2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Öyle sakin sakin bir yerini sevmek bile fayda etmiyor öyle deli ağlıyor ki hadi önce kolik diyordum bari koliksen neden ara verip sonra başladın ne güzel geçti demiştim 😅
Hamileyken piknige gitmiştim en az 5 saat orada vakit gecirmisizdir. Bebek vardi 5 saat boyunca sallamislardi. Kendi kendime dedim neden uyumadigi halde surekli salliyorlar basi donmustur bebegin diye ama hic aklima gelmedi demekki o da kolik bebekti etrafimda hic gormedim kolik bebek ins yasamam da . Çok zor kuzum ya ins tez zamanda düzene girersinz 🙏 kolik saatleri dışında nasil kuzu neşeli mi

Kızım nezle oldu kızlar. Doktor şurup yazdı ona başladık. 3 4 saatte bir serum fizyolojik uyguluyoruz. İyileşmesi için bunlarla beraber başka bir şey yapan var mı? Belki konuşulmuştur ama ben denk gelmedim tamamını takip edemiyorum sayfaların 😞

Kızlar bebeğiniz insanları tanımaya ayırt etmeye başladı dimi? Bugün 3.ay kontrolümüzde doktor çok erken diyip durdu ki bizimki çoktan başlamıştı tanımaya 🤣 en erken 4 5 ayda insan seçer sever yada sevmez dedi. Bizimki direkt gösteriyor sevdiğini sevmediğini yada korktuğunu. Çok erken olduğunu sanmıyorum. Öyle bi tavırla söyledi ki bende bu kötü bir şey değil dimi diye sordum korkuttu napayım🤣 yok ama bu bebek seni çok yoracak dedi değişik bi tavırla 😒bırak onu da ben düşüneyim, ben bakıcam sonuçta… gelişimi ve sağlığı yerinde olsun da ❤️ birde erken konuşacak dedi. Baya baya konuşmaya çalışıyor. Ama buda normaldir bence sizde de böyle dimi? Ben doktoru değiştireceğim galiba.
Canim esimin memlekete gittik amcasinin her dedigine gülüyor halası her turlu maskotlugu yapsa da gülmüyor. O an gulmedigi gibi amcasini görünce o birsey demeden gulumsemeye basliyor konussun diye 🤭yani bildigin tanıyor işte.

Çok üzüldüm ya minicik kv sürekli bunun kadar yenidogan var deyip duruyor 😒
Canim ilk ay ne kadar almıştı.? Biz daha 3 ay olmadık ama artik daha az alicaklar diye biliyorum . Kv bosver doktor normal diyorsa kilo alımına kafana takma kuzu. Bak benim ilk bebe prematüre dogdu cok zordu simdi abisinin kiyafaetlerini giydiriyorum bunlari 1 yasinda giyiyordu. Sonuc olarak her türlü büyüdük ☺️ Bu guzel günler geri gelmeyecek eger sagliginda problem yoksa doktor da gelisimini normal buluyorsa üzme kendini.

6 yaşındaki kızım halen 17.5 kg buda öyle olucak sanırım inşallah bunda jirax alır dedik olmadi
Benim 6 yasindaki oglumda daha yeni 17 kilo. ben kiloya takilmiyorim kendimde cılız bo cocuktum ama boyu bı türlü yetisemedi akranlarina (prematüre dogmustu)
Belki o da bana cekmistir ben de hep sinifta kisaydim lisedeyken birden boy attim. İns oglumda bi donem de atağa gecer 😬😬

Kızım nezle oldu kızlar. Doktor şurup yazdı ona başladık. 3 4 saatte bir serum fizyolojik uyguluyoruz. İyileşmesi için bunlarla beraber başka bir şey yapan var mı? Belki konuşulmuştur ama ben denk gelmedim tamamını takip edemiyorum sayfaların 😞
Ben yeni gittim canim bebekken vermiyorlarmis serum fizyolojik verdi sadece. Hapşırık akıntı olabilir normal dedi..ates ,solunum sıkıntısı olursa tekrae görüşelim dedi.

🧿🧿 ayırt ettiğini şurdan anlıyorum mesela amcamı her gördüğünde ağlıyor yüzü düşüyor bir türlü sevemedi🤣. Başka bir örnekte annemi örtüsüz görünce tanıyamadı çok yabancıladı ağladı😞 eşarbını takınca işve cilve başladı bakışlar değişti. Yeni gördüğü insanları da tanımadığını huzursuzluğunu belli ediyor.
Evet canim ayni benimki de bornozluyken saçım da havlu varken garip garip bakti suratima saçlarımı acinca gülümseye basladi 🤭

Kızlar dönence kullanan var mı? Bebeğinizin dikkatini çekiyorsa marka model önerir misiniz
Benimki seviyor canim bakip gülümsüyor izleyerek uyuyor geceleri.
Fisher price sevimli köpekcikler. 2000 tl güncel fiyati ben dolaptan aldim hic kullanilmamis kutusunda 300 tl ye. Dolap be gardropsda var bir sürü oneririm

🧿🧿 ayırt ettiğini şurdan anlıyorum mesela amcamı her gördüğünde ağlıyor yüzü düşüyor bir türlü sevemedi🤣. Başka bir örnekte annemi örtüsüz görünce tanıyamadı çok yabancıladı ağladı😞 eşarbını takınca işve cilve başladı bakışlar değişti. Yeni gördüğü insanları da tanımadığını huzursuzluğunu belli ediyor.
Maşallah. Aslında ayırt etmesi iyi bir şey. Ama kriteri ne şu anda bilemedim😄😊 bizimki herkese gülümsüyor ileride iyi kötü ayırımını biz öğreticez🙂

