2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhabalar , ovu testlerimi size atıyorum fakat 00.00 dan sonra birliktelik olduğu için diğer güne geçiyor 10 11 12 gecesi birliktelik oldu malesef diğer geceleri değerlendiremedik en son ayın 12 sinde gece 1 2 gibi değerlendirmem oldu çatlama 13 ünde akşam oldu gibime geliyor 13 de silikleşti çünkü 12 si yumurtlama oldu sizce tutma ihtimali varmı sperm 3 -5 gün yaşıyormuş ama bilemiyorum belki bir umut

Eklentiler

• 30B052DB-891F-4241-91CC-D32D2D02A33F.jpeg
    30B052DB-891F-4241-91CC-D32D2D02A33F.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 58
Kızlar tamamen merak ve eğlencesine soruyorum. Sizce kızımın gözleri ne renge dönecek gibi duruyor ? Baba esmer ve kahve gözlü ( Meksikalı ) , ben beyaz tenli ,yeşil gözlüyüm.bebegimin saç ve ten rengi aynı ben ama gözler belli değil henüz . Çok iyi çekemedim fotoğrafları ,artık ne görürseniz 😄

Eklentiler

• IMG20230517111553~3.jpg
    IMG20230517111553~3.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG20230517111540~2.jpg
    IMG20230517111540~2.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2023-05-17-12-04-43-33_1c337646f29875672b5a61192b9010f9~2.jpg
    Screenshot_2023-05-17-12-04-43-33_1c337646f29875672b5a61192b9010f9~2.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG20230517111504~2.jpg
    IMG20230517111504~2.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 53
Kızlar tamamen merak ve eğlencesine soruyorum. Sizce kızımın gözleri ne renge dönecek gibi duruyor ? Baba esmer ve kahve gözlü ( Meksikalı ) , ben beyaz tenli ,yeşil gözlüyüm.bebegimin saç ve ten rengi aynı ben ama gözler belli değil henüz . Çok iyi çekemedim fotoğrafları ,artık ne görürseniz 😄
Bizim bebişinde gözü böyle kahverengi olacak büyük ihtimalle. Benim bebis beyaz tenli saclari sari kahve gibi , bizlerin kahverengi gözü edimin annesi, kiz kardeşi renkli gözlü, benim iki dedem, babaannem renkli gözlü ailede var ama büyük oğlum kahve, ablam ela ama bu bebiste kahve olacak diyrouz

Kahve gibi gözüküyor

Açık kahverengi duruyor

Merhabalar , ovu testlerimi size atıyorum fakat 00.00 dan sonra birliktelik olduğu için diğer güne geçiyor 10 11 12 gecesi birliktelik oldu malesef diğer geceleri değerlendiremedik en son ayın 12 sinde gece 1 2 gibi değerlendirmem oldu çatlama 13 ünde akşam oldu gibime geliyor 13 de silikleşti çünkü 12 si yumurtlama oldu sizce tutma ihtimali varmı sperm 3 -5 gün yaşıyormuş ama bilemiyorum belki bir umut
Canim elbette allahin dedigi olir, evvela bunu bi ozumsemeliyiz.
Bana kalirsa 13-14’u de degerlendirebilseydiniz daha iyi olurdu. Yani catlama oldu diyip birakma, o gunu de degerlendirin sayet bu seferki olmazsa. Hakkinizda hayirlisi olsun ☺️🙏🏻☺️
Sayet olumlu bir gelisme olursa buraya yaz olur mu☺️❤️

Canim elbette allahin dedigi olir, evvela bunu bi ozumsemeliyiz.
Bana kalirsa 13-14’u de degerlendirebilseydiniz daha iyi olurdu. Yani catlama oldu diyip birakma, o gunu de degerlendirin sayet bu seferki olmazsa. Hakkinizda hayirlisi olsun ☺️🙏🏻☺️
Sayet olumlu bir gelisme olursa buraya yaz olur mu☺️❤️
İnşallah yazacağım Allahım hepimize nasip etsin ama 6 gün her günde olmuyor 3 4 gün zor dayanıyorum ya 😂

Çok güldüm bu halimde😂Allah da seni güldürsün bebeğinle😂2.ay aşısı ile aynı değil mi ya mahvolduk daha bugün yapıldı bir de🥴 derdi veren Allah dermanını da verir sabır sabır 😥 Büyük oğlum da az gülen bebekti yine ciddi gülmüyor seni teselli edemeyeceğim bu konuda 😅
Bana da arkadaş 4. Ay aşısı sonrası çocuğun huyu değişti dediği zaman aynısını dedim 2. Ay ile aynıydı neden öyle oldu diye doğruymuş 😐ciddi misin tamam bak yüzüne yatarken konuşunca gülümsüyor ama kucakta hele başkaları oyun yapsın bildiğin insanlara üstten bakıyor 😅arkadaşlar bu kız neden bize böcekmişiz gibi bakıyor diyor hep 😂😂bir umut geçer demiştim ama 😅

Koyu yeşil gördüm ama elaya dönecek gibi. Kızımın da gözleri güneşte yeşil gibi ama gölgede kahve görünüyor. Ben kahve babası yeşil gözlü.

