2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Vücudunda minik noktalar vardı bitti gibi ama poposunda devam ediyor 6 yaşındaki kızım da da oldu ve geceleri popom ağrıyor diye uyandı ona da hametan sudocrem zeytinyağı hsmazinc ve trosyd denedim ona da en son pudra da sürdüm ilk defa bu gece uyanmadı ama dediğim gibi birşey olabilir mi acaba 10 gün önce babamızda uçuk vardı bizim de

Mamas& papas baby snug alıp bebeği güzece oturan var mı ben iş yaparken veya yemek yerken , ek gıdaya geçişte de kullanmak için kısa süreli oturtmak için bir heves aldım ama çok sevmedi sanki
Dün nektarin yerken dilinin ucuyla yalattım yüzünü buruşturdu. Ekşi sab simplexi yalana yalana yutan çocuk nektarine burun kıvırdı

3 4 gün ateş olurmuş. Ateş olmadıysa 6.hastalık değildir. Aynı zamanda bulaşıcıymış. Bu arada hastaneye yeni gelen dr u da sevdik biz. En son ona gittim.

Kizlar daha once konusu gecti mi bilemiyorum ama iki sorum var sizlere;
1- kizim tombis ve boynu kat kat. Kivrimlarin icine girmek tam bir zulum. Bugun farkettim ki tam bogazinin orada kirmizi minik benekler var. guc bela yikayip kuruttum pisik onleyici surdum ama cok zorlaniyorum o kisimlarin bakiminda. Oneriniz ne olur? Malum havalar iyicie isindi ve nemli.
2- oda sicakligimiz 25-26. Ben bu bebeye ne giydiricem uyurken sasisiriyorum. Askili atletle uzerinde ince battaniyeyle terliyor sirti ama ayni zamanda gogsu soguk da olabiliyor. Ince uyku tulumu var. icine sadece zibin giydirin diyor. Ama gece cok sicak olmuyor gogsu. Ne yapmaliyim.

Canim ben biraktigimda 2 aylikti sanirim. Cok siki kundak yapmiyodum yarim kundak ama o kadar hareketliydi ki bir sekilde ellerini cikariyordu, bi ara kundaktan kurtulup nasil oldugunu anlamadigim sekilde kundak yaptigim muslini yuzune kapanmis gorunce fenalik gecireyazdim ve yok kundak dedim. Uyandirdi kendini epeyi ama alisti. Bence sen de dogru dusunmussun birakmalisiniz artik. Yapicak bir sey yok sanirim, zamanla alismasini bekliyceksin. Benimki de cok uyandiriyodu kendini yuzune goturmekten sicramaktan vs. Bir de bi yerde okumustum 3 aydan snra cok guvenli degilmis kundak. Artik daha hareketli olduklarindan donmesi durumunda filan elleri bagli oldugundan kendini kurtaramama cevirememe durumu oluyomus sanirim.

1) ben çareyi pudra kullanmakta buldum . İlk bebeğimde asla pudra kullanmamıştım , zararlı diye . 2 . bebekte biraz daha rahat oluyor insan .sadece boynunun altı dediğin gibi olduğu için 3-4 gün o bölgeyi yıkayıp kurulayıp pudraladim ,geçti. Geçince bıraktım pudrayı .tekrar olursa aynı şeyi yaparım diye düşünüyorum.
2) şuan bizim burda daha sıcak ama 24-25 dereceyken de ben sadece askılı body ile yatırıyordum . Ya da şöyle söyleyeyim, kendim o gün nasıl giyindiysem ya da uyuyacaksam aynı şekilde giydiriyorum onu da..eğer bacaklarıma pike orteceksem ,kızıma da altına incecik penye pijama altı giydiriyorum üstü askılı body,çorap yok. Ama dediğim gibi şu aralar çok sıcak , sadece askılı body ile tüm gün ve gece

Eklentiler

• 1000044019.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 67
Canim sag olasin uzun uzun yazmissin Pudra isini ben de dusuneyim olmazsa. Cunku cok zor yani surekli nemli bi bolge.

