2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kabızlık yok günde 5-6 kez kakalı bez var ama süt ürünlerini kesmeden önce sanki çok ıkınıyordu gibi geliyor bana
Süt ürünlerini keseli ne kadar oldu bezde azalma olmaya başlamadı mı, bizim ilk teste çıkan amip doğrulamada negatif geldi yani kesin bizim de alerji bugün yine kakada kan gördüm öncekilerden fazla üstelik ishal de aynı devam ediyor bakalım tam düzenli yapacağım diyeti inşallah fayda eder

Hiç endişe etmeyin benim bebeğim de aynıydı. 2. Ay takibinde 7 buçuk kiloydu bizimde baş çevremiz büyük şuan oğlum 4 aylık olmak üzere 15-20 gündür ellerinden tutuyorum çok güzel kalkıyor biz de kalkamıyorduk o zamanlarda her çocuk farklıdır tabiki ama endişe etmek için çok erken

Aslında 1.5 aydır uğraşıyoruz doktorumuz diyeti tekrar açalım falan dedi olmadı e birde insan fark etmeden dışarıdan falan yiyince de kan olduğunu gördüm dışardan yemeyi de kestim pazar gününden beri şükür kan yok. Bizim kakalı bez sayısı 1-2 azalmıştır öyle çok bi değişiklik olmadı. Bir de sabahki sarıysa akşama doğru yeşile dönüyor onu da anlamadım benim yediklerimle mi alakalı acaba doktora kaka sayısını sorduğumda 4-5 günde bir yapması normal diyo dedim hocam biz günde 4-5 yapıyoruz o da normal dedi bu kontrolde tekrar soracağım
Bir de bu ay aldığı kilo az gibi geldi bana kıyafetlerle 400gr fark var sizin kilo alımınız nasıl..

Bu arada inşallah hepsi düzelir inşallah fayda eder yaptıklarımız

Benim oğlumda hep fazka kaka yapiyor doktor kaka sayisi azalar dedi ama yapıyor,kan yok bizde kakası cok birde yeşil oluyor bazen,bazen sarı oluyor doktor yeşil kaka sorun değil demişti. Ben netten bakmıştım, ön sütü cok aldığı icin yaziyor, nette takip ettiğim doktorda aynı seyi demis daha kısa aralilalrla emzirince olur diyor ama çokta kısa zamanda da emziriyorm 2-3 saat arayla

Bizim en başından beri ara ara yeşil kaka olurdu mukus da olurdu ama daha normal seviyede kakası da ya günde 2 yada 2 günde bir sağlam tek olurdu ne zaman 2.ay hasta oldu antibiyotik aldı oymuş 7 bazen 8 bez oluyor hadi antibiyotik yüzünden dedik bu günlere geldik son 1 haftadır yeşillik işi ciddi arttı renk olarak ve 4 kan görüşüm de bu son hafta oldu mukus da aşırı arttı, kakada lökosit var diye antibiyotik başlattılar ama alerjide de kakada lökosit olurmuş kesin yine boşuna antibiyotik kullanıyoruz ben bilinçli 2 gündür herşeyi kestim süt ile ilgili yumurta da şüphe ettirdi perşembe 4. Ay kontrolü var haftaya o zamana kadar onu da kestim ama gerçekten zor ekmek bile olmaz deniyor fırından. İnşallah bir an önce toparlar şu kuzular, ilk iki ay 1 kilo üstünde aldı 3. Ay bu olaylar oldu 400 gr aldı ama o ay bir ayda 52 cm den 59,5 oldu boyu bakalım asıl bu ay kaç aldı belli olacak bi 500 aldı gibi ama evde anladığımız

Nerde yaşıyorsunuz evin sıcaklığı kac poposuna su gelir diye biliyorum

Kızlar selam, bebeğimin kuyruk sokumunda doğduğundan beri böyle bir çizgi vardı bugün bezini değiştirirken alt kısmın kanadigini farkettim. Başına böyle bir durum gelen var mı