2000 lira mi? Bakmamıştım hiç fiyatlarına inanılmaz gerçekten... Teşekkürler dolaptan da bakayım artık sıfır birsey alamayacağız bu gidisle
Ben amazondan 544 tl ye fisher price kelebekler rüyası dönence aldım sifir ürün memnunuz. Önce letgodan baktim sonra dolap uygulamasindan 2. El almaya çalıştım. Birinci satıcı 8 gun oyaladi sonra satisi sebepsiz iptal etti. Ikinci satici gonderdi .Gelen kutu çöpten cıkmış gibiydi oyuncakları cook kirli teslim almadan kuryeye geri verdim. Baktım olmayacak sıfırını aldım. 200 tl fazla verdim kafam rahat. 300tlye var kargo komisyon 350 yi buluyor ama şans işi iyi ürüne denk gelmek. 2.El değil 5.El satıyorlar kim kaç kişiden geçmiş ürünler.

Oğlumda olmuştu 2aylikken foktot kan idrar, infulenza testlerini yaptı. hafif enfeksiyon çıkmışti bişey vermedi. Ateşi çıkmıştı o zaman 8 saatte bir tatli kaşığı calpol ve serum fizyoloji , bizim ateş vardi ateşi 1 gün sürdü geçti.

Yok sütüm var o konuda hiç huzursuz ayrılmıyor, aranmıyor sıkıntı uykusu gelince sadece o zaman böyle oluyor
bikaç kere başıma geleni anlatıyım .uyku krizine girdi ağlıyo memeyi verdim almadı .kucakta susar susmuyor.sonra eski yöntem çarşafla sakinleşti azcık memeyi verdim bildiğin açmış.o ağlama krizinde biraz sakinleştirip emebilirse rahatlıyo .hatta ayakta bile emzirmeyi denedim işe yaradı

bikaç kere başıma geleni anlatıyım .uyku krizine girdi ağlıyo memeyi verdim almadı .kucakta susar susmuyor.sonra eski yöntem çarşafla sakinleşti azcık memeyi verdim bildiğin açmış.o ağlama krizinde biraz sakinleştirip emebilirse rahatlıyo .hatta ayakta bile emzirmeyi denedim işe yaradı
Onu da yaptığı oluyor o ağlamayı fark ediyorum hatta emeli 1 saat bile olmamış oluyor ama ciddi ağlıyor emmek de istemiyor sonra o sinir ile uyuyor ama öz 2 dk arkasına içli içli bir ses ile uyanıyor başında bekliyorum zaten emecek diye hemen alıyorum emip uyuyor, bu da ayrı bir huy ne gerek var krize zaten veriyoruz 😂

Sakral gamze için evet söylemeleri gerekirdi ultrasonla bir bakılsın diye, muhtemelen birşey çıkmayacak ama yine de için rahat etsin diye bir baktır canım ,ben de öyle yapicam. Benimkinin de bel kısmı tüylü ama diğeri daha farklı bir kıllanma böyle bir öbek saç gibi uzun kıllar , Google dan bak bir . Bacaklarında güçsüzlük de işte bacaklarini çok hareket ettirmemesi , zayıf hareketler tekmeler atması gibi.
Dil dudak bağını cogu çocuk doktoru anlayamıyormus zaten ,KBB ye göstermek gerekiyormus.bir de sizin ki çok hafifmis , farkedilememesi normal bence .
Allah hepimizin evladına sağlık sıhhat versin inşallah.anne olmak zor ,herşeyden endişeleniyoruz 🥲
Aynı bizimkinin de beli tüylü ama normal bedenindeki tüyden o çukurda da var ama asla o resimlerdeki gibi öbek değil, orada renk değişimi kızarıklık vs yok çukurun içindeki o minik deliğe de bakıyorum sıvı vs gelmiyor, kendime de kızıyorum doktor gördü diye bide etrafta hep olur bu kapanır dediler diye hiç üstünde durmadım durmaya da vaktim olmadı ki kalça sorunu kolik olması derken aklım on parçaya bölündü, yine de erken bilsem kalça için çok iyi bir doktora gitmiştik adam ona da bakardı hemen çoktan öğrenmiş olurduk, neyse geç olsun güç olmasın inşallah sorun olmaz da. Şuan bebekler elle dik tutup yere bastırınca sert tutabiliyor mu bilmiyorum bizimkinde o yok ama sinirliyken çok sağlam tekmeler atıyor oynarken ayaklar halıda hep hareketli öyle zayıf değil şükür.

Onu da yaptığı oluyor o ağlamayı fark ediyorum hatta emeli 1 saat bile olmamış oluyor ama ciddi ağlıyor emmek de istemiyor sonra o sinir ile uyuyor ama öz 2 dk arkasına içli içli bir ses ile uyanıyor başında bekliyorum zaten emecek diye hemen alıyorum emip uyuyor, bu da ayrı bir huy ne gerek var krize zaten veriyoruz 😂
Demi ya sanki memeyi sakınıyoruz krizler sinirler 🤣🤣

Pazartesi günü göz kontrolüne goturudk, damlayla bakalim bi dedi . Goz bebeği 1-2 gun büyük kalir dedi ama bugunde büyük, sanki oğlumda da böyle bişey hatırlıyorum 4 aylıktı ama 3 gün muydu emin olamadım.sizin oldu mu

X