2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bugün sünnet için gün almaya gittik tartılar zibin ve bezle 7150cikti 7kilo diyebiliriz dedi 400gr almış oluyor geçen aydan bu ay az alackti evet ama 4 ay kontrole gidip normal denildi mi bu kiloya
67 cm 7700 gr. Benim kız 500 gr almış. Az değil mi diye ben de sordum. Boy a göre toplam kilosu iyi olduğu için normalmiş. 67 cm bebekte ortalama 7500 bekliyoruz. Yani normal dedi.

Canim benim kizla hemen hemen ayni seninki. Benim sutum cok cok az, sifa olsun diye ilac niyetine emziriyorum ve evet dedigin seyi ben de yasiyorum, emme suresi azaldi. Bi ses duysun hemen memeden cekilip sesin geldigi yone bakiyor. Ama bu cok normal bu surecte. Hemen herkes yasiyor olabilir siddeti farkli olsa da.
Silikon uc mevzusunu bana kalirsa kafana takma. Nasil istiyorsa oyle emsin.

Ben 150lik mama veriyorum. Ama bu noktada sanirim mamanin markasi da belirleyici oluyor. İceriklerinden olsa gerek. Doktorum sunu soyluyor, sen belirleyemezsin bunu artik. O ne kadar isterse o kadar icer, 180 de icebilir. 120 de. Bizde su an 150lik genelde iyi geliyor. Birkac sefer 180 denedim icicek mi diye, henuz 180 icmedi.

Sutun ne kadar bilemiyorum ama tavsiyem mama olayini deneme yanilmayla ogrenebilirsin. Sadece mama alsa muhtemelen seninki de 150-180 icer rahat.

Kizlar istanbulda hava bi bulutlu bi gunesli sicaklik bazen 20 bazen 16-17. Hava sogukken iyiydi de sicakken ben bu giyim olayini ayarlayamiyorum disari cikarken. Olabildigi kadar cok disari cikarmaya calisiyorum, yagmur yoksa her gin hatta. Arabasinda uyuyor zaten disari cikinca ama kafasi ozellikle cok terliyor. Sizce bere takmamali miyim? Ama beresoz de olmaz di mi? Sizler nasil giydiriyorsunuz bebelerinizi disari cikarken?

Ay bir de baska bir sorum var. Benim bebisimin kulaklari cok kivriliyor yaa :) kiyamam kepce oldu olucak. Bant vs de ya cok sikiyor ya cok bol. Ebebekten kepce kulak bandi siparis ettimgecekeri kullaniriz diye ama yok mu baska guzel bi cozumu bu isin? :)

Ben hiç bere takmadım, istemedi çıkarttı. Montunun şapkalarıni geçirdim
. şimdi kadife kapşonlu hırka giydiriyorum biraz ince onun şapkasını giyiyor. tabi sizin bebiş alışık olduğu için ne olur bilmem

Kızlar Günaydın hasta olan bebişlere geçmiş olsun bizim bebişe bir şeyler oldu her 1.3 saatte bir uyanır olduk dönen hatta emeklemeye çalışan çocuk sadece yatmak istiyor bir ara hastaydık antibiyotik kullandık iyileşti burnu için hava şeyi aldım açıldı ama yok 2 gündür çok kötü durumdayız doktor bir şeysi yok dedi ama sadece bağırıyoruz nazar değdi resmen

Günaydın kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz ? Ve ne kadar kullanıyorsunuz miktar olarak? Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmak istemiyorum da özel alacağım

Günaydın kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz ? Ve ne kadar kullanıyorsunuz miktar olarak? Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmak istemiyorum da özel alacağım
Günaydın. Sağlık ocağı ferrum yazdı aldım. Kilo başı 1 damla. 7 kilo için 7 damla veriyorum
[/QUOTE]

Selam kızlar bebişi hasta olanlar nasıl oldu bebekleriniz
Antibiyotik kullanmamak için direndim, baktım yine kötü olacak başladım iyi geldi. Antibiyotik 3. Gündeyiz. Cok şükür toparladık. Bugün ishal 2 bez oldu ama cok cıvık. 18 haftalık olduk. Ek gıda başladım 1 çay kaşığı elma suyu. 5.ayı bekleyecektim annem tutturdu başla ishale de iyi gelecek diye. Yarın tatlı kaşığı, sonraki gün yemek kaşığı ile..

Karışmak istemem verme sekline ama meyve ve tatli türü ile baslamazsan daha iyi yani bütün olarak basladiysan yoğurtla basla alerjiniz varsa 4. Ay erken

Karışmak istemem verme sekline ama meyve ve tatli türü ile baslamazsan daha iyi yani bütün olarak basladiysan yoğurtla basla alerjiniz varsa 4. Ay erken
Haklısın. Hafta olarak hespalayınca 4 bucuk ay oldu. Tadım süreci uzun süreceği için tamam dedim. Sağlık ocağındaki ebe de kan ilacını elma suyu ile ver demişti. Ek gıda başlamadım uygun olur mu ki diyince bişe olmaz demişti. Elma suyu 3 gün kuralından sonra yoğurt vereceğiz yine 1 çay kaşığı ile başlayarak. Alerji var mı diye baktı dr bişe çıkmadı şükür. Yani ben her ürünü yedim sıkıntı yoktu. Nohut kuru fasulye mercimek haricinde her yemeği tatlıyı abur cuburu yiyorum

Ben 2 aydır şapka bere takmıyorum araca giderken basit kundak araçta onu acıyorum ev içi hiç kullanmıyorum yanlış mı yapıyorum acaba

Kaç saatte 1 150 içiyor aylık kilo alımı nasil

Ben 2 aydır şapka bere takmıyorum araca giderken basit kundak araçta onu acıyorum ev içi hiç kullanmıyorum yanlış mı yapıyorum acaba
Bence yanlış değil en azından bi olumsuzluk olmadi şimdiye kadar doğduğunda hastanede sadece bi iki saat sapka ile durdu o kadar başka hic takmadım. Büyük oğlumda da banyo yapınca takardik bu sefer hiç yapmadık

Bende unuttum netten araştıriyorum.baska seylerde var şimdilik atayım belki lazim olur

Eklentiler

• IMG_20230509_145850.jpg
    228 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20230509_145825.jpg
    217,9 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20230509_145758.jpg
    217,7 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20230509_145736.jpg
    219,2 KB · Görüntüleme: 34
Mecbur kalıyoruz kullanmaya iyi olsun da kullanalım diyorum artık. Bizde toparladık şükür buhar iyi geldi burnunu da sürekli açıyoruz hırıltısı ve öksürüğü bitti bi kaç gün daha buhar vericem sonra doktora sorucam devam edelim mi diye. Bizim doktorumuz 6. aydan sonra ek gıda öncesinde başlama dedi 18 mayısta 4 aylık olucaz daha 2 ay var bizim başlamamıza 4 aydan sonra da destekli oturtabilirsin dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…