2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben 2 aydır şapka bere takmıyorum araca giderken basit kundak araçta onu acıyorum ev içi hiç kullanmıyorum yanlış mı yapıyorum acaba
Bizde çok az kullandık sevmiyor zaten evden çıkıp arabaya binmek 2 adım battaniyeyle kapattım başını hep bebek arabasını da 1 kere kullandık o zaman da örtüsüyle örttüm. Şimdi de yaz geldi seneye kullanırız artık

Günaydın kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz ? Ve ne kadar kullanıyorsunuz miktar olarak? Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmak istemiyorum da özel alacağım
Sağlık ocağinim verdigini almadim canim kendi doktorumuz onerdi bestiron onu kullaniyorum dislerin rengini degistirmez bu demisti

Bizde 17sinda 4 aylik olacağız, 4ayin içinde mi oturtacagiz, bizim haftaya sünnet var sonraki hafta kontrole götürecem sorarim o zaman da ,destekli derken yastıkla mi?

Bizde 17sinda 4 aylik olacağız, 4ayin içinde mi oturtacagiz, bizim haftaya sünnet var sonraki hafta kontrole götürecem sorarim o zaman da ,destekli derken yastıkla mi?
Doktorun soyluyor kuzum zaten bebis oturma pozisyonuna geciyor elden tutunca bizimki top diye kalkiyordu 4 aylikken kontrolde doktor destekli oturtun dedi arkasina yastikla bos kalmayacak beli tam 90 derece degil yani

Ya dünden beri kaka yaparken ikiniyor bugün daha cok ikindi yapiyor her seferinde ama ikinarak az önce bez değiştirdim acaip sekilde mukuslu ve nokta seklinde kan vardı acaba ikinma bunla alakali mi yoksa alerji mi? Bugüne kadar bişey olmamisti

Bizim bebek sadece mama ile beslendiği için ben 3.5 aylıkken tadımlara başladım doktorumuz yavaştan başlasak iyi olur demişti şimdi 4 ayı geçtik bir öğün ek gıda veriyorum kilo çok alır falan diye düşünüyordum ama aksine kilo vermiş bugün tartıldı 6680 çıktı normalde 7100 leri görmüştük doktorlar hep Farklı Farklı söylüyor mesela sağlık ocağı başlama dedi kendi doktorumuz başlayın mama çocuğa iyi gelmiyor dedi bizde bitmek bilmeyen bağırsak enfeksiyonu var belki de ondan dedi bilemem

Sevindim, hırıltı öksürük önemli geçmiş şükür. Ben de 7 gün dolsun. Dr a götüreceğim. Dr a ek gıda sormadım. Ama gittiğimde tadına başladığımı söyleyeceğim. Destekli oturuyorum ben de. Ama kısa bir süreliğine. Kafasını öne doğru itip yana düşüyor ellerinden tutup kaldırırken ayağa kalkıyor. O yüzden destekli oturmayı da ya kucağımda ya da yastıkla deniyorum kısa süreli.
6 ay olana kadar öğün olarak vermesen mi acaba. Ben ek gıda başlangıcını bi nevi tadım süreci gibi düşüyorum. 6 aydan sonra öğün yaparsın. Enfeksiyon da cocukları cok yoruyor. Allah kolaylık versin. Bir an önce geçsin inşallah

Tahliller sonrası antibiyotik kullandım şimdi sadece probiyotik ve süt ürünleri ile yumurta kestim tabi diyet daha yeni olunca pek değişen bir şey yok bakalım
Bende dayanamadım gittim doktora Bugün. Sıvı kaybı az ama artarsa serum veririz falan dedi.yediğimden olsa geçerdi heralde artıyo git gide.bi de ilaç verdi kullancam galiba.bu kuzucuklar ne zaman rahat nefes alcak ya buna da şükür tabi de

Dün kontrolde bize doktor kakada mukus veya kan varsa alerji vardır dedi. Benim bebeğimde de mukus var

Yani ben bir problem görmedim doktorumuzda onay verdi vermeseydi kesinlikle başlamazdım zaten söyle bit şey var kalabalık ailede çocuk büyütüyorsanız siz istemeseniz bile ağzına bir şeyler tıktıkları için erkenden başlamak en iyisi şimdi kaynanam her türlü ben verme desem de verecekti bir de biz doğduğumuzdan beri hep antibiyotik kullanıyoruz fazlası zarar dedi doktorumuz o yüzden başlattı şimdi en azından Farklı şeylerden destek alıp bünyesi güçlenir belki

Bugün verdiğimiz tahlilde gizli kan negatif gelmiş artık bir hafta önce vardı alerji olunca gizli kan hep pozitif mi olur acaba ya doktora da gösteremedim sonuçları, valla 4 aylık çocuğun bugün e nabızına baktım sayısız doktora gitmiş üzüldüm gerçekten

Yani ben bir problem görmedim doktorumuzda onay verdi olsaydı olurdu herhalde zaten söyle bit şey var kalabalık ailede çocuk büyütüyorsanız siz istemeseniz bile ağzına bir şeyler tıktıkları için erkenden başlamak istedim

Ek gıdaya başlama ve destekli oturma her bebekte farklı oluyo galiba doktorun söylemesiyle ek gıdaya erken başlayan tanıdıklarım var

Eşimin ailesi de kalabalık. Gizliden herşeyi vermeye çalışıyorlar ama bebeğim herkese ağladığı için fırsatları olmuyor alıyorum hemen kucağıma annem 7 torun büyüttü, teyzem de hemşire. İkisi de başla diyince tadıma başladık. Doymalık vermiyorum. Kv diğer torununa 5 aylıkken baklavanın alt kısmını, yediği yemeklerin suyunu, gofret, vs ne varsa verdi. 2.5 aylıkken destekli oturttular, 5 aylıkken mama sandalyesine oturttular. 6 aylıkken yürütece bindi. Zıp zıp salıncakta uyuyakalıyor, görmeye başladığından beri TV de ne varsa aile ile izliyor, çizgi film karşısında uyuyakalıyor. Sağlık ocağı aşısını geciktirdi özel aşılarını yaptırmadı. Ona bakınca ben mi abartıyorum diyorum

Günaydın. Sağlık ocağı ferrum yazdı aldım. Kilo başı 1 damla. 7 kilo için 7 damla veriyorum
Oğlumda bana da ferrum vermişlerdi ama doktorumuz ben o ilacı ne çocuklarıma ne de yetişkinler için olanını kendime asla kullanmıyorum hatta ilacın üretildiği ülke de kendi vatandaşlarına kullandırtmıyor demişti o yüzden bende çöpe atmıştım özel almıştım ocean marka şimdi kızım için sağlık ocağı verafon mu tam hatırlayamadım adını onu verdi ama onda da paraben varmış yeniden ocean mı alsam diye düşünürken sizlerin ne kullandığını merak ettim. Teşekkür ederim paylaştığınız için

Aman o neymiş iyi size karışmıyorlar sanırım. Bu acele neden cocuklar ömür boyu yiyecekler baklavayı sonrada yese olurdu

Bizde 12 günlükken deprem oldu ondan sonra arabada kalınca taktik bir süre sonra eve geçince şapkayı da çıkardım saçlı olduğu için çok kayıyordu ilk kızımın kulakları kepçe bandaj ve sapka takmadın diyor herkes bu kızımda da aynısı olur mu tereddüt ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…