2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
O kadar fazla şeyi mi yasakladı ben daha süt ürünleri ve yumurta ile başladım 2 gün olacak henüz bir gelişme yok inşallah bizimki de geçer ama süre için henüz bişey demedi, ishali günde kaç kez yapıyordu
Neye alerjisi var bu şekilde bulabiliriz dedi 7-8 defa yapıyordu

Benim Gül gibi uyuyan bebişim uyumuyor normalde sabah 7de kalkıyordu 8.30da emzirip yatağına koyuyordum uyuyordu,simdi uyumuyor uykuyla geçincede 30,dk uyuyor 2saat uyurdu ay çok zorlanıyorum boyle geçiyordu uyanınca 1.5-2 saat uyanık kalip yatiriyordum 2saat en fazla uyuyordu simdi yok uyumuyor uykusu olup uyuyamiyor
4.ay uyku regülasyonu ayı :KK43:

Ölçü olarak ne veriyordun. Oğlum hasta olmsti cay kaşığı cok az etki etti. Doktor 8 saate bir 1 tatli kaşığı dedi. Senin bebişinde kilosu çoktu ona göre etkisi azdır çay kaşığıyla veriyorsun
1 çay kaşığı ama ben ateş düşmeyince tatlı kaşığı ile verdim yine düşmedi.
Aaa size de geçmiş olsun. Ates düşürücü miktarı az geliyor olabilir mi canım ya benimki 5.5 kilo 1 cay kasıgı dedi doktor
7.7 kilo 1 çay kaşığı ama ara sıra tatlı kaşığı verdim fayda etmedi. Az önce acilden geldik. Düşmeyince götürdüm. Serum taktılar, kan aldılar. Şimdi terliyor daha iyi. Ama 2 gündür emmek istemiyor alıp bırakıyordu. Crp 30. Yani kanda enfeksiyon varmış. Aşıya bağlı değil mi ateş dedim. Hayır enfeksiyon yüksek çıkmış dedi antibiyotik yazdı. Ateş düşürücüyü de 3 saatte bir dönüşümlü ver dedi. Ben yine de cocuk dr umuza pazartesi sorarak başlayayım diye vermeyeceğim.

7.7 kilo 1 çay kaşığı ama ara sıra tatlı kaşığı verdim fayda etmedi. Az önce acilden geldik. Düşmeyince götürdüm. Serum taktılar, kan aldılar. Şimdi terliyor daha iyi. Ama 2 gündür emmek istemiyor alıp bırakıyordu. Crp 30. Yani kanda enfeksiyon varmış. Aşıya bağlı değil mi ateş dedim. Hayır enfeksiyon yüksek çıkmış dedi antibiyotik yazdı. Ateş düşürücüyü de 3 saatte bir dönüşümlü ver dedi. Ben yine de cocuk dr umuza pazartesi sorarak başlayayım diye vermeyeceğim.
Oyy kıyamam geçmiş olsun canım noldu bebişlerimize böyle cogunlugumuz hasta antibiyotikli 🤦🏽‍♀️

Geçmiş olsun canım burnu tıkalı mı ciğerlerine de baktılar dimi. Sen bilirsin ama pazartesiye kadar bekleme ver bence Allah korusun daha kötü olmasın bir günde bile toparlamaya başlar ilaçla

Geçmiş olsun canım burnu tıkalı mı ciğerlerine de baktılar dimi. Sen bilirsin ama pazartesiye kadar bekleme ver bence Allah korusun daha kötü olmasın bir günde bile toparlamaya başlar ilaçla
Teşekkür ederim. Burnu tıkalı değil. Çok ağlayınca burnu akıyor kuruyor. Görüyorum o zaman serum ile çekiyorum şükür akıntısı yok. Bu gece emdi ateş durdu. 5 saat kesintisiz uyudu. Toparlıyor. İnşallah ateş devam etmez ise vermeyeceğim.

Geçmiş olsun zaten yanlış bilmiyorsam aşı ateşi bu kadar yükselmiyor

Teşekkür ederim. Burnu tıkalı değil. Çok ağlayınca burnu akıyor kuruyor. Görüyorum o zaman serum ile çekiyorum şükür akıntısı yok. Bu gece emdi ateş durdu. 5 saat kesintisiz uyudu. Toparlıyor. İnşallah ateş devam etmez ise vermeyeceğim.
Çabuk iyileşirler inşallah 🙏

Uzun zamandır foruma giremedim, herkes iyidir umarım 🙏🏻 4 aylık olduk ama her ay farklı zorlu bir parkur....

Bizim kaka yapamama problemimiz vardı. 3.5 aylıkken doktor duphalac başlattı. Bu sefer yapamayınca daha da zorlanıyor, mecbur fitil... Şurubu 1 ay kullanacağız yaklaşık 2 hafta daha. Ama bu aralar şurubu verirken çok genzine gidiyor vermek istemiyorum. Kayısı yedim sütümden geçer belki diye bana mısın demiyor... Bizim gibi böyle bir sorun yaşayan var mı acaba? Doktor alerjik kabızlığa bağladı şuan diyet yapmana gerek yok dedi ama ilaca başladığımızdan beri de balgamlı kaka yapıyoruz. Ne yapacağımı şaştım kaldim. Makatta çatlak yok, genişliğine gayet iyi dedi.. bizim kız alttan gaz çıkarırken bile korkuyor ve kakasını tuttuğunu bariz görüyorum ne yazık ki.
Geçmiş olsun canım benim oğlan da 3 günde yapmaya başladı kakayı epey de rahatsız oluyor 3. Gün özellikle doktor kontrolünde soracağım ama belki normali öyledir kayınvalidem süt yarıyor çok kaka yapmayınca diyor ama pek de inanasım gelmedi açıkçası

