2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doğduğundan beri sık kaka yapiyor. Rengi yeşil ve sari değişiyor. 17 sinde 4 aylik kontrolü vardi ama o gün sünnet olacak.bende haftaya hafta sonu götürürüm diyordum. Olmazsa bu cumartesi götüreyim
Bak bizim doğumdan beri öyle değildi 2.ay antibiyotik sonrası başladı antibiyotik yüzünden diye düşünürken bu aya kadar geçmedi kaç kez sordum kilo alımı iyi ise takip edelim dediler kan görünceye kadar, benim 4. Ay kontrolü yarındı ama mhrs iptal etmiş bugün eşim başka hastahanede tahlil sonucu alırken giriş açılmış onu kontrole gitti sayıp ceza vermişler 15 gün randevu alamıyorum acaba yarın hastahanede bizzat sıra vermezler mi ki ya soracak o kadar şey var ki aksi gibi buranın özelinde de iyi bir doktor yok

Kizlar istanbulda hava bi bulutlu bi gunesli sicaklik bazen 20 bazen 16-17. Hava sogukken iyiydi de sicakken ben bu giyim olayini ayarlayamiyorum disari cikarken. Olabildigi kadar cok disari cikarmaya calisiyorum, yagmur yoksa her gin hatta. Arabasinda uyuyor zaten disari cikinca ama kafasi ozellikle cok terliyor. Sizce bere takmamali miyim? Ama beresoz de olmaz di mi? Sizler nasil giydiriyorsunuz bebelerinizi disari cikarken?

Ay bir de baska bir sorum var. Benim bebisimin kulaklari cok kivriliyor yaa :) kiyamam kepce oldu olucak. Bant vs de ya cok sikiyor ya cok bol. Ebebekten kepce kulak bandi siparis ettimgecekeri kullaniriz diye ama yok mu baska guzel bi cozumu bu isin? :)
Bizde Anlaradayız bazen güneş olsa da rüzgar oluyor o sebeple dışarıda şapka takıyorum..
Söylediğiniz gibi bebek arabasında oldukları için ben biz ne giyiyorsak onu giydirip üstünü örtüyorum rğzgar varsa bebek arabasının da üstünü örtüyorum.. sadece ayaklarını 2 kat olacak şekilde giydiriyorum.

Off sağa sola dönerken o kulak kıvrılması bizde de var bazen içim rahat etmiyor uyurken tekrar tekrar kontrol ettiğim oluyor 🤭
Günaydın kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz ? Ve ne kadar kullanıyorsunuz miktar olarak? Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmak istemiyorum da özel alacağım
Bize doktor Ocean verdi D3 vitamini de aynı marka

Ya dünden beri kaka yaparken ikiniyor bugün daha cok ikindi yapiyor her seferinde ama ikinarak az önce bez değiştirdim acaip sekilde mukuslu ve nokta seklinde kan vardı 🥺 acaba ikinma bunla alakali mi yoksa alerji mi? Bugüne kadar bişey olmamisti
Biz 2 aydır uğraşıyoruz alerjiyle kanın sebebi genelde alerji bizde de ıkınma oluyordu ben diyete başladığımdan beri kan da yok ıkınma da ama tabi hemen alerji demekte yanlış boşuna diyet yapmayın doktorunuzla mutlaka görüşün

Biz 2 aydır uğraşıyoruz alerjiyle kanın sebebi genelde alerji bizde de ıkınma oluyordu ben diyete başladığımdan beri kan da yok ıkınma da ama tabi hemen alerji demekte yanlış boşuna diyet yapmayın doktorunuzla mutlaka görüşün
Bizde ankaradayiz siz hangi doktora gidiyorsunuz?

Doğduğundan beri sık kaka yapiyor. Rengi yeşil ve sari değişiyor. 17 sinde 4 aylik kontrolü vardi ama o gün sünnet olacak.bende haftaya hafta sonu götürürüm diyordum. Olmazsa bu cumartesi götüreyim
Sünneti nasıl yaptıracaksanız genel anestezi mi yapıyorlar bende bebekken yaptırmayı çok istedim de bi türlü kalkışamadım o işe

