2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Arkadaşlar bebişlerinizi gündüz nasıl uyutuyorsunuz,kısa gündüz uykularına çözüm bulmak istiyorum
Piş piş sesi ile emzirirken memede uyuyor. Ya da balkonda omzumda arabaları izlerken nenni söylüyorum uyuyakalıyor.piş piş sesi eksik olmuyor. Gece de aynı şekilde uyutuyorum.
Geçmiş olsun. Yiyecek pek seçenek kalmıyor, süt olsun diye desteklenecek bir tavsiye verdi mi . Elimde kimyon rezene çayları içerken soruyurum. Herşeyi yediğim halde sütüm artık yetmiyor gibi hissediyorum.

Aşı süreci bitti şükür haftaya bir de rota olur ondan önce de şu alerji doktoru işi bakalım benim hiç umudum yok doktor öncesi geçeceğine ama umut

Hurma bana çok fayda etti birde solgar vitamin

Kuzu eti, tavuk, balık, ceviz ve vegan ürünler serbest. Nuh'un Ankara makarnasında yumurta yokmuş o serbest. Ben kahvaltıda yasak olan her şeyi yiyordum yumurta tahin simit ve peynir tereyağı. Bunların tamamı artık yasak o yüzden kendime 5 tane patatesli gözleme yaptım. Her sabah bir tanesini çıkarıp buzluktan domates salatalık zeytinle falan yerim diye düşündüm. Bebekle hazırlık zor olacağı için 5 tane yapıp buzluğa attım. Kuru soğan çok artırıyor benim sütümü, akşam yemeklerin yanında sumaklı soğan salatası da yapıyorum. Faydasını gördüm. Etin de kilosu 350 lira olmuş belki bütçemi toplarım bu bahaneyle

Kortizonlu krem olarak ne verdi doktorunuz acaba..
Diyet gayet iyi verilmiş umarım en azından ilk kademeleri sorunsuz atlatırsınız
Hipokort kullanıyoruz, 4 gün kullanmıştım çocuk doktorumuz yazmıştı iyi geldi aslında ama diyet olmadığı için 4. Gün nuksetti egzama. Şimdi diyetle beraber daha iyi sonuç alırız umarım.

Ben de kucakta uyutuyorum ama gündüz çok kısa yarım saat sonra tekrar daldırmaya uğraşıyorum,kucağımda devam ediyor.Gece de çok sık uyanmaya başladı umarım ataktandır

Herkese merhaba
Erkek bebekleri Olan anneler aranızda bebeklerinizde su fıtığı olan var mı? Fıtığı büyüyen var mı ? Ameliyattı nasıl oluyor daha önce ameliyat olmadan atlatan bebekler var mı acaba?
Biz bugün aylık kontrole gittik ultrasona fıtığı için 2 mm olan fıtık 20.3 ve 22.5 olarak çıktı doktorumuz acil ameliyat dedi bir de kilo alımı durmuş bir ay öncede 6880 di şimdi de öyle çıktı var mı bu durumu yaşayan acaba

Merhaba süreçleri benzer olur mu bilemem ama benim bebeğim de kasık fıtığı ameliyatı geçirdi.

Kızlar bu ay aşı çok sarstı bizi
Gel seninle de sarılalım herkesle sarılacak ortak bir dert bende mutlak var 1 gün ateş ve ağrı ile uğraştım geçti şükür ama zaten huysuz olan bebeğim şuan zirvelere oynuyor işin garip yanı hunharca ağlarken bizim en bittiğimiz anda bize bakıp gülüyor gülmesi nadir olan bir olay olduğu için bu çilekeş halimizden tuhaf bir şekilde memnunuz galiba biz de kafayı yedik bilmiyorum

Yine de hep dert kısmını anlatsam da yanlış anlaşılmasın kerata acayip sevimli sadece lütfedip bize o hallerini göstermeye zaman var galiba çünkü genel modu ciddi bir bebek atak ve aşılar ile de çıldırma modunu açıyor

Teşekkür ederim. Soğanı duymuştum ama gaz yapar diye yemiyordum. Artık 4,5 aylık olduk yerim. Bugün hurmaya başladım. Allah kolaylık versin bebekle zaten zor bir de belirli şeyler yemek daha zor.

Kulağını çok kaşıyor. Gören dr a götür kulağı ağrıyor olabilir diyor. Evde çok kaşımıyor. Sinirlendiğinde ya da ilgi çoksa sıkıntıya girip kaşıyor diye düşünüyorum. Sizlerde de aynı durum var mı. Dr a götürsem mi bilemedim. Acaba yıkarken kulağa su mu kaçırıyorum. Türlü şeyler kurdum kafamda.

Çok güldüm bu halimdeAllah da seni güldürsün bebeğinle2.ay aşısı ile aynı değil mi ya mahvolduk daha bugün yapıldı bir de derdi veren Allah dermanını da verir sabır sabır Büyük oğlum da az gülen bebekti yine ciddi gülmüyor seni teselli edemeyeceğim bu konuda

Bizde de durum aynı kaşıyor kendini uyandırıyor ağrımıyor bence kulağın yerini öğreniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…