2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Hiç bilgim yoktu. Haftaya cocuk dr una gideceğiz, gittiğimde ben de sorarım. Ne diye bunu yazar o zaman sağlık ocağı dr u. Çok ilginç.
Aman o neymiş iyi size karışmıyorlar sanırım. Bu acele neden cocuklar ömür boyu yiyecekler baklavayı sonrada yese olurdu
Ben onlara göre pimpirikli gelinim izin vermiyorum. Eşim de destekçim. Farkındalar, o yüzden karışmıyorlar. Mesela ağlayınca TV izletin sakinleşir diyor, izletmem cocuk otistik olabilir diyorum. Şekerli vermem ileri yaşlarda kolay hasta oluyorlar, oturtmuyorum kemikler eğrilebilir bir süre daha beklesin gibi cümleler kuruyorum. Bebeğim de uzaktan sevdiriyor, ellerine alacak olurlarsa bağırıyor ağlıyor karışamıyorlar

39 /03.01.2023/1

Biz daha hiç mama denemedik. Benim işim olduğunda annem dolaptan sağdığım sütleri veriyor ama bunların en fazlası 120 ml filan. Genelde 60-100 ml arasında paketler. Bazen tamamını bitiriyormuş bazen de çok geliyormuş. Mesela 80 ml süt çok mu az ki. Ben hiç biberonla içirmedim annem yetiyor dedi ama gerçekten doyuyor mu 150 180 diyince şaşırdım… işe başlayınca mecbur mamaya da başlarız sağımla güncele yetişebileceğimi sanmıyorum 6 paket süt kaldı

Günaydın kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz ? Ve ne kadar kullanıyorsunuz miktar olarak? Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmak istemiyorum da özel alacağım
Ferrum kullanıyordum ama kabızlık yaptı doktora sordum oda lipofix yazdı pahalı biraz ama cok sukur kabızlık yapmadı hiç. Kilo başına 1 damla şeklinde kullanıyorum

Valla benim bebeğim daha 10 günlükken tarhana verdiler tavuk çorbası verdiler kızınca zamanında mama mı vardı biz böyle büyüttük oldu bebeğimi düşünmem suçlu oldu sonra onlar gittiler memlekete bayramda yine verecekler kurbanda biliyorum ben hayır demişim ben kızmışım umurlarında değil hoş bayandır konuşmuyoruz “oğlum annen sana bakamıyor sen benim oğlum ol “ dediği için belki de yapamaz ama her türlü önlemleri almak lazım benim büyük eltimde en büyük kızı hiç emmemiş doğduğundan beri bebe bisküvisi çorba bilmem ne vermiş kaynanam bana yaptı ben sesimi çıkarmadım sen nasıl çukarıyorsun modundaydı yani herkesin büyütme tarzı ile alakası var galiba benim için erken başlamak aklı sağlığı için iyiydi de var böyle 3 kuzen aynı zamanda doğum yaptık onlarda 3. Ayda ek gıdaya başladılar mesela doktor önerisi ile

Canim belki anne sutu daha doyurucudur bilemiyorum ki.. belki de senin bebisin mide kapasitesi daha azdir. Doktorumuzun dedigi hep bebek artik kendi belirler ne kadar yiyecegi. Deneyerek bulucaksiniz kuzum siz de. Zaten mamaya baslarsan arkasinda hangi ay grubu ne kadar tuketir yaziyor ama dedigim gibi en belirleyici faktor bebegin kendisi. Takma kafana hallolivsk seyler

3 .ayda ek gıdaya geçmeyi hangi doktor diyor cok şaşırdım. Bebeklerin bağırsakları bile gelişmemiş doktorum bana 3.ayds ek gıdaya geç dese doktoru değiştiririm.doktorda olsa doğru degil

3 .ayda ek gıdaya geçmeyi hangi doktor diyor cok şaşırdım. Bebeklerin bağırsakları bile gelişmemiş doktorum bana 3.ayds ek gıdaya geç dese doktoru değiştiririm.doktorda olsa doğru degil
Valla onlar özelde yaptılarda hangi hastane tam bilmiyorum bizim doktorda mesela 3.5 ayda tadımlara yavaş yavaş başalasak iyi olur demişti

