2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Herkese merhaba geçen hafta doktor kontrolümüzde hiç kilo almamış bebiş bu biraz üzdü.. sizin bebekleriniz ek gıdaya geçtiğinizden beri kilo alımı nasıl
Bir kilo almış bizim kız. Ben günde 2 öğünü ek gıda veriyorum. Sabah yumurta sarısı, avokado ya da bebek irmiği, ıhlamur karıştırıyorum. Öğleden sonra sebze çorbası veriyorum yulaf unu ve zeytinyağı ile. Onun dışında mamaya devam. Ara öğün de meyve ve yoğurt akşam üzeri.

Maşallah iyi almış ben burda okuyorum hiç yemiyor üzülüyorum, artik bana güvenmiyorda yemek yedirirken.

Maşallah iyi almış ben burda okuyorum hiç yemiyor üzülüyorum, artik bana güvenmiyorda yemek yedirirken.
Ben çok zorlamıyorum. Yemediği zaman bırakıp mama veriyorum. Yedirirken de ayrı bir kaba iki kaşıklık yemek koyuyorum öğle yemeğinde. Onu mıncıklarken daha iştahlı yiyor. Her yemek sonrası banyo tabi ama kilo alımı bünyeye bağlı biraz bence. Bazı bebekler az yese de alır, bazıları güzel yese de almaz. Sağlıklı olduğu ve doktor olumsuz bir şey demediği sürece sıkıntınyok bence

Ek gıda harici mama kaç kez kaç cm veriyorsunuz acaba.. maşallah aman sağlıkla büyüsün minnaklar

Maşallah aman sağlıkla devam etsin.. Ya yemiyor yok 3-4 kaşıktan sonra savaşıyoruz.. su içmesi öyle beceremedim valla ek gıdayı suyu ne kadar içiyor bebişleriniz
Suyu cok guzel iciyor önce küçük cam suluk almstim akıtıyordu munchkin suluk aldım yemekten çok su içiyor.3-4kasik mama kaşığı mi bizim mama kaşıkları hep kaynatirken saplarini erittim şimdi tatli kaşığıyla veriyorum ama dolu dolu olmuyor ucundan aldığıyla ek gıda konusunda cok yetersiz hissediyorum kendimi

MasAllah, bende tarhana diye kaldim hamilelikte ictim en son , canim yine cekti.
Bunun farki nedir acaba bebek tarhanasi? ben yurt disindayim mumkun degildir onu bulmak bende yedirmek isterdim, ustelik bu sene tarhana dagitmadilar akrabalar.
kırmızı biber cogunlukta sanırım bir de tuzsuz. Ev tarhanasında cok karısık şeyler oluyor ya sanırım ondan bebek tarhanası diye geciyo diye düşündüm ben. Organik gurme ydi sanırım markası. Atatürk orman çiftliğinin satıs magazasında görmüştüm ordan almıştım.

Ben de aynıyım hiç üzülme yiyor dediğim 5 6 tatlı kaşıgı max. Üstelik emmiyor da artık üstüne üstlük mama miktarı da artmadı aldıgı. Bugun mercimek çorbası denedim kendi yaptıgımdan. Onu begenerek yedi. Bence tatsız tuzsuz geliyor onlara özel yaptıklarımız ondan yemiyorlar

Ek gıda harici mama kaç kez kaç cm veriyorsunuz acaba.. maşallah aman sağlıkla büyüsün minnaklar
Sabah 7’de mama ile başlayıp 3 saatte bir besliyorum. Yani 7’de mama, 10’da kahvaltı, 1’de mama, 4’te sebze çorbası, 7’de mama ve 10’da mama şeklinde. Gece de 3 gibi mama veriyorum tekrar. Ek gıdadan önceki mamaları 120 cc veriyorum karnı çok şişmesin diye. Diğerlerini 150 cc. Eğer ek gıdayı 3-4 kaşık yediyse 90 cclik mama hazırlıyorum aç kalmasın diye, içtiği kadarını veriyorum.

5-6 tatlı kaşığı kötü değil ki zaten. Onların midesi zaten minik, kendimiz gibi düşünmeyin. Bir de irmik, un, yumurta fibi şeyler yediğinde onlar çok tutuyor ve mesela irmik midede şişiyor. O yüzden çok da az değil benim doktorum 2-3 yemek kaşığı kadar yese de yeter unlu ya da irmikli hazırladığında demişti 7 ay için.

Sebebi çok zorlamak bizim de öyle oldu 3 gün ara verdim kaşıkla bir şey vermedim . Elinde yiyeceği şeyler verdim sonra unuttu artık kaşık alıyo istemezse asla zorlamıyorum
Evet evet zorlamaktan nasıl böyle oldum bilmiyorum büyük oğlumda yemezdi kendimi cok üzüyorum bu konuda biz tatildeydik panikledim sanki kaçan vardı ay ne bilim ani anıni tutmuyor. Gecen parka girerken yoğurt ve muz aldim normalde yoğurduda cikariyor orda bir yedi sonra muzla karıştırdım yine yedi ama sonra yok. Demek böyle oluyor

Valla bende bursa arkadaşlardan güç aldim geçen mericmek çorbasından verdim icti
Beni şaşkına uğratan başka bişey tahin pekmezi sevmedi şok oldum nasil sevmez diye biz ailece tahinin olduğu herşeyi aşırı severiz

Zsytin ve ekmeği nsl veriyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…