2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim de ek gıda da ilk gün, bugün havuç-kabak-patates 3lüsünü denedik 1 çay kaşığı belki yemiştir sonra istemedi ben de zorlamadım.. bu kadar yeterli mi sizce daha sonra emmekte istemedi az takıldık uyudu. Bebekleriniz yedikten sonra mama veya meme emdi mi..
Suyu çok sevdi sürekli ondan içmek istedi

Bizim de ek gıda da ilk gün, bugün havuç-kabak-patates 3lüsünü denedik 1 çay kaşığı belki yemiştir sonra istemedi ben de zorlamadım.. bu kadar yeterli mi sizce daha sonra emmekte istemedi az takıldık uyudu. Bebekleriniz yedikten sonra mama veya meme emdi mi..
Bizimki de hep burun kıvırıyor 😂

Anaa ben kaynatmadım hiç ne olur acaba hazır suda 😳

Bence illa bişey olacağından değil ama tedbir amaçlı ve daha yumuşak içimli olsun diye olabilir.. Ek gıda kitabın birinde 2 yaş diyordu hatta

Bizimki de hep burun kıvırıyor 😂
Emziriyor musun ek gıdadan hemen sonra peki.. Off valla o kadarcık şeyle yedi uyudu aç aç uyuyor diye içim hiç rahat değil

Kefir şu markette olanlardan mı acaba🤔
Kefir hazir olur, ben büyük oğlumda kendim yapıyordum faceten bir grup vardi ordan kefir mayasi temin etmiştim kendim yapiyordum ama o da eskiyi bakim yapmak zorunda kalıyorsun hatta ben kk da birine gondermistim maya , sonea kefir danem var suleman Demirel üniversitesinde yapılıyor, migrosta mayalari satılıyordu, ben instadan sayfayı takip ediyordum oradaki kişiyle yazmıştım, bana mayaniz eskirse, bozulursa faydadan cok zarar verir dedi. Bence hazır olanlar olur. Ya da tek kullanımlık mayalarla kendimiz yapabiliriz. Ama bu listede hep ikili başlamış sebzelere biz tek tek ,3 gün gidiyoruz iyi ama yapamadım listeyi smdi ve bize tek öğün dedi şimdilik

Bence illa bişey olacağından değil ama tedbir amaçlı ve daha yumuşak içimli olsun diye olabilir.. Ek gıda kitabın birinde 2 yaş diyordu hatta

Emziriyor musun ek gıdadan hemen sonra peki.. Off valla o kadarcık şeyle yedi uyudu aç aç uyuyor diye içim hiç rahat değil
Bizimki uyanınca emiyor sonra 1,5 saat sonra ben ek gıda denemesi yapıyorum arkasına biraz daha oynayıp emiyor uykusu gelmeye başlıyor zaten 😅
Bende kayanttim soğutum ama bir yaşına kadar öyle yapmam, ebebekte bebek suları oluyor kimisi onu kullanıyor.kaynatmadan
Ben 1 yaşına kadar kaynatmam ya dürüst olayım 😅

Bizimki uyanınca emiyor sonra 1,5 saat sonra ben ek gıda denemesi yapıyorum arkasına biraz daha oynayıp emiyor uykusu gelmeye başlıyor zaten 😅

Yani ben bi denerim 😆 kendime çok güvenmemekle birlikte bir de hazır bunu sormuşken bebeğin herşeyini ne zamana kadar ütüleyeceksiniz 😅

Ya ben 2 gün kaynatmadan verdim, dün bugün kaynattim oğlumda da böyle bir tartışma vardi gruplarda o zamanda birkaç ay verdm sonra normal su verdim

Ben tek tek denedim. Sonra 2 li 3 lü karıştırıp verdim. Hep 1 çay kaşığı ile başladım. Ama 1 kaşık da olsa 7 kaşık da olsa üzerine emzirdim. Tek tek denemeden karıştırıp corba yapınca alerji oldu. . 6 ay 21 günlük olduk artık pütürlü yiyor. Ispanak ve pirinç haşladım çatalla ezip veriyorum. Günlük 3 yemek kaşığı yoğurt yiyor.

Değişiyor ya misal biz aralıksız uykuya 9. 10 gibi geçiyoruz mamasını yiyip yatıyor gece 4 ya da 5 te uyanıyor ozamn veriyorum tekrar uyuyor sabah 7 olmadan uyanıyor zaten
Bugun doktor bana da artik 6 aylik oldu uyanmazsa mama vermene gerek yok dedi. 9’da yedi yatti, ay kiyamam ki ben ona nasil acikmadan durucak acaba sabah kadar.. ben 6 saat sonra yediriyorum normalde gece, uyanmamis oluyordu ama mamayi verince de likir likir iciyordu. İlk kez bugun vermiycem bakalim ne olucak..

Yani ben bi denerim 😆 kendime çok güvenmemekle birlikte bir de hazır bunu sormuşken bebeğin herşeyini ne zamana kadar ütüleyeceksiniz 😅
Ben suyu kaynatiyorum, bir yasina kadar da kaynatirim sorun yok ama utuleme isini coktan biraktim :) yikayip kurutma makinesi atiyorum, zaten bin derece sicakta makinede kuruyor, bir de ben utuleyemem. Hele havalar da sicak yani hata mi yapiyorum bilmiyorum ama ben baya baya ilk birkac aydan snra biraktim utulemeyi.

Ben hep tek tek denedim canim ilk kez tadacaklarini. Sikinti cikmayinca karistirdim. Yogurdu iki gundur deniyorum mesela ve asla sevmedi. Surekli suratini eksitti. Yarin daha once denedigim muz karistirip vericem. Ben mama saatinin biraz onune denk getiriyorum oglen 12 gibi filan. Yedikten snra su veriyorum, bi 15 dakika snra da mama veriyorum, acikmis oldugu icin ve yaptigi tadim onu henuz pek doyurmadigi icin yiyor haliyle.

Ben suyu kaynatiyorum, bir yasina kadar da kaynatirim sorun yok ama utuleme isini coktan biraktim :) yikayip kurutma makinesi atiyorum, zaten bin derece sicakta makinede kuruyor, bir de ben utuleyemem. Hele havalar da sicak yani hata mi yapiyorum bilmiyorum ama ben baya baya ilk birkac aydan snra biraktim utulemeyi.
Ben ütülüyorum gerçi ben herşeyi ütülüyorum

X