2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ay hadi inşallah 3. Aydan sonra düzene girer diyorlardı girer belki gerçekten sizinkiler gündüzleri 1 saat yatınca mesela deliksiz mi uyuyorlar?
Çok değişiyor bizde 3. 4 gundur gündüz uyumuyordu oyle deliksiz hep bir uyanık gibiydi uyusa bile homurdaniyordu ama bugün gunduz uyudu baktım 2 saati geçmiş uyandırdım uykusunu yarıda kestim diye ağladı mama verdim içti sonra uyutayim diye ağladı tövbe bu kız gündüz uyutayim diye aglamazdı benim kızın huyları çok değişiyor yetişemiyorum bazen

Canim durumunuz ne oldu ishali gectimi bebeğinin
Hala aynı daha doğrusu sulu tam ishal diyemem ama tam eskisi gibi de diyemem kıvamı için, gün içinde ne zaman emerse mutlaka o an biraz yapıyor onun harici yapmıyor ama, huzursuzluk ateş yada renk değişimi yok probiyotik de kullanıyorum ama küçük olunca biraz uzun sürermiş geçmesi etrafımdakiler öyle dedi, işte antibiyotik yararı kadar zararı da var ilk 20 gün içinde olan sütümden az az da olsa dolaba koymuştum koruyuculuk en yüksek ilerde lazım olur diye bugün ondan birini çıkarıp içireceğim bakalım

Ya işte antibiyotigin öyle kötü bir yani var işte emimip sonrasında biraz yapması kötü daha tam iyilesmemis ewt maalesef bebeklerin ishali biraz geç iyileşiyor . Bide bu ay biraz kilo kaybedecek ya da alması gerekenden biraz daha az alacak ama endişe etme iyileştiğinde tekrar kilosunu alır benim kız öyle olduğunda çok üzülmüştüm kilosu düştü diye ama cok sukur sonrasında hızlıca toparladı

Canım benim de kitle var kıpkırmızı 1 hafta antibiyotik kullandım geçmedi bugün tekrar gidicem operasyon nasıldı zor mu kesik nasıl kapanıyor emzirilmiyor mu sağmak mı gerekiyor
Sağarak geçirebiliyorsan geçir canım.tam bayıltmadılar ama hissetmedim de.küçük bi kesik 10 günde falan kabuk tuttu.emzirme verdiği ilaçlara da bağlı.bana o gün değişik bi Ağrı kesici verdiler bi gün hiç emzirmedim dolaptaki sütle idare ettik .bi 10 gün falanda ameliyat olan göğsü sağıp attım sütü.bi gece en fazla yatış veriyo.bebeği idare etcek biri olsun mutlaka çünkü orda bebişle uğraşmak zor oluyo .yine kesin olcak olursan sormak istediğini sorabilirsin canım

Antibiyotik kullanmadın mı peki, ay şükür iyi olmasına sevindim kuzucuğun
Ya doktoru bi test yaptı enfeksiyon yok dedi virüs kaynaklıymış.hatta ne virüsü olduğuna da bakacakmış ama kit bitmiş o gün.kendi geçmesini bekleyelim ateş çıkarsa calpol ver dedi.ilerlerse nefes alamazsa yatış düşünürüz dedi .şükür ilerlemedi.bol emzirmeye çalıştım ama.ben daha çok ateşlendim yattım ondan

Yarın bi sağlık ocağı doktorumuza göstereyim diyorum adam cidden çok bilgili ve çok iyi ilgileniyor belki başka probiyotik verir, işte kullanmasam da olmazdı baya kötü öksürüyordu Allah var ilaçlar ile bir gün demedi toparladı ama işin ishal kısmı kaldı o kısma kendimi alıştırdım belli zaten almadı düşmedi gibi sanki ama 300 gr belki almış gözüküyor şuan salı 3.ay kontrolü var bakalım olsun sağlığı iyi olsun kilo alınır bence, şu ishal bitsin haftaya 3. Ultrason ile bandaj işimiz de temelli biterse ben onu bakıma çekerim

Bakımı iyi olanlar iyi oluyor işte kötü olanlar sürünüyor benim hala burnum tıkalı mesela ara ara tık tık öksürük devam öyle geçtiği ne iyi olmuş çünkü antibiyotik işi fena