Pazartesi 4 ay kontrolümüz vardı 300gr kadar aldık doktorumuz az buldu zaten bebek gündüz emmelerinde söyleniyordu doktorumuz sütü artırmak için ilaç verdi bi bakalım bu ayda hemen mamaya geçelim demek istemiyorum dedi. Ek gıdaya da alerjiden dolayı 6. Ay sonunda başlayacağız.
Geçen aydan itibaren destekli oturtmaya başlamıştık kucakta artık daha sık oturtabileceğimizi söyledi.
4 ay aşıları ve rotavirüsün 2.dozunu olduk 1-1.5 gün ateş ve huzursuzlukla geçti ilk dozlarda hiç bir şey olmamıştı.
Demir ilacı verdi ben yarın başlayacağım aşıların etkisinin geçmesini bekledim yeni bir şeye başlamak için.
Süt işi canımı sıktı şimdi her emzirirken geriliyorum acaba yetecek mi diye.. Yani ilk zamanlar tişörtlerim ıslanırdı sütten şimdi bebeğimi doyuramıyorum 😞 bu nasıl bi dengesizlik.. hem regl oldum hem diyet uyguluyorum süt arttırmak için ne yapabilirim..

Pazartesi 4 ay kontrolümüz vardı 300gr kadar aldık doktorumuz az buldu zaten bebek gündüz emmelerinde söyleniyordu doktorumuz sütü artırmak için ilaç verdi bi bakalım bu ayda hemen mamaya geçelim demek istemiyorum dedi. Ek gıdaya da alerjiden dolayı 6. Ay sonunda başlayacağız.
Geçen aydan itibaren destekli oturtmaya başlamıştık kucakta artık daha sık oturtabileceğimizi söyledi.
4 ay aşıları ve rotavirüsün 2.dozunu olduk 1-1.5 gün ateş ve huzursuzlukla geçti ilk dozlarda hiç bir şey olmamıştı.
Demir ilacı verdi ben yarın başlayacağım aşıların etkisinin geçmesini bekledim yeni bir şeye başlamak için.
Süt işi canımı sıktı şimdi her emzirirken geriliyorum acaba yetecek mi diye.. Yani ilk zamanlar tişörtlerim ıslanırdı sütten şimdi bebeğimi doyuramıyorum 😞 bu nasıl bi dengesizlik.. hem regl oldum hem diyet uyguluyorum süt arttırmak için ne yapabilirim..
Benim de korkum bu süt azalacak mı diye 🤦‍♀️ben de solgarın vitaminini aldım yolda henüz gelmedi fayda ederse haber veririm çünkü diyet ile süt işi cidden zor oluyor Rabbim yardımcımız olsun, rota ikinci dozu beni korkutuyor zaten ishal azalmadı iyice mi kötü yapar diye

Sünneti nasıl yaptıracaksanız genel anestezi mi yapıyorlar bende bebekken yaptırmayı çok istedim de bi türlü kalkışamadım o işe
Bizde 40 cikmadan yaptıracaktik deprem oldu hic doktoru arayıp gidemedim moral bozukluğundan, şimdi biraz narkoz verecek cerrahi yöntemle olacak, pazartesi kontrole götürmüştük narkoz vermeyebilirim dedi ama bakınca çok hareketli cok az veririz dedi. Pipide biraz darlik var o yüzden yaptıralım dedik.

Tavuk tarhana, hem de 10 günlükken. Ben kovardım heralde. Bebe bisküvi gibi şeyler önerilmiyor. Ama veren veriyor işte. Eşimin kuzenleri de ek gıda diye marketteki hazır muzlu puding i yediriyor 🤣 sağlıklılar da. Bana da sakınan göze çöp batarmış bak hasta oldu geçmiş olsun diyorlar 😅Mama da olsa anne sütü de olsa 3.ay yine de çok erken. 4.5 aylık başlamış oldum, onu da 1 çay kaşığı kadar elma suyu. 3 gün sonra yoğurt yine 1 çay kaşığı vereceğim. Bunu da eşimin ailesine cevresine söylemiyorum. Ek gıda başladık diyince senin kv gibi yemek suyundan vermeye çalışırlar 🥴Tuvalete gitsem yalnız bıraktım diye aklım kalıyor. O yüzden sık gitmiyorum. Senin aile apart olduğu için daha zor. Allah sabrını arttırsın.
Bende 3.5 aylıkken 3 gün kuralına uyarak başladım önce yoğurt sonra sebze ile mesela patates hiçbir şekilde yemiyor çay kaşığı ile tükürüyor havuç ile denedim havucu yedi onu çıkardı mesela böyle böyle alışacaklar gibi bende çok sakınıyordum her şeyde olmuyor sen ne kadar ilk kez anne olsanda sana anne gözü ile bakılmıyor ben çok çektim kocam lafını diyince de saygısız olduk ettik şimdi torunlarını kurbandan kurbana görecekler hoş iki eltimde hamile aralıkta onlarında doğum ama bende gelip kalamaz son yaptığı şeylerden dolayı 😅

