2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biz de süt ürünlerine başlayacağız yumurtayı geçti hadi inşallah sizinki de bir an önce geçer benimkine bugün bir bütün sarıyı bişeye karıştırmadan vereyim dedim kendi hariç her yer yedi yarabbim

Ayy hadi sıkıntısız süt ürünlerini de atlatırsınız inşallah yumurta kokusuna benim pek tahammülüm yok valla bir an önce yesin diye her şeyi yapıyorum ama o sırada oyuncak falan ağzına almak istiyor

Ek gida
Merhaba anneler, ek gida onerileriniz ve tavsiyeleriniz neler ?

Mercimek denemek isterim, kirmizi pancar, yumurta..

Biz bunlari denedik (belki unuttugum olmustur) :
  • Tatli patates
  • Patates
  • Havuc
  • Kabak
  • Elma
  • Armut
  • Karpuz
  • Kavun
  • Mandalina
  • Muz
  • Arada Fruity puffs
  • Bebe biskuvisi
  • Ekmek
  • Labne peynir
  • Dana
  • Balik
    1. Meyve emzigi kullaniyoruz : meyve katarim, bazen ekmek katarim.
    2. Sebzeleri kasikla veriyorum, buharda pisirip pure halinde. (et ya da balik karistiriyorum sebzelerle)
    3. Minik parca verince agzina seve seve yiyiyor mesela baligi oyle sevdi
    4. Henuz buyuk parca vermedim elline.
    5. Sadece fruity puffs aninda agizda eridigi icin ben korkmadan kendi yiyebiliyor.
    6. Zeytin yagi kullandim sebze puresine ekliyorum servis etmeden hemen once.
    7. Baharat kullanmiyorum. Oglum 7 aylik.

Merhaba arkadaşlar baya yoktum buralarda nasılsınız herkes iyi mi bebişler nasıllar dişleri çıkaran çıkanlar varsa Allah sabır verdin 7.5 ay oldu hala dişimiz yok ama yürümeye başladık o zorluyor bizi ondan yokuz hepinizi çok öptüm

Kendi mi yürüyor ilk defa duydum bu ay yürüyen maşallah

Kendi mi yürüyor ilk defa duydum bu ay yürüyen maşallah
1 ay önce destekle yürümeye başladı şimdi tutunuyor iki üç adım atıp düşüyor ama malesef sürekli yürümek istediği için dibimizde elimizden tutuyor uyumuyorda benim büyük eltimin oğluda 7. Ayında yürümüş ben şaşırmıyorum

Cok üzgünüm oğlum yemiyor yemek ne güzel kıymalı kabak ve semiz otunu pişirdim zeytinyağ ve cok az soğanda ekledim ilk yedi iki kaşık ucu sonra ağlamaya başladı ben tabi denedim ve hepsini geri kustu z dün doktora dedim önemli değil tatsin yeter diyor sanki beceremiyorum ben ek gidayi

Dr güzel söylemiş:) ben de tadınca istemezse biraz zorluyorum. Ama 2 yemek kaşığını geçmiyor. Emiyor nasıl olsa strese gerek yok 1 ay sonra yesin napayım, şükür sağlığı yerinde diyorum

Ya bizimkide sürekli üstüme üstüme geliyo.tutunup kalkmaya falan çalışıyo.bende bana düşkün oldu diyorum.acaba yürümek mi istiyo ondan mı yapıyo.ya da bu dönem anneye düşkünlük normal mi acaba ya

Evet kontrolde doktor dedi bu dönem anneye çok bağlı olur dedi
Ama kalkmaya çalışıyordur bebiş, benim oğlumda koltuk kenarlarına tutunup kalkıyor dün ellerini bıraktı kötü oldu düştü
Oturduğu yerden ayaga kalkmaya çalışıyor.tutunarak kalkıyor sürekli tutunduğu yerlerde kalkıyor sizinde istiyordur düşkünlüğün yani sira

Kizlar bebegim 7.5 aylik oyuncagi al diye uzatinca aliyor ki bu normal zaten ne gorseler uzanmak istiyorlar ama ver deyince de veriyor. Tesaduf mu diye defalarca yaptim ama bariz elime koyuyor. Bu aylarda yapabiliyolar mi bunlari yoksa denk mi geliyor her seferinde? Bunun disinda oyle taklit falan yapmiyor.

Bazen çocuklar meyvedeki şeker tadını alınca sebze yemek istemeyebiliyor. Tadımlık değil de doyumluk yesin istediğinizde yemeğin içine meyve de ekleyebilirsiniz
Allah affetsin dün verirken yemeği karpuzu da verdim ama cocuk ağlamaktan anlayamadı bundan sonra zorlamayacam bir kaşıksa tamam bırakacam inşallah yani

Zorlamamak gerekiyor ya ben zorladım şimdş kaşık görünce ağlıyor . Sevdiği şeyleri veriyorum sadece kaşık fobisi geçene kadar eline veriyorım yiyecekleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…