avent alıştırma bardağı var bizde de onda bile genzine kaçırıyor pipetle daha çok zorlanır mı acaba.. bi de eli kolu kafası hiç durmuyor su içerken sürekli hareket halinde

Bir de kızlar bu suyla alakalı bebekleriniz gece uyandığında su teklif ediyor musunuz ben bu hafta 1-2 kez verdim epey içti doğru mu yapıyorum bilemedim.. Artık suyu biliyor zaten su ister misin dediğim de ağzını açıyor dün gece de sorduğum da yine ağzını açtı minnağım ben dr verdim yine çok çok içti
Canim bende de var philipsten ve beim gozlemledigim kadariyla pipetli bardakla daha rahat iciyor yani munchkinle. Kaldirmak zorunda kalmiyor ya bardagi. Bir iki denemede alisiyor. Korkma, bence denemelisin. Daha rahat edersiniz diye dusunuyorum.
Gece su isini de acikcasi bilmiyorum ama gayet de mantikli. Neden verilmesin ki.

🤦‍♀️ sanırım eşlerimiz de aynı tür.. ben hep derim eşime lohusayken sen benden daha lohusaydın diye..
Evet çalışıyor onu da anlıyorum ama benim ona göstermiş olduğum anlayışı keşke o da bana gösterip dediğiniz gibi ayda 1-2 kere sabah alıp bebekle o ilgilense ??? Ki sabah uykusuna bayılır(d)ımmm..
Bence kendimizi eksik hissetmemize sebep tamamen yol arkadaşıyla ilgili çünkü durumumuzu paylaşıp bizi anlayacak biri yok ve bu bizi yalnız hissettiriyor..
Sonuna kadar katiliyorum. En ufak bir serzenistim ben ilgilenmiyor muyum, ben yardimci olmuyor muyum diye gerikiyor atarlaniyir resmen. Yemin ederim sagima soluma bakmadan bebek napiyir diye dusunmeden ev isi yapmayi da ozledim. Onu bile yapamiyorum. Eslerimiz ve malesef anneleri de en az onlar kadar sorumlu bu hususta. Ben kayinvalidemden asla ne duydum ne gordum ki ogluna desin bebegini al cikar parka gotur de su kiz dinlensin ya da isini gorsun.

Kızlar merhaba 4 aylık hamileyim. Tüp bebek ve ikiz gebelik olduğu için riskli gebelik grubundayım her seye cok dikkat etmeye calısıyorum. Dün akşam bir komşumuz artık ne yaptı bilmiyorum havalandırmaya mı ilaç boca etti bizim evimizin içi tuvalet havalandırmasından böcek ya da sinek ilacı kokusu doldu. Tüm camlar pencereler açık olmasına rağmen. Koku yayılana kadar ne olduğunu anlayıp kaynağını bulmaya çalışana kadar tabi ki solumuş oldum ilacı. Bebişlerim iyidir değil mi bu şekilde bir ilaçlamaya maruz kalan oldu mu aranızda benzer bir şey yaşayan bilgisi olan?
Hayirli olsun oncelikel. Saglikla kucaginiza almayi nasip etsin rabbim. Bir sey oldugunu dusunmuyorum sahsen ama iciniz rahat etmiyirsa bana kalirsa doktorunuzla iletisime gecmekisiniz, getekirse kontrole cagirir.

Hangisini yapmislardi menenjit hatirlamiyorum cunku epeyi once yapmisti bizimki ama normal olabilir kuzum. Doktorunua ya da saglik ocagi hemsiresine sordun mu? Atesi kaca cikiyor?

Sonuna kadar katiliyorum. En ufak bir serzenistim ben ilgilenmiyor muyum, ben yardimci olmuyor muyum diye gerikiyor atarlaniyir resmen. Yemin ederim sagima soluma bakmadan bebek napiyir diye dusunmeden ev isi yapmayi da ozledim. Onu bile yapamiyorum. Eslerimiz ve malesef anneleri de en az onlar kadar sorumlu bu hususta. Ben kayinvalidemden asla ne duydum ne gordum ki ogluna desin bebegini al cikar parka gotur de su kiz dinlensin ya da isini gorsun.
Bunlar benim eşimin sözleri 😄 lavaboya girdiğimde evin içinde 2 tur attırınca bakmış sayıyor kendini. Kayınvalide konusu ise benim için en kötüsü. Doğumdan sonra telefonla bile ortalığı karıştırdı, onun yüzünden sütüm kesildi, görüşmüyorum artık onunla. Yardımı bırak gölge etmesin başka ihsan istemem. Kızımın büyüyüp yürümeyi öğreneceği günleri bekliyorum sabırla. Anne-kız başbaşa gezmeye, tatile gidip bugünlerin acısını çıkaracağız babayı evde bırakıp 🤭

Uzun süre maruz kalmadan bir şey olacağını sanmam. Ama içiniz rahat etsin diye doktora gidebilirsiniz ya da sağlık ocağına gidip kalp atışlarını kontrol ettirebilirsiniz.