Eklentiler

• IMG_20230504_151055.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 121
Merhablar gecmis olsn benim kiz dq haftada bir yapiyor doktor normal dedi sixin ilaca baslamadan once haftada kac yapiyordu

Kızlar selam, bebeğimin kuyruk sokumunda doğduğundan beri böyle bir çizgi vardı bugün bezini değiştirirken alt kısmın kanadigini farkettim. Başına böyle bir durum gelen var mı
Bizimkinin tam kuyruk sokumunda sakral gamze var ortası delik bak şu şekilde bunun için ultrason çekildik omurilik ile bir bağlantı var mı diye seninki de mi öyle bişey acaba

Eklentiler

• IMG_20230504_152152.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 102
Nasil simdi bebisin atesi?

Kıyamam düştü mü ateşi nasıl

Ahh geçmiş olsun minnoşa inşallah hemen geçer

Geçmiş olsun kaca kadar çıktı ateşi

Ah çok geçmiş olsun şuan nasıl

Çok teşekkür ederim kızlar. Gece 38.3 gördüm ateş düşürücü verdim bi saat sonra falan düşmeye başlamıştı. Ama bugun cok huysuz. Öğlen 2 ye kadar tekrar çıkmadı ama yine çıkmaya başlamıstı 37.4 du tekrar verdim. Doktora getirdim şimdi de kan idrar almayalıö yormayalım dedi takip et ateş düşürücü devam dedi bakalım

Bizimkinin tam kuyruk sokumunda sakral gamze var ortası delik bak şu şekilde bunun için ultrason çekildik omurilik ile bir bağlantı var mı diye seninki de mi öyle bişey acaba
Doğduğunda yogunbakimda kaldığı için önlem amaçlı norolojiye kontrole götürmüştüm, doktor sakral gamzesi var hiç önemli değil demişti. Şimdi tekrar kontrol ettim herhangi bir delik yok sadece iz var, izin de alt kısmı çatlamış ufak bir sızıntı oluyor.

Geçen hafta bizim de 37.8 e çıkmıştı ateş düşürücüyle düşürdüm içim rahat etsin diye doktora götürdüm kendim hastaydım benden mi bulaştı acaba dedim doktor gripte olabilir dişten dolayı da olabilir günde 2 kez 38 üstünü görürsen getir mutlaka demişti

Kizlar kontrolden geldik. 3 ay 12 gunluguz. Dogumunda bu yana 13 cm uzamis. Kilosu iki katini asmis 6,900 olmus. Auda
Ortalama 2 cm uzamis ve 1’er kilo almis.
Rota ve menenjit asilarini oldu bebis.
Asi snrasi calpol verdiniz mi kizlar?
Rota yaptık daha henüz menenjit yaptırmadık.ama diğer aşıları yaptırınca sormuştum calpol vereyim mi diye.ateşi çıkarsa ver demişti.yoksa aşının etkisini azaltıyo direk verme demişti

Bana akıntı olursa mutlaka haber ver demişlerdi sen yine de bir doktora söyle

bizim doktorda yeşil kaka sorun değil dedi ben de sizin gibi okudum nette bi de çok tükürük yutarsa diyordu bu aralar eli hep ağızda salya tükürük dolu belki ondan valla her bez sürpriz 1.5 aydır
Bende 2-3 saatte emziriyorum yoksa bebiş durmaz zaten

Yeşil kakayı hep sordum doktor hiç problem etmedi ben de artık çok takmak istemiyorum ama elimde değil yani iyice kafayı bozdum beziyle yapar yapmaz açıp inceliyorum
Yani umarım kanın sebebini sizde bulursunuz da en azından ona göre tedavi yapılır.. çünkü neden olduğunu bilemeyince insan daha çok geriliyor.. bizim kilo alımı epey az o zaman bakalım ne diyecek doktor.. bi de bu aralar memeyi emerken sonlara doğru söylenmeye başlıyor süt gelmiyor desem kontrol ettim sıkınca geliyor neyse belki tazyikli istiyordur diğer memeye geçireyim diyorum bu sefer de emiyor sonra kucağa alınca kusuyor anlamadım bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…