Bencede yani minicik bebek onu yese ne yemese ne zaten doymayacak benim ikinci bebek ek gida kismi aslında en zorlu kisim. Emzirmek güzel ek gıda bana cok stresli geliyor oğlum yemezdi ağlardım. İnşallah bunda kolaylıkla yer. Kendim evde peynir yapardım, neler neler yedirdim . Yer elmasi, enginar, kırmızı pancar simdi hiçbir sey yok kocaman oldu sağlıklı bişeyi sevmez😂😂
Öyle deme ben onu diyince bebek bu canı çeker şeyi şişer anlamazsın iyi anne değilsin diye ağzıma sıçmışlardı sonra kabız oldu benim haberim yokken sinemaki vermeleri patlak vermeye sebep olmuştu bir biberon hoş doktorda bağırınca gelmemişlerdi bir süre ama bebeğe mama da iyi gelmeyince mecbur erkenden tadımlara başladık bakalım inşallah düzelir de bu durumdan kurtuluruz 😅 böyle biz çocuk büyüttük siz anlamazsınız yeni nesil bilmez diyenler gelmemeli bence hiçbir yere 😅 bak oğluma ne güzel büyüttüm diyince ben şey diyorum bebeğe en iyi annesi bakar belli bir yaştan sonra evlenince de en iyi karısı bakar yani kimene diyorum kızıyorlar 😅

Kizlar cevremde bazi kisiler mamayla besliyosun artik cay kasigiyla mama snrasi su versen iyi olur diyolar, siz ne diyosunuz? Doktorum su vs hic bahsetmedi. Ek gida icin de 5 ayi doldurduktan snra dedi.
Banada aynı şeyi diyorlardı sonra su vermeye başladım sadece mama ile besleniyor diye doktor 5. Aya kadar su verme alerji yapmış demişti şimdi ek gıdaya tadımlara başlayınca vermeye başladık ama hiçbir şekilde içmiyor bu bebek sularından deneyeceğim bir de

Bizde 40 cikmadan yaptıracaktik deprem oldu hic doktoru arayıp gidemedim moral bozukluğundan, şimdi biraz narkoz verecek cerrahi yöntemle olacak, pazartesi kontrole götürmüştük narkoz vermeyebilirim dedi ama bakınca çok hareketli cok az veririz dedi. Pipide biraz darlik var o yüzden yaptıralım dedik.
20 günlükken yaptırdım sadece iğne ile uyuşturdular bizimde pipide yapışıklık vardı

Hangi doktora gidiyorsunuz, bizim normalde takipli doktoru finikede ama kakada kan gördüğümüz hafta yoktu öyle olunca bu tahlil işlerini kumlucada yaptırdık yarın normalde ona randevumuz vardı bugün tahlil sonucu vereceğiz diye giriş açmışlar önceden randevum olup burdan giriş açılınca finikede olan iptal olmuş ve 15 gün randevu alamıyorum 🤦‍♀️öyle sinirim bozuldu ki, buradaki doktor 1 haftadır süt ürünleri kestiği halde azalma yoksa çoklu besin alerjisi olabilir demiş
Randevusuz gitseniz almaz mı acaba .burda ki doktorda hep dolu oluyo rica edip sıra alıyoruz .bizde Nusrete gidiyoruz ama dem rede olunca git gel zor oluyo burdaki hastaneye gittik .sadece rota ya da adenovirüs var mı diye bakmış tahlilde onlar çıkmadı.bizim virüs muhtemelen .çok farklı bişey yemedim ki.sizin doğuştan beri değil demi ishal.sonradan mı alerji oldu o da garip .