Resimdeki gibi yatiyor kuzucugun, dogru anladim di mi? Uzetine bir sey ortmiyorsun sadece duruma gore pijama yapiyorsun. E usumuyir mu? Ben bariz cocugu cok giydiriyomusum onu anladim. Atlet zibini askili, uzerinde incr pijamasi, uzerinde de ince yazlik uyku tulumu var. disarida hava 18 derece odanin ici 26 derece. ben niye boyleyim yaa.
Ama bu haliyle bile gogsune dokundugumda sicak olmuyo, bu durum yaniltiyo beni bence. Acaba terledigi ve teri sogudugu icin mi sicak olmuyo.. ay her sey iyi guzel ama bu giydirme isini beceremiyotum net.

Askılı bady üstüne alttakini giydiriyorum ince. Üstüne de ince muslin örtüyorum canım

Eklentiler

• IMG_2611.png
    304,5 KB · Görüntüleme: 65
Canim dışarısı neden 18, ev 26 derece? Nasıl böyle oluyor dışarı 18 ise ev daha düşük olmasi gerekiyor mu? Dışarı 30 ustu olursa evi düşünemiyorum. Ama şöyle deyim biz Ankara'dayiz sadece geçen hafta dışarıda kısa kol giydirdim eve gelince uzun kol arti zıbınla yatiyor. Üstüne incr battaniye atsalda üstü acik yatıyor

Ben ara sıra ıslak pamukla siliyorum, kısa kollu zıbın ve şort ile yatıyor. Sabaha karşı da müslin örtüyorum

Bizim burası çok sıcak değil henüz evin içi gündüz 22 oluyor gece de 21 22 falan zıbın üstüne ince alt üst takım giydiriyorum üzerine de ince battaniye onu çoğunlukla üstünden atıyor uyandıkça örtüyorum

Eklentiler

• IMG_20230620_092716.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 63
Kızlar işe başlayan kimler var? Nasıl gidiyor alıştınız mı? Hangi zorluklarla karşılaşıyorsunuz Ben yeni bir iş arıyorum içime sinen bir firma bulduğum gibi başlayacağım bebişi bırakmak zaten çok zor olacakken yeni bir ortama alışma stresi de var. Beni neler bekliyor çok merak ediyorum. Bebişe annem bakacak ama illaki aklım evde kalır işe adapte olamam gibi çekincelerim var.

Kamudayım ben başladım bir ay oldu. Yarım gun çalışıyorum. Babanne bakıyor. Şimdilik alıstık ikimiz de. Bazen aklım onda kalıyor evet ama idare ediyorum bir şekilde

Canim yattigi oda gun boyu deli gibi gunes aliyor ve cok isiniyor beton sanirim. Gunduzleri disarisi ayni sekilde 25 derece falan oluyor, ancak aksamlari disarida sicaklik dusse de oda hala cehennem gibi sicak oluyor.
Gunes gormeyen odamiz bi salon.

Ya ben de bugun uyku ninakidsten aldigim yazlik uyku tulumu icine zibin giydiricem sadece. Umarim usumez. Yani usumez sizin yazdiklariniza ve yatirdiginiz kiyafetlere bakinca da ben niye boyle manyak oldum acaba usuyecek her an gece diye.

Ve anladim ki terledigi icin teri soguyor o nedenle vucudu sicak olmuyor.

Kendin nasıl giyiniyorsun canım gece ona göre baz al bence. Bizim yatak odaları çok güneş almıyor yalıtım da var ondan dolayı galiba serin oluyor ben evin içinde tişört giymeye yeni başladım gece yatarken de hala üstümüze ince yorgan örtüyoruz

Of kızlar kilo boy vs hersey yolunda ek gıdayı da konustuk hallettik. Lakin dıs dudak yapısıklıgı varmıs cocuk cerrahide hemen müdahale edip actılar agladı minnosum. Islak mendil kullanımını yasakladı doktor. Pamukla silcez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…