2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Pazartesi benim de kontrolüm var geçen haftadan doktorum haftaya salı suni denesek mi dedi ama bilmiyorum ne olacak. Pazartesi tam 39 oluyorum
Canım benim anladığım şekeri tansiyonu vs gibi sorunu olmayan gebelere 42 ye kadar bekliyorlar doğumun başlaması için, benimkine doktor kilodan dolayı suniyi önerdi, 3900 oldu malum ultrasonun yanılma payı da var artı eksi 500 gram kadar. Daha da beklesek kilosu artacaktı o zaman da normal doğumun beklemiş olmanın anlamı kalmayacakt. Seninkinin kilosu ne durumda? Şeker tansiyon da yoksa beklenebilir de tabi ama şahsen ben stres yapmaya başladım bekledikçe. Suni olayını okudum biraz iyi ki almışım diyen de var kendi sancımdan kötüydü diyen de, tecrübe edince ben de paylaşırım ama artık biraz da doğum gerçekleşsin moduna girdiğim için her türlü kabullendim yani suni sancıyı da

38 de 3500 civarıydı. Seker tansiyon vb sorunum yok ama dogum korkum var ikinci dogumum bu benim ilki 4kg 38+3 de normal kendi sancımla oldu. Dikişler, dogum sonrası kan düşüklüğü sebebiyle kan nakli falan aldım bunlar korkutuyor şimdi beni. Doktorum da henüz kilosu müsaitken başlatalım diyor. Bir de bekledikce allah korusun kaka yapma durumu falan olursa diye panik oluyorum.

Aynen bende de kakasını yapar mı kordonu dolar mı korkusu var, Allah korusun tabi. o yüzden artık beklemek istemiyorum. Senin ilk doğumdan da korkuların var haklı olarak ben böyle durumlarda en iyisi doktoru dinlemek diye düşünüyorum doktoruna güveniyorsan hele, sonuçta tecrübeli olan onlar biz bir kendi ve çevremizin yaşadığını görüyoruz onlar her gün kaç tane doğurtuyorlar

Aynen ona güveniyorum ben de şükür ki şimdiye kadar hep iyiydi beni rahatlattı sürekli

Sezeryan sonrası idrar kaçırma gibi bir problem yaşayan oldu mu? Çok afedersiniz ben 2 3 kez tuvalete yetişemedim. Geçici bir süreçtir inşallah

3. Gün yatmaya başladım ama ağrı vardı özellikle gece öyle uyuduysam sabah çok ağrılı kalkıyordum . Ama şimdi yüzüstü bile yatabiliyorum çok şükür
Aman maşallah de kendi kendine nazar etme benim iki uç hala acıyor bakalım geçecektir bide ayakta Leyloşu alıp yürüme cesaretim hala yok ağırlık ile acıyacak hissi var

Sezeryan sonrası idrar kaçırma gibi bir problem yaşayan oldu mu? Çok afedersiniz ben 2 3 kez tuvalete yetişemedim. Geçici bir süreçtir inşallah
Benim olmadı ama çevremde sonda yüzünden bir iki bunu yaşayıp düzenlenler olmuştu duymuştum

Aman maşallah de kendi kendine nazar etme benim iki uç hala acıyor bakalım geçecektir bide ayakta Leyloşu alıp yürüme cesaretim hala yok ağırlık ile acıyacak hissi var
Kuzu kendimi hep sartladim yatıp kalmicam her işimi gorucem diye. Evimin önünde park var çocuğu emzirip uyutup annemlere bırakıyorum evin önüne çıkıp biraz parkın etrafında yürüyüp geliyorum yürüdükçe daha iyi oluyorsun. Ayaktada yapamayacak birşey yok zaten çok minnaciklarr

Benim olmadı ama çevremde sonda yüzünden bir iki bunu yaşayıp düzenlenler olmuştu duymuştum
Dediğin gibi sonda yüzünden olabilir. İdrar yaparkende aşırı karın ağrısı yaşıyorum aklıma sondadan olabileceği gelmemişti tuvalete de çıkamadım halen.. yapmadığım şey kalmadı.. Rezene, kayısı hoşafı, kayısı kurusu. Toparlanmak istiyorum artık

Ben de cidden hastahane ev olsun asla yatmadım hatta banyo tuvalet en fazla dışarda durun dedim alışırsam toparlayamam diye evin içinde de her işimi kendim yapıyorum ama bir işte ya kucağımda canım acır düşürürsem korkusu var bir o kaldı

Tuvalete çıkmayınca da rahat değilsindir ben de 4. Gün anca yapabildim neler neler içtim ama sanki rezene fayda etmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…