2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sanırım şu an söylediklerime pişmanım asla yemek yerken ağzını kapatmak istemiyor ekmek vermemek için zor duruyorum
Ben de vermem, tattırmam vs gibi söylüyordum, biri bişe vermesin diye başında bekliyordum. Hatta alerji de oldu zor atlattık. Sonra bi tık daha rahat olmaya karar verdim. Ekmeği kendin yapıp deneyebilirsin :) diline yapıştığı için çiğnemeye çalışıyor :)

Alerjik bebek olduğu için onu yapmam bunu yapmam diyenlerden biri de bendim sonuç dün taşınmada evde hiç bişey yoktu açıkta annem tavuk çorbası yapmış göndermiş ama köy tavuğu en azından baktım tuzu az hangi ay verilirdi vs bakmadım bile ay baharatlı olunca mı ne bi yedi korkudan çok da vermek istemedim versem baya devam edecekti bugün kaka yaptı kan vs yok şükür sadece baharatlar belliydi

Oh afiyet olsun. 7.ayın sonundan itibaren diyor Google amca. Benim kv köy tavuğu pişirmiş dün. Ben de tattırdım. Senin bebeğin çok şeye alerjisi oluyordu, kan olmamasına sevindim yemek istediklerinde nasıl mutlu oluyoruz

Gerçekten insan aşırı mutlu oluyor hele bide alerji çıkmıyor ya tam bir sevinç yumurta sarısını haşlama 4 gün bile verdim miktarı arttırarak döküntü veya kan işi olmadı artık geçtik diye düşüneceğim onu da, şimdi ailemden süt alıp yoğurt deneme işi kaldı, alerji ile bizim tadım işi uzun sürdü ama şükür süt ürünleri de geçmişse bitiyor ama benim ciddi toparlanmam lazım diyet bağışıklığımı bitirmiş resmen

Tavuğu verebilirsin heralde genel olarak tavuk cok tavsiye edilmiyor. Bizler icin bile ama bildiğiniz yerse iyi olur bence

Yumurtayı atlamanıza sevindim. İnşallah süt ürünlerine de geçmiştir. Çok yoruluyoruz, emziriyoruz, diyet de eşlik etmiş, taşınırken bile zayıf düşüyor insan

Benimki ağzını kapatmıyor hiç kusar gibi yapıyor sürekli çok zorladım sanırım travma olacak diye korktum şimdi biraz püre devam edicem sonra öyle yapabilirim evet

Köy tavuğu bana yazmış doktor listeye 7,5 ay gibi işte verilebilir hatta 8 ay olmadan bi hafta önce içinde somon yazdı . Bizim de yumurta alerjisi yok ama süt ürünü var sürekli kusuyor süt ürününde.

Selam herkes iyidir umarım epeydir giremiyorum memleketteyim bu hafta eve döneceğim inşallah ek gıda nasıl gidiyor?biz yumurta sarısı ve beyazını yiyoruz az az artık veriyorum, öğün sayısını çok artırmadım sütümüz azalmasın diye siz kaç öğün veriyorsunuz ?diş çıkmadı henüz tek dişsiz biz kaldık sanırım

Beni unutma birde sözde erken gelecek demişti doktor dişi için hala yok bir tane bile

Öğün gibi olmuyor ya. 1 2 yemek kaşığı yedikten sonra meme veriyorum. Ara sıra elinde file ile meyveler. Ekmek elma salatalık yeşil soğan eline kemireceği şeyler veriyorum. Yemeklerden tadımlar.. Yatmadan önce kaşık mama.. Sürekli tatlı ev yoğurdu olmadığı için bazen atlıyorum.

Bizim de henüz diş yok ben 2 öğün veriyorum, ara öğün olarak da bazen kendi kaynattığım meyvelerin suyundan ya da yoğurt veriyorum. Benim bu aralar derdim oyun. Diş etleri kaşındığı için oyuncaklarla sadece diş kaşımak istiyor. Kelime kartlarını falan hiç kullanamıyorum. Kitap okuduğumda da artık dinlemiyor, hemen onu da alıp ağzına götürmek istiyor çünkü. Dişleri çıkınca normal oynamaya döner umarım

Ben 2 ya da 3 ogun veriyorum kahvalti, oglen sebze corbasi ya da meyve yatmadan once de sutlac ya da yogurt. Evde uygun yemek pistiyse sofradan yedigi de cok oluyor. Her gun bir yumurta sarisi veriyorum hic sorun olmadi simdiye kadar ama acaba agir gelir mi? Bir de kiyma - kirmizi et vermeye geceniniz var mi nasil veriyorsunuz?

Sebzeleri hep çorba şeklinde mi veriyorsuniz.tadimlarda pek yemedi zaten sonra tatile gittik orda da yapamadım, dün aksam geldik smdi sebze alip biseyler yapmak istiyorum. Yeşil mercimek katip sebzeye ama hangi sebzeye yeşil mercimek yakışır bilemedim. Kiymaya 6ay 15, günlük geçin demsiti doktor ama onada gecemedik. Sebze yemeği yapacm belki belki kıymalı belki yeşil mercimekli hsngi sebzeler olur yazarsanız sevinirim

Bazen corba bazen yemek olarak veriyorum ben. Evde taze fasulye, enginar bamya falan pistiginde salcali da olsa veriyorum (tuzsuz) severek yiyor. Gecen gun etli bamya yedi. Surekli corba ve pure vermemeye calisiyorum puturlu yutmaya alissin diye.

Beyazına geçmedik biz alerji olunca sebze, tahıl ve meyveleri denedik.. Yumurta sarısının 1/8ini vermeye dün başladım. 3-4 gün sonra çeyrek vermeye başlayacağım. Sabah sadece yumurta ve mama 1. uykudan sonra sebzeli püre veriyorum hepsini bitiremiyor zaten bende artanı termosa koyuyorum 2. uykudan sonra veriyorum birazcık arkasınada günün meyvesi uykudan önce meme uyanınca yine meme gece uykusundan önce de mamayla kapanış
Bizim de diş yok henüz herhangi bir belirtide yok eller oyuncaklar hep ağızda ama diş yok

Bu hafta yumurta sarısını sıkıntısız geçersek pazartesinden itibaren kıymaya başlamayı düşünüyorum..
Bence yiyorsa verin yumurta önemli bir protein kaynağı.. sarısını direk yiyebiliyor mu ben şuan süt veya mamayla karıştırarak veriyorum diğer türlü yemedi

Bizim de kartları hep ağzına sokuyor ve her şeyi

Ben ilk labneyle karistirip verdim yemedi. Tek basina elimle parca parca veriyorum yiyor. Labneyi de sade sevdi. Karisim sevmiyo benimkisi de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…