Bizde de durum aynı kaşıyor kendini uyandırıyor ağrımıyor bence kulağın yerini öğreniyor😂
Ne kadar sürecek acaba, yani bişeyle oynarken aklına gelmiyor, meme emerken vs hiç kaşıma yok. Ne zaman sinirlense, 2dk yalnız kalacak olsa, anne baba haricinde biri kpnusmaya çalıssa kaşıyor. Biraz daha bekleyeyim o halde dr için 😄

Aşı süreci bitti şükür haftaya bir de rota olur ondan önce de şu alerji doktoru işi bakalım benim hiç umudum yok doktor öncesi geçeceğine ama umut 😅

O zaman rota pek ateş yapmıyor ya bizde de sizdeki gibi hafif ateş olmuştu.. yarın büyük gün sonucunuzu bende çok merak ediyorum 🙈

Hipokort kullanıyoruz, 4 gün kullanmıştım çocuk doktorumuz yazmıştı iyi geldi aslında ama diyet olmadığı için 4. Gün nuksetti egzama. Şimdi diyetle beraber daha iyi sonuç alırız umarım.

Hımm bize de prednol verdi ama dediğiniz gibi tekrar başlıyor ama doktora bakarsan alerjiyle bu durumun ilgisi yok 🙄

Kızlar bebişlerin boy ve kiloları nasıl dişler çıkmaya başladı mı?

Bizim 4 ay kontrolünde 64cm 6300dü kilo alımı azdı 300 gr aldı.
Dişler yok şuan ama eller sürekli ağızda eline ne versek ağzına götürüyor bazen yüzüne doğru ben yaklaşıyorum elleriyle yüzümü tutup beni bile ağzına atacak 🤭

Herkese merhaba
Erkek bebekleri Olan anneler aranızda bebeklerinizde su fıtığı olan var mı? Fıtığı büyüyen var mı ? Ameliyattı nasıl oluyor daha önce ameliyat olmadan atlatan bebekler var mı acaba?
Biz bugün aylık kontrole gittik ultrasona fıtığı için 2 mm olan fıtık 20.3 ve 22.5 olarak çıktı doktorumuz acil ameliyat dedi bir de kilo alımı durmuş bir ay öncede 6880 di şimdi de öyle çıktı var mı bu durumu yaşayan acaba
Konuyu biraz açabilir misiniz ben bu konu Hakkında bilgi sahibi değilim fıtık olduğunu nasıl anladınız normalde kontrol edilmesi gereken bir şey mi şuan ilk defa duyuyorum

Uyumuyor uyumuyor uyumuyor🥲 benim kızçeye nazar deydi😞 kızlar yarın 4.ay kontrolü var. Rotanın 2.dozu olcak.4.ayda başka bir aşı var mıydı? Beynim durdu. Eşimde yok evde açlıktan ölcem şimdi 😂 kızın yanından ayrılamıyorum kıyameti koparıyor😂 ay bu mesajı yazarken bi dalar gibi oldu sonra kocaman bir kahkaha patlattı ödüm koptu ev karanlık bizim kızda maşallah gür ses 😂😂😂😂😂😂

Uyumuyor uyumuyor uyumuyor🥲 benim kızçeye nazar deydi😞 kızlar yarın 4.ay kontrolü var. Rotanın 2.dozu olcak.4.ayda başka bir aşı var mıydı? Beynim durdu. Eşimde yok evde açlıktan ölcem şimdi 😂 kızın yanından ayrılamıyorum kıyameti koparıyor😂 ay bu mesajı yazarken bi dalar gibi oldu sonra kocaman bir kahkaha patlattı ödüm koptu ev karanlık bizim kızda maşallah gür ses 😂😂😂😂😂😂
Cok kişi uyku düzeni değiştiğini yazıyor. Bizim de öyle. 5. Aya kadar atak sanırım. Daha önce uyku düzeni olanlar yine eski haline dönecekmiş diye dinlemiştim. Ama hiç inandırıcı değil. Çünkü diş zamanı gelecek yine düzen değişecek 😄4. Ay sağlık ocağı aşısı var. İki bacaktan da iğne olacak. 2. Ay olan aşıların devamı oluyor.

O zaman rota pek ateş yapmıyor ya bizde de sizdeki gibi hafif ateş olmuştu.. yarın büyük gün sonucunuzu bende çok merak ediyorum 🙈

Hımm bize de prednol verdi ama dediğiniz gibi tekrar başlıyor ama doktora bakarsan alerjiyle bu durumun ilgisi yok 🙄

Bizim 4 ay kontrolünde 64cm 6300dü kilo alımı azdı 300 gr aldı.
Dişler yok şuan ama eller sürekli ağızda eline ne versek ağzına götürüyor bazen yüzüne doğru ben yaklaşıyorum elleriyle yüzümü tutup beni bile ağzına atacak 🤭

Konuyu biraz açabilir misiniz ben bu konu Hakkında bilgi sahibi değilim fıtık olduğunu nasıl anladınız normalde kontrol edilmesi gereken bir şey mi şuan ilk defa duyuyorum
Ben aşırı gerildim yaa aldığımız saat mecburdu tam çocuğun uyku saati önden 2 saat yol var otokoltuk sevmiyor gideceğiz orda sakinleştirdik derken kan alınacak😱ilk kez kan alınacak Allahım kazara elim burnuna değmişti onda bile kendini paraladı kanda ne olur acaba 😐

X