2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bugün tomografi cekildi bebeğim kafa yapısından dolayi bıngıldak acik ama yan kemikleri birleşti mi diye açık ama eğilim var dedi beyin cerrahı d vit verme 1ay dedi,cocuk doktoruna sordum o da d vit ile alakasi yok ama beyin j cerrahi dediyse bir ay keselim dedi. Baska doktora göstereceğim sonucu inşallah öyle olmaz canim sıkıldı. Biz arkasi cikkin diye sorun yapıyorduk

Bugün tomografi cekildi bebeğim kafa yapısından dolayi bıngıldak acik ama yan kemikleri birleşti mi diye açık ama eğilim var dedi beyin cerrahı d vit verme 1ay dedi,cocuk doktoruna sordum o da d vit ile alakasi yok ama beyin j cerrahi dediyse bir ay keselim dedi. Baska doktora göstereceğim sonucu inşallah öyle olmaz canim sıkıldı. Biz arkasi cikkin diye sorun yapıyorduk
Kuzum icini ferah tut, cok ciddi bir durum olsa zaten ortalik ayaga kalkardi. Surecle duzune girecektir her seyi🙏🏻

Canım biliyorsun alerji düşünmüştüm benim kızda da. Ama makat çatlağı cıktı ve onda da gizli kan pozitif çıktı. Doktor gözle görülen kan varsa gizli kan pozitif cıkar zaten demişti. O çatlak iyileşene kadar benimki de günde 6 7 8 kaka yapıyordu ve cok ıkınarak yapıyordu.

Alerji uzmanı bir doktora gittik. Anaflaksi dermatit astım vb belirtiler yoksa ben takipten yanayım dedi. Ama anladık ki kan makat catlagından oluyormus onu tedavi edince hem kan görmedim hem kakası düzene girdi çok şükür. Poposuna bakıldı mı hiç sizin? Bi de hala cok gaz ya da kala yaparken ıkınıp aglama var mı
Kaka yaparken ağlamıyor genelde kakayı emerken bir anda duruyor hafif bi şekli değişiyor ve gürültülü bir gaz ile yapıyor, poposuna hiç bakmadılar bir aydır antibiyotik yüzündendir takip edelim dediler, biz dayanamayıp tahlil verdik. Kan gözüktüğü günden beri hem mukus arttı hem renk yeşile döndü ama aklımın almadığı amip gözükmesi nasıl bulaşacak ki o kadar dikkat ederken

İnşallah sonuçlar sorunsuz olur ya ikilemde kalmak cidden kötü hele ki konu bebekse, arkası nasıl bir çıkkınlıktaydı ki

Kaka yaparken ağlamıyor genelde kakayı emerken bir anda duruyor hafif bi şekli değişiyor ve gürültülü bir gaz ile yapıyor, poposuna hiç bakmadılar bir aydır antibiyotik yüzündendir takip edelim dediler, biz dayanamayıp tahlil verdik. Kan gözüktüğü günden beri hem mukus arttı hem renk yeşile döndü ama aklımın almadığı amip gözükmesi nasıl bulaşacak ki o kadar dikkat ederken
Mukus cok önemli değil demişti alerji doktoru. İste canım o gurultulu ıkınmalı kaka çatlak yapıyormus. Bir bakılsın inşallah çatlak cıkar diyorum cunku alerji cok daha zor bir süreç.

Bildiğim kadarıyla sadece anne sütü veriyorsun. Amip oldugunu duşünmüyorum tekrar bakılsın. Mikroskobi yanlış bakılmıs olabilir.

Kuzum icini ferah tut, cok ciddi bir durum olsa zaten ortalik ayaga kalkardi. Surecle duzune girecektir her seyi🙏🏻
Başka doktora da göstereceğim, aslında sonuca bakarken acik dedi gelin sizde bakin dedi bakarken bakarken sanki eğilim var kapanmaya dedi ay inşallah yapisaldir.1 ay sonraya çağırdı
İnşallah sonuçlar sorunsuz olur ya ikilemde kalmak cidden kötü hele ki konu bebekse, arkası nasıl bir çıkkınlıktaydı ki

bombeliydi cok, bize ebe dedi arkası çok çıkık diye ama yattikca daha düzelmişti, 3aylik kontrolde doktora sorduk oda arkadasi normal ama biraz üstü arkaya dogru büyüyor dedi.

