2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar ya bizim kız menenjit aşısı oldu olalı ek gıda reddediyor aşıdan mı oldu denk mi geldi anlamadım artık kaşık görünce bile ağlar oldu ama meyve versen onu yiyor ben anlamadım gitti

Kızlar ya bizim kız menenjit aşısı oldu olalı ek gıda reddediyor aşıdan mı oldu denk mi geldi anlamadım artık kaşık görünce bile ağlar oldu ama meyve versen onu yiyor ben anlamadım gitti
Diş çıktığından beri kızım ek gıdayı reddediyor. Belki diş çıkıyordur :)

Ya bende vermek istiyorum atlıyo sofraya ama tuzu salçayı nasıl ayarlıyosunuz.balık falan da etken yazıyo internetten bakıyorum.ne vercemi şaşırdım.
Tuzu yemege sonradan koyuyorum ama salca kullaniyorum ben. O kadarcik tuzdan bir sey olacagini dusunmuyorum zaten az yiyorlar. Baligi da doktor bana beyaz etli balik verebilirsin dedi. Neyin verilip verilmeyecegi doktordan doktora cok degisiyo ya ben artik bebek tepki vermedigi tolare edebildigi surece bal gibi asla verilmemesi gereken seyler disinda cok da kasmaya gerek olmadigini dusunuyorum.

Kizlar hepinizin bebegi bababa dedede diye hecelemeye basladi mi? Benimki 6 aylikken baba meme mama birsuru ses cikardi sonra sustu. 7. ayda da birkac kere meme gel falan dedi bitti. Normal mi boyle olmasi? Her gun bir seyler soylemesi gerekiyo mu?

Kizlar hepinizin bebegi bababa dedede diye hecelemeye basladi mi? Benimki 6 aylikken baba meme mama birsuru ses cikardi sonra sustu. 7. ayda da birkac kere meme gel falan dedi bitti. Normal mi boyle olmasi? Her gun bir seyler soylemesi gerekiyo mu?
Bizim kız sadece anne diyor. Baba,dede falan hiç demedi. Ama çocuklar bir gelişme evresine odaklıyken diğerine mola verebilirlermiş. Mesela şu an emekleme/yürüme/katı gıdaya alışma/diş çıkarma gibi fiziksel gelişimlerinin karmaşık ve yorucu olduğu dönem olduğu için konuşma gibi bilişsel gelişime biraz ara verebilir.

Benimkide gel gel yalarken ge gel diyordu suanda demiyor cok emmek istediği zaman em em diyor. Baba babab gibi şeyler diyor ama anlamli değil diyor doktor. Yani hergun bişey demesine gerek yok annneee diyor ama anne demek için değil.konusmalari için cok erken tabi konuşan vardir cok erken ama istisna. Al diyor kucağa gelmek isterken ama bunlar hazırlık.

Ben zaten benimkinin hicbirini bilincli soyledigini dusunmuyorum ama bu aylarda bilincsiz heceleme yapmalari gerekiyor diye biliyorum benimki bir baslayip bir durunca noluyoruz dedim

Ben zaten benimkinin hicbirini bilincli soyledigini dusunmuyorum ama bu aylarda bilincsiz heceleme yapmalari gerekiyor diye biliyorum benimki bir baslayip bir durunca noluyoruz dedim
Yok sorun yok benimki bu ara sürekli bagriyor görseniz kafayı yersiniz doktor sesini taniyor diyor ama hep bagriyor

MasAllah, bende tarhana diye kaldim hamilelikte ictim en son , canim yine cekti.
Bunun farki nedir acaba bebek tarhanasi? ben yurt disindayim mumkun degildir onu bulmak bende yedirmek isterdim, ustelik bu sene tarhana dagitmadilar akrabalar.

MasAllah, bende tarhana diye kaldim hamilelikte ictim en son , canim yine cekti.
Bunun farki nedir acaba bebek tarhanasi? ben yurt disindayim mumkun degildir onu bulmak bende yedirmek isterdim, ustelik bu sene tarhana dagitmadilar akrabalar.
Benim kv yapti yeni tuzu az dedi verdi denersem belki bebek tarhanasinda tuz yok.

Benim kv yapti yeni tuzu az dedi verdi denersem belki bebek tarhanasinda tuz yok.
O zaman imkansiz bulmam, seneye icebilir tatile geliriz diye dusunuyorum.

Bu arada bazi anneler yazanlar olmus, n'olur uzulmeyin anneler, liste attim gecen gun besinler ek gida ne denedik simdiye kadar. Benim oglum da bazi gunler sadece 2 3 kasik agzini aciyor, bazi ogunlerde hic acmiyor kasigi gorunce (parca halinde ben verince yemek istedigi oluyor), ama en cok meme istiyor. Tadimlik yiyorlar zaten, ya anne sutu ya mama onu icmeleri bir yasina kadar cok onemli, insallah zamanla daha cok yemek isteyecekler.

Kızlar hergun ne yedirdiniz yazsaniz fikir olsa. 7 ay 21 günlük oldu kızım ne versem şaşırıyorum.
Bu aralar hiç giremedim buralarada.
Sabah yumurta sarısı çok az karabuğday ekmeği tuzsuz zeytin şimdilik
Öğlen sebze çorbası kabak havuç patates soğan bazen kıyma koyuyorum bazen daha önceden kaynattığım et suyu
Ara öğün çorbadan kaldıysa az çorba sonra meyve
Akşam etli ürün köfte ve çok az karabuğday ekmeği veriyorum şuan ileride balık vermeyi düşünüyorum

Herkese merhaba geçen hafta doktor kontrolümüzde hiç kilo almamış bebiş bu biraz üzdü.. sizin bebekleriniz ek gıdaya geçtiğinizden beri kilo alımı nasıl

Cok mantikli
Yok sorun yok benimki bu ara sürekli bagriyor görseniz kafayı yersiniz doktor sesini taniyor diyor ama hep bagriyor
Aynen benimki de ciglik cigliga

Bende sabah avokadolu yumurta , öğlen pırasalı tavuk verdim ama akşam tahıllı mama vereceğim ya kilo alsın istiyorum . Sizin menüyü de beğendim yarın yapacağım

Meyve hep tercihleri erik ve yabammersini daha görünce tanıyor duvara tırmanacak ama kabak ver zorla yer

Zeytini nerden aldınız ben organikgurmem den aldım ama tadı çok kötü yemez diye vermiyorum pankeke katıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…