Ay kızlar
Bugün benim ufak çaplı bir sinir krizi geçirdiğim bi gün oldu
Okadar çaresi hissettimki kendimi
8.ay atağındayız
Ve malesef hiç durmuyor
Sürekli mızır mızır mızırdanıyor
Aşırı huysuz
Uyanık kaldığı süre boyunca ne şaklabanlık yapacağımı şaşırıyorum
Bugün ek gıdasını hazırlarken çıldırttı beni
Güzelce mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum beni izlesin diye konuşuyorum her yaptığımı anlata anlata göstere göstere
Yok Allah yok durmuyor
Mızır mızır allahım çıldırdım
Dedim ne istiyosun neeeee
O an gerçekten o ses bazen insanın en büyük aınavı oluyor mızırdanış sesi
Ağlaya ağlaya zor hazırladım
Yedirdim sonra yine aynı
Hiçbirşeyden memnun edemiyorum
Daha atağın bitmesine de 15 gün varmış
Allahım geçermi bu günler
Biz de huzura kavuşurmuyuz be analar🙈🤗

Hangisini yapmislardi menenjit hatirlamiyorum cunku epeyi once yapmisti bizimki ama normal olabilir kuzum. Doktorunua ya da saglik ocagi hemsiresine sordun mu? Atesi kaca cikiyor?
Normalmiş. Sabah 39.9 oldu. Dolven verince 37 e düştü. Bir hafta sürer dediler. Bacak ağrısı da çok olurmuş. 4. Gün bugün. Bekliyorum.

Hamile iken kokuyu daha ağır hissettiğimiz için korkmuş olabilirsin. Kokuya direk maruz kalmamışsın, merak etme. İyilerdir inşallah. İkizlerin kontrolleri daha sık oluyor. Kontrol e gittiğinde dr unda bişe yok diyecektir inşallah. Geçmiş olsun. Hayırlı olsun.

Ay kızlar
8.ay atağındayız
Ve malesef hiç durmuyor
Aşırı huysuz
Güzelce mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum beni izlesin diye konuşuyorum her yaptığımı anlata anlata göstere göstere
Yok Allah yok durmuyor
Yedirdim sonra yine aynı
Gunduz uykulari nasil? Benimki 1 saatten az uyursa boyle oluyor. Yarim saat uyuyup kalkma gibi huylari varsa surekli uykusunu alamadigi icin hircin olabilir

Kızlaaar geçen bizim kız ek gıda yemiyor bir anda yemez oldu demiştim, gece de sık uyanıp bi huysuzluk edinmişti bugün alt dişten birinin yeri sanki çizgi gibi kesik görüntüsü vardı bu ne ki diye bir dokandım elime tırtık tırtık sertlik geldi dişin ucu böyle mi çıkıyor 😂4. Ayda dişi erken gelecek diyen doktoruna da selam olsun 😂😂bizim daha bu ilk olacak eğer doğru anladımsa 🥰

Ay kızlar
8.ay atağındayız
Ve malesef hiç durmuyor
Aşırı huysuz
Yok Allah yok durmuyor
Yedirdim sonra yine aynı
2 gün sonra biz de atak haftasına gireceğiz. Şimdiden başladık. Diş çıkarıyor cok zorlaniyor. Gündüz hiç uyumadı, mız mız olsa iyi, hep ağladı. Yere bıraksam, kucağa alsam, gezdirsem, oyuncak alsa, meme versem.. Nafile. Yok durmuyor. Aşıdan dolayı ateş de yüksek. Böyle böyle büyüyecek geçecek bu günler, sabah ola hayrola diyorum.

Kızlaaar geçen bizim kız ek gıda yemiyor bir anda yemez oldu demiştim, gece de sık uyanıp bi huysuzluk edinmişti bugün alt dişten birinin yeri sanki çizgi gibi kesik görüntüsü vardı bu ne ki diye bir dokandım elime tırtık tırtık sertlik geldi dişin ucu böyle mi çıkıyor 😂4. Ayda dişi erken gelecek diyen doktoruna da selam olsun 😂😂bizim daha bu ilk olacak eğer doğru anladımsa 🥰
Hayırlı olsun🐥Bardakla su içirmeye çalışınca çıt çıt sesi gelirdi. Ben beyaz şişlik görmüştüm diş görünmüyordu ama sesi gelmişti :)

X