Dün bütün gün eşim sıcak uygulama masaj yaptı sağdık sökmedi dahada şişti kızardı bugün doktora gittim tekrar boşaltmak lazım dedi lokal anestezi yaptı küçük bi delik olacak dedi 5 dk da iltihabı çıkardı 1 2 saat acı vardı şimdi iyiyim şükür emzirebilirsin dedi sağabilirsin dedi. Çok sağol bi kaç şey sorucam sonrasında şişlik geçiyor mu şimdi sargı bezi varda şişlik indi mi anlayamıyorum

Nohut fasulye mercimek lahana karnabahar haricinde herşeyi yemeye başladım. Soğanlı sarımsaklı şeyler de yiyorum. En çok kısır, portakal özledim. Daha yemedim. Kızım bazen gaz çıkarırken ıkınıyor bağırıyor ama yemeğe dikkat ederken de sonuç aynı, 3 ay oldu şükür herşeyi yiyen var mı. Sorun oldu mu merak ediyorum

Peki uykuya nasıl geçiriyorsunuz?
Gündüz uykusunda, memede uyuyor beşiğe koyarken ağlıyor hep sallıyorum. 10 dk da tekrar dalıyor. Sallamazsam uyanıyor. Mesela 40 dk uyuyacaksa yavaşça 40 dk sallıyorum gece uykusunda memede uyuyor yerine yatırıyorum öylece uyuyor şükür. Bazen yatırınca uyumuyorsa tekrar memeye alıyorum tekrar beşiğe yatırıyorum. Uyuyor. 1 ay sonra beşiğe sığmayacak. Boy olarak iyi de kollar yanlara çarpıyor sıkışıyor. Gündüz sallama işi nasıl olur bilemiyorum

Benimki de kucakta hafif salınma gözü açık yüzüstü koyuyorum uyuyor. Sırtüstüne alıştırmak istiyorum ama ters yatarken bile elini ağzına sokuyor düz yatarken uyanır mı hep bilemiyorum. Kundak yüzünü örtmek falan yapıyor musunuz? Gözünü açınca etrafı izlemeye başlıyor çünkü

Bizde aynıydık ya sürekli sağ sağ ateş falan şimdi rahatladı.Boşalttıysa şişlik geçmiştir canım.biraz ödem oluyomuş sanırım o da geçince normale dönüyo.emzirebiliyosan zaten sütünde azalmadan toparlar inş .

Herşeyi Yiyorum ama arada gaz sancısı atakları oluyor ıspanak mesela gaz yapar yazmıyo ama ikidir yediğimde huysuzlandı dokundu galiba anlamadım

Bakımı iyi olanlar iyi oluyor işte kötü olanlar sürünüyor benim hala burnum tıkalı mesela ara ara tık tık öksürük devam öyle geçtiği ne iyi olmuş çünkü antibiyotik işi fena
Bazen diyorum biri bana baksa ben bebişe çok iyi bakcam da ishal yapmış galiba sizde şimdi okudum geçmiş olsun.biraz büyüse rahat etcez gibi geliyoda o zamanda kesin başka bişeyler çıkar

Hafif hafif sızı oluyo şimdi o göğsümde sende de olmuş muydu birde sağlarken acıyo mu şu an sağamıyorum sargı bezi var ama emiyor inşallah birikmez tekrar çok soru soruyorum kusura bakma

Hafif hafif sızı oluyo şimdi o göğsümde sende de olmuş muydu birde sağlarken acıyo mu şu an sağamıyorum sargı bezi var ama emiyor inşallah birikmez tekrar çok soru soruyorum kusura bakma
Yok canım ne kusuru çok iyi anlıyorum seni.sızı oluyodu evet ne de olsa orda kesik yer var açık yara gibi iyileşip kabuk bağlıcak.bi iki güne acısı geçer ama.sargıyı değiştirirken siyah yere getirmeyin dersen ona göre yapıştırırlar.az emiyorsa seninkide kalanı ara sıra sağabilirsin.ben daha 10 gün falan oldu bugün başladım emzirmeye.

Şimdi gayet iyisin dimi iyi olacak dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…