2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Nasıl yani başka aşı mı yok 1 yaşa kadar? kızamık vardı sanki 9 ay
Kızamık normalde 1 yaşında. Aetan vakalardan sonra 9. ayda tavsiye etmeye başlamışlardı. Ama bu doktora göre değişiyor. Bizim doktor kreşe gitmiyorsa, okula giden başka küçük çocuklarla teması yoksa bir yaşını bekleyebiliriz ama vakalara göre yine konuşuruz 9. ayda demişti.

Maalesef biberon ya da emzikte asla kabul etmiyor dediğin gibi emdiği için sık uyanıyor alıştım artık

Bebek saati sabah 7.30 en geç 8.30 olmalı hep aynı saatte kaldırır ve yatırırsanız bir süre sonra alışacaktır

artık emmekte yetmiyor çünkü büyüyor uyutmak için ne çaba size yazık inanım her bebek memede uyumak ister. Benim de öğretmem zaman aldı ama şimdi kısa sürede odasında önce kucağımda 10 dk şarkı söylüyorum. Sonra yatağında 10 dk pişpiş gibi uyuyor . Ama ben idare ederim 2 yaşına kadar diyorsanız böyle gitsin tabi.

Sabah bu saate düştü düzelmiyor akşam uykusu ayni saatte ama sabah bozuldu.
Atakta olabilir genel olarak saatleri hiç oturmadıysa mesela şöyle yapın . Sabah 8 de kaldırın akşam 9 da yatağa götürün . Uyumasada hep aynı saatte götürerek odasına başlayabilirsiniz . Gündüzde de 2 buçuk 3 aaatte bir uyumalı . Gündüz uyumayan yorulan çocuk gece uykuya geç dalıyor maalesef

Şöyle söyleyim ilk zamanlardan beri biz kaldırdığımiz.icin saymıyorum ama cok düzenli uykusu vardı.zaten hep kendi yatağında koyunca baska eylem yapmadan uyuyor. Aksam hergun 20.30 da uykuya geçiyor , gerçi saat kaçta yatarsa yatsin sabah 6.30da uyanıyor bu ara gece saat başı kalkıyor en son 6.30 da uyanıyor bende 8.30, da yatırıyorum yatırmamayi o deneyeceğim yarın en azından 9.30 a kadar. Aslinda iki gündür gündüz uykularında duzensiz bir saat oldu.bugun 19.30 da uyudu ama sabah yine 6.30 da uyanir. Sabah 8.30da uyutmayip 9.30-10u deneyeceğim iki saat uyusa öğleden sonra da uyutma şansım olur diye düşünüyorum

Evet evet sabah 8.30 da asla uyutmayın . Çok uykusu varsa bile en az 1,5 saat uyanık kalsın. bebeğe bırakıyoruz canı istiyor uyusun uyansın vs ama çocuklar disiplin seviyor anneler kabul etmesede :)

Aslında bebeğiniz maşallah doğru olanı yapıyor . Akşam 7.30 sabah 6.30 ama biz de insanız biraz ileriye çekebilirsiniz umarım

Hım Bizimkinin yumurta alerjisi olduğu için gözlem altında yapılacak sağlık ocağına götürmeyin demişti. 9 aylık yapılacak bizde

Bugün sabah uyanınca yatirmadim 10.15 gibi uyudu 11.55de uyandı dışarı ciktik öğlen parkta yedirdim yedi orda nirmaldd yemiyor. 3.15 gibi eve geldik yolda uykusu gelmişti ama eve gelince cin gibi oldu 4 de uyudu 5.45 de uyandi . Uykusu eskiden 2 saat üstüydü biraz daha az uyuyor.parkta yemek yemesi iyi oldu yoksa bişey yemiyor

Ayy 2 gün boyunca git gel su iç git gel su iç şükür çözdük
Munchkin siparişi de verdim o gelene kadar pipet deneyeyim dedim üzümden meyve suyu yapmıştım pipetle ilk gün kemirdi az biraz içti 2.gün artık normal içmeye başladı hemen öğreniyorlar gerçekten

Psikolojik olarak gerçekten ekstra bi yük oluyor ama artık bıraktım sadece bebeğim ve ben önemliyim diğer her şey olduğu kadar diyorum.. Her şeye yetişeyim derken sütüm iyice azaldı hamilelikten önceki kilomun altına düşmüşüm.. bebeğim beni daha emmek istiyor ben emzirmek istiyorum muhtemelen yorgunluktan sütüm azaldı.. ben ve bebeğim dışındaki konularla ilgilenmeme kararı aldım..
Maalesef kv iyi biri ama hiç bi zaman öyle bişey demez hiç bi konuya da bulaşmaz.. kimi zaman tatlı diliyle çok iyi baskı bile oluşturur anlamazsın.. sırf o yüzden sanki ben beceremiyormuşum gibi hissettirdiği için pek çok şeyi kendim yapmaya çalıştım hep.. ama artık kulaklarımı oraya da kapattım..
şu hayatta her şey olur da bizim bu zamanlarımız geri gelmez öyle düşünün

Gündüz uykusu iki gündür düzgün hatta uzadı eskisi gibi ama geceleri iki gündür 4.30- 5 arasi kalkiyor emmek için sonra yatağa koyunca birden düğmesine basılmış oyuncak gibi patir kütür hareketleniyor ayağa kalkıyor al diye ağlıyor, dün sessizce ayakta bekledi 1saat bugün ağladı emzirip yeniden yatırıyorum kalkıyor ninni ,yataga sallama filan 6 da uyuttum.neden böyle oluyor, dünde gece hic kalkmamisti 4.30 da uyandım ,emzireyim uyanmadi hiç dedim emzirip koydum birden kalktı nasil oluyor bilmiyorum gozleri kapali emiyor oysaki

Arkadaşlar kasık ağrısı olmadan gebeliği devam eden arkadaşımız oldumu acaba bende Gebeyim Çok ŞÜKÜR ama kasık ağrım aman aman olmuyor normalmi

Arkadaşlar kasık ağrısı olmadan gebeliği devam eden arkadaşımız oldumu acaba bende Gebeyim Çok ŞÜKÜR ama kasık ağrım aman aman olmuyor normalmi
Birşey olmak zorunda değil belirtiler olmak zorunda değil. Bütün hamileliklerimde mide bulantısı yaşamadım normalde sey denir sağlıklı bebeğin göstergesi alakasi yok. Cok aşırı ağrı olmak zorunda değil. Hayırlı olsun bu arada

Anladım ALLAH evlatlarınızı sağlıkla büyütmeyi Nasip etsin benim tedaviyle şuan ama ağrım genelde hiç yok o yüzden şaşırıyorum ilk kaybımda aşırı vardı bitti gitti gerçide bu bebişte olmayınca şaşırıyorum canımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…