2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canim ilk ay ne kadar almıştı.? Biz daha 3 ay olmadık ama artik daha az alicaklar diye biliyorum . Kv bosver doktor normal diyorsa kilo alımına kafana takma kuzu. Bak benim ilk bebe prematüre dogdu cok zordu simdi abisinin kiyafaetlerini giydiriyorum bunlari 1 yasinda giyiyordu. Sonuc olarak her türlü büyüdük ☺️ Bu guzel günler geri gelmeyecek eger sagliginda problem yoksa doktor da gelisimini normal buluyorsa üzme kendini.
Doktora gidemedik bu sağlık ocağı için kontroldü ilk ay 850 ikinci ay 800 gr aldı bu ay 500 bu ay burnu çok tıkandı adet oldum süt azaldı hepsi bir araya geldi

Benim 6 yasindaki oglumda daha yeni 17 kilo. ben kiloya takilmiyorim kendimde cılız bo cocuktum ama boyu bı türlü yetisemedi akranlarina (prematüre dogmustu)
Belki o da bana cekmistir ben de hep sinifta kisaydim lisedeyken birden boy attim. İns oglumda bi donem de atağa gecer 😬😬
Benim 3200 doğdu ama malesef halen yemek yemeyi işkence olarak görüyor ödül olarak gofret çikolata olunca yiyecekten ödül olmaz diyor o kadar vahim

Kızlar gün geçmiyor ki şuraya bir olay ile gelmeyeyim öz beynim yandı artık 🤦‍♀️malum bizim kız antibiyotik sonrası toparlayamadı hala günde 7 kaka yapıyor ama dolu dolu değil tabi, neyse bugün bizim memlekette olan bir çocuk doktoru çok ilgili diyor çevrem bir de o görsün hem kendi özeli devlet gibi hızlı olmaz dedim ishal için başka bir probiyotik verdi tamam amaa hem çocukta dil bağı var dedi hemde sakral gamze deniyormuş kızımın kuyruk sokumunda bir delik vardı bu benim dikkatimi çekti ama kaç kez doktor baktı bişey olsa der diye düşündüm meğer onun için yüzeysel ultrason çekilmesi lazımmış 🤦‍♀️
Canım sakral gamze ultrason ile bakılıyor ve takip gerekiyor diye biliyorum. Zamanla kapanıyor galiba. Benim iki kızımda da bakilmisti ilk doktorları hep ultrason istedi sorun çıkmadı şükür. Dil bağı hakkinda fikrim yok ama.

Canım ikinci anne oluşum gördüklerimdeb özetle şu noktaya dikkat edin.
Ben hiç yatağıma yanıma yptrmadim bunu yaparsanız ayırmak zor. Benim kızım bizimle aynı odada ama kndi yatağında yattı vakti gelincede çok kolay ayrıldı gitti odasına.
Ama yanında ystiranlar çok büyük zorluk çekti hala anne babayla yatan ilkokula gidenleri duydum. Ben bu konuda çok aceleci değilim yaşına kadar belki bizimle aynı odada ama beşiğinde yatabilir diye düşünüyorum.
Henüz bize ihtiyaçlari var her açıdan. Ama hmn ayırmak isteyenlere de saygım var. Herkes çocuğu için en iyisini yapar elbet 💐
Acikcasi ben bebegim dunyaya geldiginden beri yatagimda yanimda yatiriyorum kiyamadim ayri yatirmaya. Suan sizin yorumunuzu okuyunca acaba beni ne zorluklar bekliyor diye deriin bir nefes aldim suan 😊