Bizden de tahlil aldılar ama neye baktılar bilmiyorum ki bugün bakcak daha.normalde hiç farketmezdim bile şimdi baya ishal sancısı çeker gibi yapıyo .insanın içi gidiyo. İnş büyüdükçe toparlansınlar ya

Tavuk tarhana, hem de 10 günlükken. Ben kovardım heralde. Bebe bisküvi gibi şeyler önerilmiyor. Ama veren veriyor işte. Eşimin kuzenleri de ek gıda diye marketteki hazır muzlu puding i yediriyor sağlıklılar da. Bana da sakınan göze çöp batarmış bak hasta oldu geçmiş olsun diyorlar Mama da olsa anne sütü de olsa 3.ay yine de çok erken. 4.5 aylık başlamış oldum, onu da 1 çay kaşığı kadar elma suyu. 3 gün sonra yoğurt yine 1 çay kaşığı vereceğim. Bunu da eşimin ailesine cevresine söylemiyorum. Ek gıda başladık diyince senin kv gibi yemek suyundan vermeye çalışırlar Tuvalete gitsem yalnız bıraktım diye aklım kalıyor. O yüzden sık gitmiyorum. Senin aile apart olduğu için daha zor. Allah sabrını arttırsın.

Bencede yani minicik bebek onu yese ne yemese ne zaten doymayacak benim ikinci bebek ek gida kismi aslında en zorlu kisim. Emzirmek güzel ek gıda bana cok stresli geliyor oğlum yemezdi ağlardım. İnşallah bunda kolaylıkla yer. Kendim evde peynir yapardım, neler neler yedirdim . Yer elmasi, enginar, kırmızı pancar simdi hiçbir sey yok kocaman oldu sağlıklı bişeyi sevmez

Hangi doktora gidiyorsunuz, bizim normalde takipli doktoru finikede ama kakada kan gördüğümüz hafta yoktu öyle olunca bu tahlil işlerini kumlucada yaptırdık yarın normalde ona randevumuz vardı bugün tahlil sonucu vereceğiz diye giriş açmışlar önceden randevum olup burdan giriş açılınca finikede olan iptal olmuş ve 15 gün randevu alamıyorum öyle sinirim bozuldu ki, buradaki doktor 1 haftadır süt ürünleri kestiği halde azalma yoksa çoklu besin alerjisi olabilir demiş

Canim ya ben dün kakada minik kan gördüm ama bi kere oldu basks olmadı ikiniyor kaka yakarken.alerji olması icin hep mi kan olmasi lazım

Canim ya ben dün kakada minik kan gördüm ama bi kere oldu basks olmadı ikiniyor kaka yakarken.alerji olması icin hep mi kan olmasi lazım
İlk benim de öyle oldu toplu iğne başı bile değildi sonra 4 gün sonra gördüm sonra hemen arkası bir gün sonra hep minik ama aradan bi 3 gün geçti bu kez fazlaydı şuan hiç yok ama o yediğin şeye göre değişiyor bence kan görme zamanı senin bebeğinde başka belirti var mı

İkiniyordu iki gün ve biraz mukus fazlaydı sıvıyı kakasi, ama şimdi normal yine ikiniyor ama normal pütürlü yapıyor.takip mi edeyim ne yapayim. Mesela dun akşam yoğurt yedim ama bişey olmadi . Ekstra degisjk bişeyde yemedim daha önce yediklerimdi

Randevu zamanın yakınsa takip et bir daha olacak mı diye birde bişey yedin diyelim hemen anında gelmiyor bence kan bir gün sonra da gelebiliyor, günde kaç kez yapıyor birde rengi nasıl

Kizlar cevremde bazi kisiler mamayla besliyosun artik cay kasigiyla mama snrasi su versen iyi olur diyolar, siz ne diyosunuz? Doktorum su vs hic bahsetmedi. Ek gida icin de 5 ayi doldurduktan snra dedi.

Randevu zamanın yakınsa takip et bir daha olacak mı diye birde bişey yedin diyelim hemen anında gelmiyor bence kan bir gün sonra da gelebiliyor, günde kaç kez yapıyor birde rengi nasıl
Doğduğundan beri sık kaka yapiyor. Rengi yeşil ve sari değişiyor. 17 sinde 4 aylik kontrolü vardi ama o gün sünnet olacak.bende haftaya hafta sonu götürürüm diyordum. Olmazsa bu cumartesi götüreyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…