Bende medicanada İbrahim Sinan buğur a götürüyorum. O olmazsa ayni hastanede Ali Şimşek var ona gidiyoruz. İkiside iyi hala tam karar veremedim😂
Ha-ri Ha-ri solgarin vitaminin ismi ne? Emzirme.icin mi?
Bunu aldım yorumlarda fayda gören çokmuş bakalım nasıl olur birde diyet yapınca takviye birşey olmazsa olmayacak gibi benim

Eklentiler

• Screenshot_20230510_191431_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20230510_191431_trendyol.com.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 26
Randevusuz gitseniz almaz mı acaba .burda ki doktorda hep dolu oluyo rica edip sıra alıyoruz .bizde Nusrete gidiyoruz ama dem rede olunca git gel zor oluyo burdaki hastaneye gittik .sadece rota ya da adenovirüs var mı diye bakmış tahlilde onlar çıkmadı.bizim virüs muhtemelen .çok farklı bişey yemedim ki.sizin doğuştan beri değil demi ishal.sonradan mı alerji oldu o da garip .
Alerji kendini daha çok 3 ay sonrası daha çok belli ediyormuş, yok doğuştan böyle değildi ilk antibiyotik yüzünden böyle sandık geçmedi ve kan geldi öyle anlaşıldı yani öyle diye düşünülüyor şimdilik, yarın bi gidip soracağız inşallah orada bari sıra açarlar ya, neden sadece onlara bakmışlar acaba

Bencede yani minicik bebek onu yese ne yemese ne zaten doymayacak benim ikinci bebek ek gida kismi aslında en zorlu kisim. Emzirmek güzel ek gıda bana cok stresli geliyor oğlum yemezdi ağlardım. İnşallah bunda kolaylıkla yer. Kendim evde peynir yapardım, neler neler yedirdim . Yer elmasi, enginar, kırmızı pancar simdi hiçbir sey yok kocaman oldu sağlıklı bişeyi sevmez😂😂
İnşallah bu defa bebeğin iştahla ister
İkiniyordu iki gün ve biraz mukus fazlaydı sıvıyı kakasi, ama şimdi normal yine ikiniyor ama normal pütürlü yapıyor.takip mi edeyim ne yapayim. Mesela dun akşam yoğurt yedim ama bişey olmadi . Ekstra degisjk bişeyde yemedim daha önce yediklerimdi
Bir kere göedğm bezde. Dr gördü çatlak varmış, 2 krem karıştırıp sürüyorum. Zaten antibiyotikten dolayı ishal. Yaparken zorlanmıyor şimdilik. Bi daha kan gelmedi. Çatlaktan dolayı ıkınıp kaka yaparken zorlanır ağrısı olur dedi.
Bende 3.5 aylıkken 3 gün kuralına uyarak başladım önce yoğurt sonra sebze ile mesela patates hiçbir şekilde yemiyor çay kaşığı ile tükürüyor havuç ile denedim havucu yedi onu çıkardı mesela böyle böyle alışacaklar gibi bende çok sakınıyordum her şeyde olmuyor sen ne kadar ilk kez anne olsanda sana anne gözü ile bakılmıyor ben çok çektim kocam lafını diyince de saygısız olduk ettik şimdi torunlarını kurbandan kurbana görecekler hoş iki eltimde hamile aralıkta onlarında doğum ama bende gelip kalamaz son yaptığı şeylerden dolayı 😅
Kurtulmuşsun, eltiler senden sonra gaza gelmiş olabilirler mi 🤣 Büyüklerden beklenen yardım başka. Eve yardım etsin. Yemek yapsın, süpürsün, silsin, tuvalet yıkasın vs.. İhtiyaç olan şey bebek haricinde diğer işler. Onu da ilk zamanlarda yapsalar yeterdi. İşlerine gelmiyor sanırım. Bebem anakucağında kendi oynarken ben artık işimi rahatça yapıyorum. Ona da gerek yok artık şükür. Yoğurt ve sebze ile başlamak daha iyiymiş. Ben de yavaş yavaş geçiş yapacağım. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

Alerji kendini daha çok 3 ay sonrası daha çok belli ediyormuş, yok doğuştan böyle değildi ilk antibiyotik yüzünden böyle sandık geçmedi ve kan geldi öyle anlaşıldı yani öyle diye düşünülüyor şimdilik, yarın bi gidip soracağız inşallah orada bari sıra açarlar ya, neden sadece onlara bakmışlar acaba
Alırlar inş almazsa doktora da bi rica et olmadı bazen doktor deyince veriyorlar .alerji hiç bişey demedi bize virüs düşündü direk.haftaya kadar geçer inş geçmezse bi de nusrete geliriz mecbur artık.ama gerçekten sürekli alt değiştir bi de kıyafete çıkıyo onu da geçtim besleniyor mu stresi kolay değil iyileşsinler inş bir an önce

Merhaba, inek sütü proteini alerjisi mi var sizde de? Diyet zor oluyor mu:KK43:

X