Acikcasi ben bebegim dunyaya geldiginden beri yatagimda yanimda yatiriyorum kiyamadim ayri yatirmaya. Suan sizin yorumunuzu okuyunca acaba beni ne zorluklar bekliyor diye deriin bir nefes aldim suan 😊
Gerçekten öyle benim buyuj oğlum bizle hic yatmadi bebekken ama 3yasnds odasını ayirdik sonra 4 5yasinda depremler oldu Tekirdağ daydik yanıma aldim 8 yasina kadr odasında yatsada gece gelip yatıyordu. Bu sene artik kesin olarak almadık ama yanına yatınca zor ayrılıyor orası gerçek ben eeken yatıyorum babasi yok diye gelip yatıyor uyumamasini sağlıyorum yoksa her gece yine benke yatacak.uyumadan odasina gonderiyorum

Ben amazondan 544 tl ye fisher price kelebekler rüyası dönence aldım sifir ürün memnunuz. Önce letgodan baktim sonra dolap uygulamasindan 2. El almaya çalıştım. Birinci satıcı 8 gun oyaladi sonra satisi sebepsiz iptal etti. Ikinci satici gonderdi .Gelen kutu çöpten cıkmış gibiydi oyuncakları cook kirli teslim almadan kuryeye geri verdim. Baktım olmayacak sıfırını aldım. 200 tl fazla verdim kafam rahat. 300tlye var kargo komisyon 350 yi buluyor ama şans işi iyi ürüne denk gelmek. 2.El değil 5.El satıyorlar kim kaç kişiden geçmiş ürünler.
İyi fiyata almissin canim.
Bana whatsapdan videosunu atti urun gerçekten sıfır di bende memnunum.onun bebegi korkmus oyuncaklardan o yuzden kullanamamis.

İlkinde oyle yaptim anasinifina gidiyor halen ayıramadim 😁 saat onda yataginda masalla uyutuyorum bir de yanımızda oluyor 🙈
Simdikini emzirip yatırıyorum bazen sabaha dogru emzirirken uyuyup kaliyoruz ama dikkat edecegim ona da zor oluyor ayirmasi da uyutmasi da. Mesela misafir varken onunla yatmak zorunda kalirdim uyumasi için cogu zaman.
Bir arkadasimin iki cocugu da kendi uyurdu onun tavsiyesiyle dönence aldim ise yariyor gibi onlari izliyor uyurken

Ben yeni gittim canim bebekken vermiyorlarmis serum fizyolojik verdi sadece. Hapşırık akıntı olabilir normal dedi..ates ,solunum sıkıntısı olursa tekrae görüşelim dedi.
Bizim doktor neden verdi ki 🤷🏻‍♀️ ama şurubu içince toparlanmaya başladı. Bebekken vermiyorlarmış diyince bi endişe ettim acaba kullandırmasam mı ki
Maşallah. Aslında ayırt etmesi iyi bir şey. Ama kriteri ne şu anda bilemedim😄😊 bizimki herkese gülümsüyor ileride iyi kötü ayırımını biz öğreticez🙂
Güleryüzlü bir bebiş olacak bence çok güzel 🫠❤️
Oğlumda olmuştu 2aylikken foktot kan idrar, infulenza testlerini yaptı. hafif enfeksiyon çıkmışti bişey vermedi. Ateşi çıkmıştı o zaman 8 saatte bir tatli kaşığı calpol ve serum fizyoloji , bizim ateş vardi ateşi 1 gün sürdü geçti.
Bize testte yapmadı sadece boğazına baktı geniz akıntısı öksürük hapşırık var diye nezle diyip şurup yazdı. Ama ateşimiz yok ondan herhangi bir test yapmamıştır dimi?

Bizim doktor neden verdi ki 🤷🏻‍♀️ ama şurubu içince toparlanmaya başladı. Bebekken vermiyorlarmış diyince bi endişe ettim acaba kullandırmasam mı ki

Güleryüzlü bir bebiş olacak bence çok güzel 🫠❤️

Bize testte yapmadı sadece boğazına baktı geniz akıntısı öksürük hapşırık var diye nezle diyip şurup yazdı. Ama ateşimiz yok ondan herhangi bir test yapmamıştır dimi?
Ne surubu verdi canım? Calpol verdi bize ama atesi olursa kullan dedi atesi yok

X