2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Çok geçmiş olsun bizim evde de heğimzde ateş halsizlik yok ama öksürük, hapşırma göz sulanması biraz da genizde kaşıntı var bebekte de bugün öksürme ve hapşırma arttı burun dışarı akan bişey yok ama içerde sümük var belli bakalım takip ediyoruz perşembe kontrolü vardı zaten
Bitmedi gitti şu salgınlar ya.bizde de burun hışırtısı artıyo arada serum fizyolojik rahatlatıyo biraz.bi de yarın aşı var sağlık ocağı ertelemiyo napcaz bakalım.çok geçmiş olsun size de ya

Ah inşallah benim de tek duam o 🤲🏻ben de elimden geldiğince açıyorum şuan uyuyor mesela hiç hırıltı yok emzik emiyor tıkanık olsa illa sesi ile belli olur galiba diyorum, uyurken öksürük de yok misal inşallah böyle geçer gider
Ewt canım hiriltisi olsa belli eder kendini hemen ve çok huzursuz olur sürekli aglar gerçi ikimizinki normal zamnlarinda da çok ağlıyorlar orası ayri😅😅sen surekli emzir anne sutude çok iyi geliyor bide beslenmesinde sıkıntı yoksa kendine çok fazla stres yapma iyi olmasa mamada emmek istemez

Bitmedi gitti şu salgınlar ya.bizde de burun hışırtısı artıyo arada serum fizyolojik rahatlatıyo biraz.bi de yarın aşı var sağlık ocağı ertelemiyo napcaz bakalım.çok geçmiş olsun size de ya
Aşı yapma bence cocuk daha kötü olur bak nasıl ertelemezler anlamıyorum bizim sağlık ocağı ilk onu soruyor hastamı diye ateşine bakıyor yapmadan önce o şekilde aşıyı yapıyorlar

Kızlar malum bizim bebeğin kalça ultrasonu iyi gelmemişti o dönem gittiğim ortopedi doktoru hiç bir işleme gerek yok çok küçük 2. Ultrasona göre karar verelim demişti ki o da bu perşembe olacak inşallah. Tabi biz dün için burada iyi denen bir ortopedi doktoruna da randevu ancak bulmuştuk ilk duyduğumuz zaman. Dün gittik işte adam ilk doktora çok kızdı nasıl bu kadar erken öğrenip bekletir diye. Hemen pavlik bandaj takılacak dedi tabi aldık takıldı orda aman Allahım o saat bu saat bizim kız asla rahat değil kısıtlı hareket ettiği için gece gündüz ağladı tek duam perşembe aslında herşey düzelmiş olur da şu bandaj çıkar 😔

İkinci bir durum eşim de bende sıra ile hasta olduk galiba çocuğun da burnu akıyor ve genizine o akıntı geldikçe öksürme ve hapşırma aşırı var diyemem ama var özellikle uyanıkken. Ateşi yok. Elimden geldiğince burnunu açık tutmaya çalışıyorum ama başka yapmam gereken bişey var mı
Çok geçmiş olsun. Son bir haftadır bebeğimin kalça kısmından bacaklarını hareket ettirince tıklama sesi geliyordu. Ultrason çekildi çeken kişi normal dedi herşey. Ama o sesler devam ediyor
Sizde böyle bir durum oldu mu?

Bugün 2.ay aşılarını vurulduk. Verem aşısı diye çağırdılar sağlık ocağından hicbir bilgi vermeden 3 aşı birden vurdular. Bu çok değil mi? Bir ası bile yan etki yapabilirken 3 aşı? Huzursuzlandı şu an uyuyor umarım sorunsuz atlatırız. Sizde de böyle mi uyguladılar aşıları? Aynı anda mi?

