2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sağlık ocağı boy iyi uzamış yeter onun için dedi ama 4700 3 aylık bebek mi olur diyor her gören iyi bir sağım makinası akmam lazım bu makina 20 ml zorla sagiyor sonrası da emiyor yutkunuyor çocuk diğer kızım da iştahsızdi
Ben ilk oglumda lansinoh elektrikli sağım makinası ikilj olandan almistim onu kullanıyorum isime yariyor baya

Sağlık ocağı boy iyi uzamış yeter onun için dedi ama 4700 3 aylık bebek mi olur diyor her gören iyi bir sağım makinası akmam lazım bu makina 20 ml zorla sagiyor sonrası da emiyor yutkunuyor çocuk diğer kızım da iştahsızdi
Canim hastane sut sagim makineleri var, onlar cok kuvvetli ancak alinacak turden paralar diil, kiralaniyor. Bir ay dene istersen sag, depola.
Bir de mama destegi deneyebilirsiniz, az az.
Yani uykusundansorun yoksa karni doyuyordur bence ama uykusunu da goz onunde bulundurun, degerlendirin, gerekirse mama da alsin kuzucuk.

Ben yürüyüşlere başladım oğlumun uyku zamanını kolluyorum uyuyacağı zaman arabaya koyup durmadan sürünce 2 saat rahat uyuyor. Durmam gerekince de olduğum yerde arabayı ileri geri yapıyorum uyanmıyor.
Deneyeyim uyandırmadan koyabilirsem belki işe yarar 😊 kucağımda uyurken top patlasa umursamaz ama bi yere koyduğumda çıt çıksa ayılıyor

Deneyeyim uyandırmadan koyabilirsem belki işe yarar 😊 kucağımda uyurken top patlasa umursamaz ama bi yere koyduğumda çıt çıksa ayılıyor
Benim oğlumda aynı , evde ne kadar uykusu olursa olsun, ne kadar derin uyursa uyusun kucaktan indirdiğim an gözünü açar. Kucakta hiç sorun yok. Arabasına uyanıkken koyuyorum. Evden çıkma anında bazen mızırdanıyor ama dışarı çıkıp sürdüğüm zaman sakinleşip bir süre sonra uyumaya başlıyor.

Yapcak birsey yok kuzu 3. Ay da dokulmeye başlıyor. Benim ilkinde saçın ayrim yeri baya kellesmisti esim bi doktora git diye telaşlanmisti🤭 ama sonra jiletlemis gibi kısa kısa cikip uzadi tekrar..3 gündür benimde dokulmeye basladi evde her yer sac günlük supurdugum halde
bebiş 3 aylık olunca dökülmeye başladı değil mi? benimde kızım 3.5 aylık oldu ve inanılmaz saçım dökülmeye başladı. dr magnezyum ilacı verdi onu bi deneyeceğim bakalım.

kızlar bir de meningokok aşısı yaptıran var mı ? Dr bu hafta yapalım diye önerdi, kendimde araştırıyorum ama çok karışık. bazısı bu aylarda başlamış bazısı ileriki aylarda.

Hanımlar ben de bebekle araba kulanmaya başladınız mı diye soracağım . Bir kere 1 saatlik mesafeye gittik ama yanında 10 yaşındaki büyük oğlum vardı , trafik olunca uyanmaya başlıyor o zaman emziğini ağzına koyup konuşunca oyalayabildi. Tek bebekle çıkmaya korkuyorum. Sizler tek bebekle araba kullanıyor musunuz?

bebiş 3 aylık olunca dökülmeye başladı değil mi? benimde kızım 3.5 aylık oldu ve inanılmaz saçım dökülmeye başladı. dr magnezyum ilacı verdi onu bi deneyeceğim bakalım.

kızlar bir de meningokok aşısı yaptıran var mı ? Dr bu hafta yapalım diye önerdi, kendimde araştırıyorum ama çok karışık. bazısı bu aylarda başlamış bazısı ileriki aylarda.
Bizim de doktorumuz evde 2 tane okul çağında abi olunca riske atmayalım 3. Ay başlayalım dedi. 1 yaş sonrası doz azaldığı için bazı aileler onu tercih ediyor ancak görülme sıklığı ve olumsuz sonuçları genellikle 0-1 yaş arası oluyormuş. 3. Ay rota ile meningokok yaptıracağız biz de

Canim manuelle 20 çıktıysa elektrikliyle.daha fazla çıkar, bebegin emdiği makinadan çıkandan daha fazladır. Eğer şimdi hemen alamıyorsan haftalık kiralama oluyor medicalcilerde filan var kira dene büyük oğlumda kiralamistim ilk mastit.olunca sonra lansinoh almıştım. Onu kaybettiğim.icin uygun fiyata kiwi marka aldim , güzel sağım yapıyor

bebiş 3 aylık olunca dökülmeye başladı değil mi? benimde kızım 3.5 aylık oldu ve inanılmaz saçım dökülmeye başladı. dr magnezyum ilacı verdi onubi deneyeceğim bakalım.