Geçmiş olsun 😔

Nasıl öyle denk gelmiş yaa 🥺benim çocuk 2 aydır antibiyotik yüzünden ishal diye doktor doktor gezip alerji çıkması gibi, şimdi nasıl biraz olsun rahatlamadı mı senin de ömründen ömür gitmiştir ateş takibi gerçekten çok yıpratıcı 2.ay aşılarında bitmiştim şimdi yine aşı dönemi geldi

Nasıl öyle denk gelmiş yaa 🥺benim çocuk 2 aydır antibiyotik yüzünden ishal diye doktor doktor gezip alerji çıkması gibi, şimdi nasıl biraz olsun rahatlamadı mı senin de ömründen ömür gitmiştir ateş takibi gerçekten çok yıpratıcı 2.ay aşılarında bitmiştim şimdi yine aşı dönemi geldi
Kaka testini vermiştim onda bişe çıkmadı. Serum boyunca kolumda uyudu 25 dk. Eve geldik terledi, sonra oynadık, ateş gitti kendine geldi. Uyumak isteyene kadar zorlamadım. Sonra 5 saat kesintisiz uyudu, emzirdim üzerine 5 saat daha kesintisiz uyudu. Bu bir ilk 😅 İshal vardı zaten diye antibiyotik vermek istemiyorum. Dönüşümlü kullan 3 saatte bir dediği ateş düşürücüleri de vermedim. Sadece huzursuzluk var. Takipteyim. 37.5 görürsem başlayacağım. Şimdilik iyiyiz şükür. En azından derdi belli çaresi var. Senin işin daha zor neye alerjisi var belli değil. Allah yardımcınız olsun.

Eklentiler

• IMG_9828.png
    IMG_9828.png
    526,5 KB · Görüntüleme: 34
Kaka testini vermiştim onda bişe çıkmadı. Serum boyunca kolumda uyudu 25 dk. Eve geldik terledi, sonra oynadık, ateş gitti kendine geldi. Uyumak isteyene kadar zorlamadım. Sonra 5 saat kesintisiz uyudu, emzirdim üzerine 5 saat daha kesintisiz uyudu. Bu bir ilk 😅 İshal vardı zaten diye antibiyotik vermek istemiyorum. Dönüşümlü kullan 3 saatte bir dediği ateş düşürücüleri de vermedim. Sadece huzursuzluk var. Takipteyim. 37.5 görürsem başlayacağım. Şimdilik iyiyiz şükür. En azından derdi belli çaresi var. Senin işin daha zor neye alerjisi var belli değil. Allah yardımcınız olsun.
Valla hepimizin yardımcısı olsun gerçekten konu çocuk sağlığı olunca zormuş, ah kuzum benim yorgun düşünce ne yapsın uyumuştur, inşallah antibiyotik kullanmana gerek olmadan biter süreç çünkü ishal işi çok zor ya ben dört gözle bitmesini bekliyorum resmen. O değil rota nın 2. Doz zamanı geldi ishal varken yapılmaz galiba o arasını açılabilir mu acaba

Valla hepimizin yardımcısı olsun gerçekten konu çocuk sağlığı olunca zormuş, ah kuzum benim yorgun düşünce ne yapsın uyumuştur, inşallah antibiyotik kullanmana gerek olmadan biter süreç çünkü ishal işi çok zor ya ben dört gözle bitmesini bekliyorum resmen. O değil rota nın 2. Doz zamanı geldi ishal varken yapılmaz galiba o arasını açılabilir mu acaba
Bizim Rota 3 ve 5. Diğer aşılarla etkilenmesin diye öyle vermişti dr. Sağlık ocağını belki 1 hafta ertelersin. Çok ağır olmasın. Ama cocuk dr u bir arkadaşa sorduk aşı 38 üstü ateş yapmaz demiş. Bizimki enfeksiyon kaynaklı. Belki senin aşılarla ilgili sıkıntı olmaz. 6. Ay aşılar bitince daha rahat hissedeceğiz inşallah🌸

Kızlar selam. 2 sorum var
1- işe başlayabilirim bebişe bir öğünde kaç ml süt vermemiz gerek? Bebeğim 3 ay 19 günlük ve 7.5 kg civarı.
2-biz silikon uç kullanıyoruz halen. Bıraktırmayı denedim. Keserek küçültme yönetimi ile bırakamadık. Neyse bir süredir silikon ucu da reddediyor. Göğsümü zaten almıyor. Çok zorlanıyorum. Çok acıkınca bile kıyameti kopararak emiyor. Çok aç değilse de etrafa bakınıcam diye emmiyor. Karnının doyduğunu düşünmüyorum emme süresi aşırı kısaldı. Zorlayınca da dövmüşüm gibi canı acıyormuş gibi ağlıyor. Napacağım ben? Artık düşünemiyorum
Ayyyy bide açıklığında emmm emmeeee diye ağlıyor artık tesadüf mü bilmiyorum😁

X