Bugün 2.ay aşılarını vurulduk. Verem aşısı diye çağırdılar sağlık ocağından hicbir bilgi vermeden 3 aşı birden vurdular. Bu çok değil mi? Bir ası bile yan etki yapabilirken 3 aşı? Huzursuzlandı şu an uyuyor umarım sorunsuz atlatırız. Sizde de böyle mi uyguladılar aşıları? Aynı anda mi?
Ewt 2. Ay karma aşı oluyor 1.2 gün huzursuz oluyorlqr ama geçiyor sonra siz koluna vurulan aşıya dikkat edin ağrı yapıyormuş o birkaç gün bide ateşine bakın arada çıkmasın

Çok geçmiş olsun bizim evde de heğimzde ateş halsizlik yok ama öksürük, hapşırma göz sulanması biraz da genizde kaşıntı var bebekte de bugün öksürme ve hapşırma arttı burun dışarı akan bişey yok ama içerde sümük var belli bakalım takip ediyoruz perşembe kontrolü vardı zaten
Herkes aynı bu ara yaa.
Hırıltısini fln takip et canım

İçinizde adet olan var mi? Aksam wcde akıntıda pembe vardı karnım ağrıyor ama olan bişey yok.2 hafta önce doktor kontrolüne gittim, herşey normaldi smear testide.iyi , oğlumda 6 ay sonra olmstum
Ben doğumdan sonra stabil bir şekilde adet olmaya devam ettim hatta bu 2. Oluşum

Yaaa gecmis olsun canım insallh perşembe gerek kalmaz düzelir kuzumm. Benimki öyle olmuştu başta hapşırma sonrasında öksürük ile devam etti ben oman çok küçük diye ve korktuğum için burnunu tam açamıyordum cigerlere inmişti ozman antibiyotik ve buhar kullandim ötekinde geçti şimdi hapsiriyor ben hemen temizliyorum çok şükür cigerlere inmiyor o şekilde oyuzden burun açma çok önemli bebeklerde ihmal etme hiç
Burun açma işlemini nasıl uyguluyorsunuz?

İçinizde adet olan var mi? Aksam wcde akıntıda pembe vardı karnım ağrıyor ama olan bişey yok.2 hafta önce doktor kontrolüne gittim, herşey normaldi smear testide.iyi , oğlumda 6 ay sonra olmstum
Bende geçen hafta oldum sandım çamaşırımi batırdı arkası yok ama antibiyotik kullanıyorum diye mi kesildi anlamadım. İlkinde 9 ay snra oldum beklemiyordum. Sizlerde adet ne durumda kızlar?

Evet herkesin aynı. Ateşini ara sıra kontrol edersin, olursa çay kaşığı kadar calpol verebilirsin.
Yarın bi daha konuşcam olmadı bi daha ki ay falan yapsınlar.
Her hafta aynı gün aşı yapıyorlar. 1 hafta sonrasına erteleyebilirsin. Dr unu arayıp danışsan daha iyi olur. Ateşli iken 3 aşı yapılır mı yahu.

Sürekli havalandırıyorum, neme bakıyorum, şimdilik hiç hırıltı yok bazen burunda sümük git gel yapıyor onu anlıyorum sesten temizleyince geçiyor o ses uyurken dinliyorum sakin, öksürük de şöyle sanki genizine aniden akıntı gidiyor da ona öksürüyor, hapşırma var tabi, bizimki aç değilse asla emmez birde aksi gibi bandajdan huzursuz onun da siniri var bende uykuda yanıma alınca bazen emiyor onu deniyorum, gece de bir kez nibiluzatör ile buhar vereceğim uzaktan
Onlar huzursuz olunca telaşımız büyük oluyor. Hapşırma iyidir burnunu açar. Bebeler sümüğü kendi itemediği için hapşırarak itiyor. Hırıltı yoksa korkma. Allah kolaylık versin

Burun açma işlemini nasıl uyguluyorsunuz?
Fizyolojik serumla yapıyorum önce serum ile burnunun nemlensin diye koyuyorum eger kötü değilse 2.3 damla koyuyorum kötü ise şırınga ile yapiyorum şırınga olan kısmı için YouTubeta video var izleyebilirsin sonra aspiratör ile çekiyorum. Ama tavsiyem gün içinde 2.3 defadan fazla aspiratör ile çekme burnu tahriş edebiliyor çünkü

X