Ben regenesis aldim, doğumdan sonra doktorum kan hapı vermişti demir sanırım sağlık ocağına yazdracktim ebe ücretsiz olan haptan verdi,onu içeli saçlarım top top dökülüyor. Geri gyno ferro sanol aldım arti regenesis aldim.sizede belki d vit iyi gelebilir. Ben d vit unutuyorum
Canım çok sağol benim de gebelikten kalma regenesis var onu içerim artık,mg ve d vitamini kullanıyorum ama nafile 😓

Bebeğimin yüzünde sivilce çıktı çok yaladık yuttuk sanırım 😅 nasıl geçer bilgisi olan var mı ? Rota aşısı yaptırmadım bu arada ben ani bir karar değişikliği ile eşimin de ısrarı ile vazgeçtik pek de güvenmiyorum zaten aşı olayına meningokok çok fazla görülmüyor diye biliyorum onu da yaptırmam sanırım yaptırırsam da 9 ay civarı yaptırırm

Benimde dökülüyor bana doktor gyno ferro sanol vermsti 2ay kullandim bi tane dokulmedi 3.paketi bebişin aşıya gidince söyledim yazdirmak icin, ebe vegaferon verdi al buda ayni dedi . Ondan sonrasında sacim dökülmeye başladı cok kötü şekilde şimdi gnyo Ferro aldim, regenesis aldim. Bu ay bi kan tahlili verecem. Saçım birde durduk yere arkasi düğüm olmuş. Büyük oğlumda da dökülmüstu ama hiçbir şey icmemistm.ihmal etmiştim o sene hep hastalanıyordum . Bu sefer dikkat edeyim dedm yine döküldü
ben de tahlil yaptırayım o zaman canım çok endişeliyim saçlarım geri gelmezse çok üzülürüm

Yapcak birsey yok kuzu 3. Ay da dokulmeye başlıyor. Benim ilkinde saçın ayrim yeri baya kellesmisti esim bi doktora git diye telaşlanmisti🤭 ama sonra jiletlemis gibi kısa kısa cikip uzadi tekrar..3 gündür benimde dokulmeye basladi evde her yer sac günlük supurdugum halde
bizimde öyle canım saçıma dokunmaya korkuyorum o derece dökülüyor bi çözüm yok mu acaba

ben de tahlil yaptırayım o zaman canım çok endişeliyim saçlarım geri gelmezse çok üzülürüm
Yok gelir merak etme benimde cok döküldü geri geldi. Oğlumda da aynisi oldu ama fark onda kan ilacı kullanmadim bir ay içtim bıraktım . Mesela d vit ic dedielr onu unutuyriuo

:))) Oglak di mi burc?
Evet oğlak burcu 😂

Bugün özel labaratuvar açıkmış sabah kakada kan gördüm ama belli belirsiz incecik hemen aradım şansıma açık olunca gitti sonuçta gizli kan pozitif ve amip ile lökosit gözüktü diyor amip nasıl bulaşır aklım almıyor şuan ama okuduklarımda alerji ile karışıyor da deniyor, bir ayı geçti bir doktor da tahlil istemedi ya biz vermesek daha böyle duracaktık

Evet oğlak burcu 😂

Bugün özel labaratuvar açıkmış sabah kakada kan gördüm ama belli belirsiz incecik hemen aradım şansıma açık olunca gitti sonuçta gizli kan pozitif ve amip ile lökosit gözüktü diyor amip nasıl bulaşır aklım almıyor şuan ama okuduklarımda alerji ile karışıyor da deniyor, bir ayı geçti bir doktor da tahlil istemedi ya biz vermesek daha böyle duracaktık
Canım biliyorsun alerji düşünmüştüm benim kızda da. Ama makat çatlağı cıktı ve onda da gizli kan pozitif çıktı. Doktor gözle görülen kan varsa gizli kan pozitif cıkar zaten demişti. O çatlak iyileşene kadar benimki de günde 6 7 8 kaka yapıyordu ve cok ıkınarak yapıyordu.

Alerji uzmanı bir doktora gittik. Anaflaksi dermatit astım vb belirtiler yoksa ben takipten yanayım dedi. Ama anladık ki kan makat catlagından oluyormus onu tedavi edince hem kan görmedim hem kakası düzene girdi çok şükür. Poposuna bakıldı mı hiç sizin? Bi de hala cok gaz ya da kala yaparken ıkınıp aglama var mı

X