Eklentiler

• IMG_20230501_155044.jpg
    IMG_20230501_155044.jpg
    278,3 KB · Görüntüleme: 80
Başka doktora da göstereceğim, aslında sonuca bakarken acik dedi gelin sizde bakin dedi bakarken bakarken sanki eğilim var kapanmaya dedi ay inşallah yapisaldir.1 ay sonraya çağırdı

bombeliydi cok, bize ebe dedi arkası çok çıkık diye ama yattikca daha düzelmişti, 3aylik kontrolde doktora sorduk oda arkadasi normal ama biraz üstü arkaya dogru büyüyor dedi.
Alla alla canım aslında normal gibi görünüyor ama takip ettirin tabi şüphe kalmasın. Bi de benim kız da duz tutamıyodu kafasını hep dönüyodu saga ya da sola. Düz kafa yastıgı tavsiye ettiler onu kullanmaya baslayınca artık duz duruyor

Bebeğimin yüzünde sivilce çıktı çok yaladık yuttuk sanırım 😅 nasıl geçer bilgisi olan var mı ? Rota aşısı yaptırmadım bu arada ben ani bir karar değişikliği ile eşimin de ısrarı ile vazgeçtik pek de güvenmiyorum zaten aşı olayına meningokok çok fazla görülmüyor diye biliyorum onu da yaptırmam sanırım yaptırırsam da 9 ay civarı yaptırırm
Bizimde olmustu canim opmeyin dedi doktor sadece 🤭 yanak opturmedim geçti cnm

Benimki de gürültülü gazla yapiyor canim o bebeklerin normalleri sanirim

Hanımlar selam nasılsınız. Epeydir giremedim haberleriniz iyidir inşallah.
Biz 4 aylık olacağız ama huy aynı huy gündüz kısa uykular ve sürekli kucak istemesi ve aglakligi devam.
Sizlerde durumlar nasil
3ay 1 haftalık ama aynen hala devam. Bu ara gece de cok sık uyanıyor yenidoğan gibi

Hanımlar selam nasılsınız. Epeydir giremedim haberleriniz iyidir inşallah.
Biz 4 aylık olacağız ama huy aynı huy gündüz kısa uykular ve sürekli kucak istemesi ve aglakligi devam.
Sizlerde durumlar nasil
3 ay 13 günlüğüz aynı şekilde. eskisi gibi memeyi uzun süre emmiyor birden çekilip benle sohbet ediyor bazen de anlamsız anlamsız yüzüme bakıyo 😂🥰 ve bi kaç gündür geceleri çok uyanıyo hele geçen gece saatte bir uyandı galiba doymuyo dedim mama yaptım yemedi

Merhaba arkadaşlar tecrübem olmadığı için sizinle paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim 24 gün önce korunmalı ilişkim oldu boşalma asla olmadı ama zevk suyunun kondomdan sızma ihtimali olabilir reglim düzenli değildir normalde ama bu ay panik yaptım zevk suyundan dolayı 2 günde bir 5 kaset test yaptım negatifti dünden önceki gün de erken gebelik testi yaptım negatif sizce olsaydı çıkar mıydı bu zamana silik çizgi bile yok reglmin gecikmesinin 12.günü

Mukus cok önemli değil demişti alerji doktoru. İste canım o gurultulu ıkınmalı kaka çatlak yapıyormus. Bir bakılsın inşallah çatlak cıkar diyorum cunku alerji cok daha zor bir süreç.

Bildiğim kadarıyla sadece anne sütü veriyorsun. Amip oldugunu duşünmüyorum tekrar bakılsın. Mikroskobi yanlış bakılmıs olabilir.
Evet sadece anne sütü acaba dedim banyodan mı oldu

X